Aizvērt

Sagatavo augsni jaunai partijai

2018. gada 27. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Sagatavo augsni jaunai partijai
Jānis Bordāns: „Mēs ieliksim naudu kabatā cilvēkiem, tie to iepludinās ekonomikā un atdos tam, kurš pretī sniegs vajadzīgu pakalpojumu.”
Līdz 13. Saeimas vēlēšanām "Kurzemnieks" divreiz mēnesī gatavos speciālus atvērumus, kuros informēs par jaunumiem gan vēlēšanu komisijās, gan partiju aktivitātēs, publicēs dažādu ekspertu un arī iedzīvotāju viedokļus un turpinās stāstīt par deputātu kandidātu tikšanos ar vēlētājiem Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadā. Šoreiz – Jaunās konservatīvās partijas tikšanās, kas Kuldīgā notika jūnijā.
„Pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem nav pēdējā – tā ir kā augsnes sagatavošana jauna politiskā spēka ienākšanai mūsu pilsētā,” tā interesentiem sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Kuldīgas nodaļas vadītāja Evita Pētersone.

Tikties ar partijas līderi Jāni Bordānu un pārstāvi Juri Jurašu koprades telpā Metro Coworking Kuldīga Liepājas ielā bija atnākuši ap 30 cilvēku. Kā skaidro E.Pētersone, Kuldīgas nodaļa dibināta pērnā gada nogalē, kad astoņi kopā sanākušie sapratuši, ka tiem patīk šīs partijas nostādne un viņi grib tai sekot.

Saeimas vēlēšanu deputātu kandidāti no JKP runāja par to, kā valsts pārvaldē mazināt strādājošo skaitu un viņu pienākumus, kā izskaust korupciju, celt iedzīvotāju labklājību, attīstīt reģionus utt.


PRIMĀRI – NOVĒRST KORUPCIJU

J.Bordāns stāstīja, ka jauna partija dibināta tāpēc, ka, darbojoties citās, pārliecinājies: procesi nevirzās pareizi. Partijas ir korumpētas, kaut gan tajās ir arī daudz patriotisku, godprātīgu cilvēku.

J.Bordāns nosauca JKP pamatvērtības: 1918. gada 18. novembra Latvijas Republika, latviski runājoša nācija, tiesiskums un demokrātija, ģimenes vērtības un individuāla atbildība, labklājības valsts, ģeopolitiskā piederība rietumiem.

Viens no JKP pirmajiem uzdevumiem ir novērst korupciju visos līmeņos. Viņš atgādināja, ka, būdams tieslietu ministrs, šajā jomā jau daudz darījis: „Nomainījām vairāku tiesu priekšsēdētājus, no amata atbrīvojām Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāju. Nomainījām Valsts probācijas dienesta un Uzņēmumu reģistra vadītāju. Atbrīvojām arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju Visvaldi Puķīti, kurš atklāti tirgojās ar zemi ap cietumu un tā būvniecību projektēja uz zemes, kas vēl nepiederēja valstij; kurš Rīgas Matīsa cietumam par budžeta naudu pasūtīja materiālus jumtam, bet tie tika izmantoti viņa zemnieku saimniecībā.”


PAR NEVAJADZĪGU DARBU SOLA NEMAKSĀT

Solījumi celt labklājību izskanēja konkrētos ciparos. J.Bordāns sacīja, ka ievēlēšanas gadījumā viņi noteiks, ka no nākamā gada minimālā alga būs 500 eiro, no kuras netiks iekasēts ienākuma nodoklis, arī pensijas līdz 500 eiro netiks apliktas ar nodokli. Kāda pensionāre iebilda, ka daudzi tā solījuši jau iepriekš, bet J.Bordāns atkārtoja, ka tā tiešām notiks, tiklīdz viņi būs pie varas. Kāds iebilda, ka tas izklausās pēc sociālisma, bet J.Bordāns oponēja – viņš nesola pensijas palielināt, izņemot minimālo pensiju līdz 200 eiro, bet saka: pašreizējās pensijas līdz 500 eiro netiks apliktas ar nodokli.

„Cilvēkam paliks vairāk,” skaidroja politiķis. „Valdībai pietrūks? Nē, jo konservatīvisms neparedz to, ka valstij un pašvaldībai jāpelna. Šodien pie varas esošās sociālistiskās partijas vadās pēc principa, ka valstij jāpelna nauda, lai birokrātiskajam aparātam būtu labas algas. Trešdaļa darbspējīgo ir ierēdņi. Vai piekrītat, ka tas ir par daudz? Konservatīvo politika uzskata: kas par daudz, tas par skādi. Ministru prezidentam jārūpējas vai nu par tautu, vai ierēdņiem, kuri arī ir tauta. Jādomā par nodokļu maksātājiem. Ja atzīstam, ka ierēdņi dara arī liekus pienākumus, tad maksājam par lieku darbu. Un tas jāmaina – ministriju skaits jāsamazina, funkcijas arī.”

Kāds vīrietis iebilda: kur paliks atlaistie ierēdņi. J.Bordāns norādīja, ka tie, kuri ir labi speciālisti, darbu atradīs: „Piemēram, Privatizācijas aģentūrā cilvēki saņem labu algu, bet, ko īsti dara, nav skaidrs. Ja jau tik augstu novērtēti speciālisti dara darbu, ko tautai nevajag, tad paši spēs atrast darbu privātajā sektorā, kur darīs to, ko cilvēkiem vajag, jo viņi to apliecinās ar to, ka pirks pakalpojumus. Mēs ieliksim naudu kabatā cilvēkiem, tie to iepludinās ekonomikā un atdos tam, kurš pretī sniegs vajadzīgu pakalpojumu.”


VAIRĀK NAUDAS ĀRPUS RĪGAS

Atbildot par visas valsts attīstību, J.Bordāns sacīja, ka Rīga ir biznesa centrs un tas nav jāslāpē, tomēr Eiropas nauda vairāk jādod citām Latvijas vietām. „Reģionālajā attīstībā esam pazaudējuši 30 gadus. Lielākie Eiropas līdzekļi paredzēti nabadzīgo reģionu attīstībai, bet Latvija kā maza valsts gudri definēta kā viens reģions, tādēļ nauda nonāk arī Rīgā. Esmu Rīgas patriots – tā ir labs biznesa centrs, kas jāturpina attīstīt, bet Eiropas nauda vairāk jādod reģioniem. Lauksaimniecībā jādod nevis lielajām saimniecībām, kam zemes tūkstošos hektāru un kas pašas var attīstīties, bet mazajām un vidējām saimniecībām.”


IZVAICĀ PAR DAUDZ KO

J.Jurašs uz jautājumu, kā vērtē Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša darbu, atbildēja, ka viņa godaprātu neapšauba, bet uzskata, ka reizēm J.Maizītim pietrūkst drosmes pieņemt radikālus lēmumus. Uz kāda vīrieša iebildumu, ka J.Maizītis izdevis atļauju Aivara Lemberga arestam, J.Jurašs atbildēja, ka tas izdevies, pateicoties stiprai komandai.

Tika spriests, cik svarīgi politiķiem ir atgūt iedzīvotāju uzticību, lai cilvēki tāpat kā Amerikā politikā iesaistītos aktīvi un par notiekošo justos atbildīgi. Par OIK politiķi sacīja, ka ir plāns, kā četros gados to likvidēt un jau pirmajā maksājumus samazināt. Kāpēc ministrijas atrodas tikai Rīgā? J.Bordāns skaidroja, ka citviet tās būtu ekonomiski neizdevīgas, jo tām jābūt sasniedzamām no visas Latvijas. Uz jautājumu, vai jāatver čekas maisi, viņš atbildēja apstiprinoši. Bet uz to, cik vietu JKP cer Saeimā iegūt, atbilde bija – no piecām līdz 40. Bet kas notiks, ja kāds partijas biedrs brauks dzērumā? J.Bordāna atbilde: ja cilvēks nav lojāls un pārkāpj partijas vērtības, viņš no JKP tiek izslēgts.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 30. jūlijā, 22:35
Balsosim par jaunajām partijām ! Vēlu tikai veiksmi un panākumus šajai JKP partijai ! A. Brigmanim kad piemin JKP sāk lūpa raustīties! Suņi zin ko ēduši . JKP ir valsts izzadzēju un tautas aplaupītāju bieds. Arī korumpētā LV Temīda paliek stipri nervoza kad piemin JKP. Nu cik var aplaupīt tautu un izzagt valsti ??? Cik ? Cik ilgi? Mietpilsoniskajai Kuldīgas sabiedrībai gan tas visss šķiet ļoooti normāli.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.