Aizvērt

Partijas rosās un knosās

2018. gada 30. maijā, 01:00
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Partijas rosās un knosās
Lai arī Saeimas vēlēšanas būs vien 6. oktobrī un priekšvēlēšanu aģitācija, ko kontrolēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sāksies 120 dienas iepriekš, rosība jau sākusies. "Kurzemnieks" aptaujāja vairāku partiju pārstāvjus – potenciālos pretendentus uz Saeimu.
Deputāta kandidātu sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) varēs iesniegt no 18. jūlija līdz 7. augustam. Vēlēšanas notiks sestdien, 6. oktobrī, no 7.00 līdz 20.00. Varēs nobalsot arī trīs dienas iepriekš – no 3. līdz 5. oktobrim. Vajadzīga pilsoņa pase, bet tiem, kuriem ir tikai eID karte, jāsaņem vēlētāja apliecība Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Tā prognozē, ka vēlēšanu laikā pases nebūs ap 60 000 pilsoņu, bet būs identifikācijas karte.

Pirms četriem gadiem par vietām Saeimā cīnījās 13 partijas vai to apvienības, bet iekļuva septiņas.


NACIONĀLĀ APVIENĪBA (NA)

Kuldīgas nodaļas vadītāja Kristīna Rūtenberga pastāstīja, ka Kurzemes vēlēšanu apgabalā partijas pirmais numurs būs partijas līdzpriekšsēdis Gaidis Bērziņš, bet par pārējiem vēl nemākot teikt. „Runāts ir, vai kāds no Kuldīgas nodaļas varētu iet sarakstā, bet, kamēr cilvēks pats nav izlēmis, konkrētus uzvārdus saukt nevaru. Viss ir procesā.”

NA valde nolēmusi par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli.


JAUNĀ VIENOTĪBA

Tā būs partiju apvienība, kurā bez Vienotības ietilpst partijas Tukuma pilsētai un novadamValmierai un Vidzemei, kā arī Kuldīgas novadam.

„Sadarbība ar Vienotību bijusi četrus gadus,” saka partijas Kuldīgas novadam priekšsēde Inga Bērziņa. „Kopā mums izdevās iestāties par slimnīcas saglabāšanu, viņu atbalsts bijis arī citos jautājumos. Tāpēc loģiski, ka turpinām sadarbību, kas būs jaunā kvalitātē un ar lielāku līdzatbildību.” Saraksti vēl topot, bet jau skaidrs, ka no partijas Kuldīgas novadam tiks izvirzīts Artis Gustovskis, kurš jau ir Saeimas deputāts, vispirms par to lemjot savas partijas valdē.

Tikšanās ar iedzīvotājiem Jaunajai Vienotībai jau notiekot: bijusi gan ar senioriem, gan uzņēmējiem. Tās turpināšoties, turklāt aktīvas sarunas notiek sociālajos tīklos. Par Ministru prezidenta kandidātu apvienība nosaukusi Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.


ZAĻO UN ZEMNIEKU SAVIENĪBA (ZZS)

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Kurzemes koordinatore Vineta Ķine pastāstīja, ka ar ZZS nosaukumu startēs četras partijas: LZS, Latvijas Zaļā partija, Latvijai un Ventspilij un Liepājas partija. Esot zināms gan saraksta līderis Kurzemē, gan kandidāts kuldīdznieks, bet koordinatore vēl neesot pilnvarota izpaust. „Piezvanījāt nedaudz par agru – pēc divām nedēļām varēšu teikt.” Bet viņa droši zinot, ka noteikti būs ne vien tikšanās ar vēlētājiem, bet arī partijas uzsaukti koncerti – tāpat kā pirms iepriekšējām vēlēšanām. ZZS premjerministra kandidāts ir līdzšinējais – Māris Kučinskis.


SASKAŅA

Kurzemes vēlēšanu apgabala koordinators Valērijs Agešins pēc partijas kongresa, kas notika 26. maijā, informēja, ka Kurzemē būs saraksts ar nosaukumu „Saskaņa”. Sociāldemokrātiskā partija. „Startēsim patstāvīgi, jo Saskaņa ir spēcīga partija, ko atšķir spēja izdarīt secinājumus, kritiski novērtēt sevi un pēc vajadzības izvirzīt jaunus, konkrētus mērķus,” uzsvēra saraksta 1. numurs Kurzemē V.Agešins. Pārējie kandidāti tikšot apstiprināti līdz 18. jūlijam.


LATVIJAS REĢIONU APVIENĪBA (LRA)

Partiju apvienības LRA Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga skaidro, ka tāpat kā uz 12. Saeimu sarakstus veidošot trīs politiskie spēki: Vidzemes partija, Reģionu alianse un partija Ogres novadam. Kurzemē ar 1. numuru startēs N.Kleinberga pati, kandidēt uzrunāti trīs četri cilvēki no mūsu novadiem, bet uzvārdi tikšot izpausti īsi pirms sarakstu iesniegšanas datuma – 18. jūlija.

LRA nesen forumā par premjera kandidātu izvirzījusi pašreizējās Saeimas neatkarīgo, bijušo Vienotības deputātu Edvardu Smiltēnu. Noteikti būšot tikšanās ar iedzīvotājiem, visticamāk, septembrī, jo vasarā lauku ļaudis esot aizņemti un par politiku diez vai interesēšoties, sacīja N.Kleinberga. Īpašu kampaņu LRA nerīkos, tāpat necer, ka par to interesēsies nacionālie mediji, jo tie vairāk stāstot par varas partijām: „Taču ticu, ka vēlētāji spēs novērtēt mūsu darbu opozīcijā, – nepilnos četros gados Saeimā esam iesnieguši 600 priekšlikumus.”


KPV.LV

Partija KPV.LV 13. Saeimas vēlēšanās, arī Kurzemes apgabalā, startēs ar atsevišķu sarakstu, informēja līdzpriekšsēdis Atis Zakatistovs. Kandidātu saraksts tiek veidots, taču 1. numurs ir zināms – tas būs pats A.Zakatistovs. Partijas darbu Kurzemē koordinē KPV.LV pašvaldību deputāti Ēriks Pucens Kuldīgā un Ramona Petraviča Saldū. Tikšanās ar vēlētājiem Kurzemē tiekot plānotas.


GODS KALPOT MŪSU LATVIJAI

Partijas Gods kalpot mūsu Latvijai valdes loceklis un Kurzemes koordinators Lauris Gruntmanis apstiprina, ka saraksts būs. Martā nolemts to veidot kopā ar vēl divām partijām: Kristīgo demokrātu savienību un Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju. „Bet vēl kāda partija var pievienoties, jo izskatām vairākus sadarbības piedāvājumus.” Saraksta pirmo numuru L.Gruntmanis vēl nenosauc, bet atklāj, ka divi trīs kuldīdznieki uz Saeimu kandidēšot. Kuldīgā plānota arī tikšanās ar vēlētājiem.


JAUNĀ KONSERVATĪVĀ PARTIJA

Decembrī Kuldīgā nodibināta Jaunās konservatīvās partijas nodaļa. Tās vadītāja Evita Pētersone pastāstīja, ka te esot desmit biedru un ka jūnijā paredzēta pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem, uz kuru, iespējams, atbraukšot partijas vadītājs Jānis Bordāns. Kandidātu saraksts Kurzemes vēlēšanu apgabalam top, bet par to informēšot vēlāk – neilgi pirms iesniegšanas CVK.


PROGRESĪVIE

Partija Progresīvie Kurzemē noteikti startēs, un pašlaik valdes lēmums paredz to darīt atsevišķi, informē ģenerālsekretārs Roberts Putnis: „Neatkarībai no šaurām naudas interesēm, sociāldemokrātiskajai un zaļajai programmai neesam atraduši līdzvērtīgu politisko spēku, ar kuru kopā veidot sarakstu.” To paredzēts pabeigt jūlija sākumā, bet Kurzemes 1. numurs varētu tikt apstiprināts jau jūnija sākumā. No Kurzemes pašvaldībām Progresīvie ir pārstāvēti Aizputē.

Kampaņas aktivitātes tiekot plānotas. „Tā kā nerēķināmies ar lielu naudu reklāmai, domāsim par pasākumiem klātienē un tikšanos ar vēlētājiem,” sacīja R.Putnis.


NO SIRDS LATVIJAI

Arī tai būs deputātu kandidātu saraksts Kurzemē – tas pašlaik top.


KUSTĪBA „PAR”

Līdz publikācijas brīdim redakcija vēl nebija saņēmusi atbildes par šīs partijas plāniem vēlēšanās.
Komentāri
aivars
2018. gada 3. jūnijā, 00:43
Šīs valdības vadošās partijas ZZS un V sevi ir pierādījušas ļoti negatīvi. Tautu tās sāk atcerēties tikai tagad, Patiesībā rūpes par tautas labklājību tām ir pilnīgi sveša lieta. Pēc vēlēšanām tām atsāksies to lielā mīlestība pret saviem sponsoriem. Sīko gariņu čiepstēšana tādi kā A,Gustovskis tiek pilnīgi ignorēta. Noteikumus un rīcību šīm partijām diktē nauda . lielas naudas. Naivi ir tie kas , kas domā ka ir savādāk.
Pietiek tautas aplaupīšanas. Šeit redzu tikai vienu partiju , kura varētu darīt galu pašreizēja politikai . Un tā ir Jaunā Konservatīvā partija JKP.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.