Aizvērt

Svarīgi, kā Latviju redzam paši

2018. gada 5. martā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Svarīgi, kā Latviju redzam paši
Foto: Aivars Vētrājs
Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs: „Viena lieta ir braukāt pa pasauli un gudri runāt, otra – pabraukāt pa Latviju un redzēt, kā viss izskatās te. Daudzas problēmas ir līdzīgas.”
Kāpēc Baltija nevarētu būt vienotāka?

E.Rinkēvičs: „Ir tādas jomas, kurās skaidri redzu, ka pat mūsu visu trīs valstu saražotie gaļas un piena produkti spētu nodrošināt labi ja nelielu procentu no Ķīnas, Japānas, Dienvidkorejas iedzīvotāju patēriņa. Tas pats varētu būt kokapstrādē, farmācijā. Mums ir dažāda īpašuma struktūra, mērķi, tradīcijas. Kad varētu sadarboties, tomēr parādās sāncensība. Ar ostām ir citādi. Tās patiesi konkurē: kura piesaistīs kravas no Ķīnas, nezaudēs tās no Krievijas, atradīs citus variantus. Novembrī biju Reņģē. Pagaidām nav atsākta dzelzceļa būvniecība Lietuvas pusē. Lēmums noņemt sliedes, lai kravas iet tikai caur Lietuvas ostām, bija tikai ekonomiskajā konkurencē balstīts, lai gan pēc Eiropas regulām un taisnīguma principa tas sliežu posms bija izdevīgs visiem, izņemot Lietuvas dzelzceļu.”

Atbildes uz citiem jautājumiem 5. marta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.