Aizvērt

Solidaritāte Latvijas gaumē (papildināts)

2013. gada 10. janvārī, 14:25
Raksta autors: Dace Zvirbule, Vija Zariņa
Solidaritāte Latvijas gaumē (papildināts)
Foto: Modris Rubenis
Laikraksts "Diena" sarēķinājis, kā būtu, ja algas trīskāršotu ne tikai lielo valsts uzņēmumu valdēs esošajiem, bet visiem Latvijas strādājošajiem.

Tad vidējā alga valstī būtu 467x3=1401 lats un vidējā pensija – 191x3=573 lati. Vidējā alga policistiem būtu 346x3=1038 lati. Gan policisti, gan daudzi citi strādājošie priecātos arī tad, ja mēnesī saņemtu 467 latus – vidējo algu valstī. Ārzemēs strādājošie teic, ka atgrieztos, ja šeit mēnesī pelnītu 400 latu.

Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi? Bet daži – vienlīdzīgāki par citiem! Latvijas dzelzceļa prezidentam Uģim Magonem alga paaugstināta no 2600 uz 8500 latiem, bet valdes locekļiem – no 2400 uz 6800 latiem. Latvenergo valdes priekšsēdim Ārim Žīguram alga paaugstināta no 3700 uz 8784, bet pārējiem valdes locekļiem –uz 7506 latiem. Valsts uzņēmumi nedrīkstot zaudēt kvalificētus vadītājus. Valsts savus iedzīvotājus gan turpina zaudēt katru dienu.

Dace Zvirbule

 

 

Un ko domājat jūs?

Kurzemnieks vaicā: "Kā vērtējat to, ka Ministru kabineta noteikumu grozījumi ļāvuši vairāku valsts uzņēmumu valdēs strādājošajiem pat trīskāršot algas?"

 

Andrejs Gustovskis, pensionārs:
– Tas ir ļoti netaisnīgi pret zemākā slāņa cilvēkiem, kuru mūsu sabiedrībā ir liels procents. Ja rēķina kopā mūsu un viņu algas, tad vidējā alga pieaug, bet ir cilvēki, kuri nopelna ļoti maz. Pilnīga necieņa pret tautu! Cik mēs zaudējam cilvēku, kuri zemās izpeļņas dēļ aizbrauc uz ārzemēm, jo vienkārši nespēj šeit noturēties. Ko tad tie augsta līmeņa speciālisti organizēs, ja šeit paliks tikai pensionāri?

 

Irīda, aprūpētāja:
Slikti. Ļoti slikti. Kāpēc vajag tik lielas algas? Citam tai pašā laikā jāiztiek ar mazumiņu. Nesaprotu, vai tad viņiem nepietika ar to, ko nopelnīja līdz šim. Es savā dzīvē un apkārtnē neredzu uzlabojumus. Aug komunālie maksājumi, pārtikas cenas.

Taisija Rute, invalīde:
Bija krāpšana, un ir krāpšana. Katrs bāž tikai savās kabatās. Vēl redzēsiet, ka visu sagriezīs un apgriezīs otrādi, un pensionāriem, strādājošiem, jauniešiem, kuriem trūkst darba vietu – tikai piga degunā! Nepiekrist! Taisīt streikus un troksni. Visi taču grib ēst un dzīvot. Latvieši ir tik apspiesti. Skatos televizorā, sēžu un raudu.

Anete Lakševica, studē:
Profesionālus cilvēkus stratēģiski nozīmīgos posteņos noteikti vajag paturēt, jo, strādājot starptautiskās kompānijās, viņi noteikti saņemtu daudz lielākas algas. Tomēr palielināt līdz kādam noteiktam līmenim un ne tik strauji, ka latviešiem paliek mutes vaļā.

Ervīns, kuldīdznieks:
Ko labu par to var pateikt? Grābj, kā var. Man pielika piecdesmit kapeikas pie pensijas par visu darba mūžu un Sibīrijas gadiem. Jāizdara taču kaut kādi aprēķini, jānosaka robežas. Ja kādam šķiet, ka viņa alga ir par zemu, lai meklē darbu citur! Tukša vieta noteikti nepaliks.

Ritvars Šmits, turlavnieks:
Ir jau gan drusku par traku, tādas algas ir vājprātīgas. To nenopelna ne Ministru prezidents, ne Valsts prezidents. Īstas skaidrības man nav, bet to, ko redzu un izbaudu es, nevar nosaukt par Latvijas veiksmes stāstu.

Imants Ziemelis, dzīvo Kurmāles pagastā:
Jā, Latvijā labi dzīvo... Lielajiem vīriem tādas algas vis nevajadzētu maksāt. Viņi jau tikai stāsta par savu atbildību un profesionalitāti, bet, kad paskatītos līdzi, nez vai ir viss padarīts, kas solīts un nolemts. Vajadzētu citu valdību, jaunākus cilvēkus. Dombrovska valdība ar šo sevi ir diskreditējusi.

Apkopoja Vija Zariņa
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi