Aizvērt

Jāuzlabo Saeimas darbs, tad visiem dzīve kļūs labāka

2018. gada 10. augustā, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Jāuzlabo Saeimas darbs, tad visiem dzīve kļūs labāka
„Ticu, ka politika var būt tīra un 100 ievēlētie deputāti kā kolēģi var strādāt ar cieņu viens pret otru. Mēs neiestāsimies par vai pret konkrētām personībām, bet gan iniciēsim un atbalstīsim idejas, kas ļauj cilvēkiem dzīvot labāk,” sola Saeimas deputāte, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēde un Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga.
ENERĢIJU IELIKUSI KOMISIJU DARBĀ

Pēc četriem gadiem Saeimā N.Kleinberga atkal startē vēlēšanās, kaut arī iepriekšējais periods neesot bijis viegls: „Divas reizes biju gatavojusies nolikt mandātu, biju raudājusi par to, ka pret kolēģiem var būt tāda necieņa,” par darbu opozīcijā saka N.Kleinberga. „Man bija kultūršoks, ka cilvēki elementāri neciena viens otru. Visus 100 ir ievēlējusi tauta. Kādi grupējumi vai kāds nosaka, kurš būs pozīcija, kurš opozīcija, un no tā izriet, kāda būs attieksme. Mēs frakcijā visi bijām tādi pilnīgi nepolitiski, izņemot Mārtiņu Bondaru, kuram bija nacionālās politikas veidošanas pieredze. Mani sāpināja, ka cilvēki viens otrā nesaskata kolēģus, ar kuriem ir viens darbs darāms. Man šos gadus ir bijis bail kāpt tribīnē. Esmu to darījusi, jo tas ir mans darbs, bet jārēķinās, ka runātājs tribīnē var tikt pārtraukts ar starpsaucieniem, apsaukāšanos no zāles. Pēc trim gadiem izvēlējos savu enerģiju ielikt komisiju darbā, kur var ar cilvēkiem runāt par lietu, un atradu savā darbā prieku. Man ļoti veicās, ka biju Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā. Tur ir cilvēki ar pieredzi, mēs viens otru respektējam. Atradu prieku darboties Eiropas Parlamenta asamblejā, kur sagatavoju ziņojumu Eiropas līmenī.”


NE PAR AMATIEM, BET PAR PROFESIONĀĻIEM

LRA uz vēlēšanām nebūšot skaļas kampaņas. Katrā reģionā tikšot izdota avīze, kurā iepazīstinās ar idejām un politiskā spēka līderiem. „Mums nav lielu finansiālu atbalstītāju, esam kā brīvi šuneļi, kam nav saimnieka, kuram jāatskaitās. Arī iepriekšējā periodā par mums informācijas bija maz. Medijos mūs reti nosauc par LRA, biežāk izskan opozīcijas partija. Nesen bija diskusija diasporai ārzemēs, kur tika aicinātas visas partijas, izņemot LRA. Es nezinu, kādēļ tāda attieksme. Mēs vēlēšanās ejam kā komanda, redzamākais mūsu pārstāvis ir Eduards Smiltēns, kurš mums ir Ministru prezidenta kandidāts. Par ministriem domājot, mēs esam par spēcīgāko profesionāli, lai arī no kuras partijas tas būtu. Mēs vēlēšanās nekarosim par cilvēkiem, mūsu cīņa būs par idejām. Esam latviska un konservatīva partija, kura gatava iestāties, lai cilvēku dzīve kļūtu labāka,” uzsver N.Kleinberga.


VĒLAS IZSKAUST KOLEKTĪVO BEZATBILDĪBU

Ideāls LRA rezultāts vēlēšanās būšot 16% jeb 16 vietas. Koalīciju LRA esot gatava veidot ar visām partijām, jo neesot novilkta sarkanā līnija ar kādu, lai kārtotu konkrētus jautājumus, bet ideoloģiski uzskati nesakrītot ar Saskaņu un Krievu savienību. Programmas stūrakmeņi esot reģionālās politikas līdzsvarota attīstība, mazās un vidējās uzņēmējdarbības veicināšana, cilvēku dzīves līmeņa uzlabošana, valsts drošība, maza un efektīva valsts pārvalde, kurā strādājošie ierēdņi uzņemas personīgu atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un padarītajiem darbiem.


NORAKTAS LABAS OPOZĪCIJAS IDEJAS

Iepriekšējā periodā darbs bijis mazefektīvs, jo opozicionāru idejas reti kad tiek atbalstītas. „Nejēdzību ir daudz, bet opozīcijā novērst tās grūti. Esam iesnieguši 676 priekšlikumus, bet koalīcijas līgumā ierakstīts, ka jānoraida jebkurš opozīcijas priekšlikums. Vienīgi gadījumos, kad pilnīgi visi ir vienisprātis, tas var gūt atbalstu. Tā tiek noraktas daudzas labas idejas. Pirms pāris gadiem gribējām izmantot situāciju un atcelt transporta nodokli, jo bija vislētākās degvielas cenas. Lai izvērtētu prezidenta kandidātu, mums bija priekšlikums, ka kandidātam jābūt augstākajai izglītībai. To neapstiprināja. Tā ir nejēdzība, ka mēs prasām auklītēm, meža taksatoriem un citu profesiju pārstāvjiem augstāko izglītību, bet Valsts prezidentam ne. Esmu vairākkārt runājusi ar kolēģiem par frakciju padomi, kurā seši cilvēki sanāk kopā trīs reizes gadā, lai apstiprinātu brīvdienas. Vai tāda nepieciešama? Par deputātu kvotām, kas muļķīgi tiek izmantotas. Tad rodas situācija kā Liepājā, kur blakus tika iekārtoti divi sporta laukumi. Katrs tika būvēts no divu partiju deputātu piešķirtajām kvotām. Vajadzētu būt tā, ka saiet kopā frakcija un nolemj, kur naudu izmantot. Par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā ideja ir mūsu iniciēta. Bijām pirmie, kas pacēla jautājumu par OIK. Kam tagad par to ir vainags galvā? Lai nes, kas vēlas. Ja mūsu idejas palīdz cilvēkiem, tad man nav svarīgi, kas plūc laurus kā idejas iesniedzējs,” saka N.Kleinberga. Viņa ticot, ka ir iespējams izveidot tādu Saeimu, ievēlēt tādus cilvēkus, kuri cienītu viens otru, prastu uzklausīt atšķirīgus viedokļus, nevis domātu tikai par savām interesēm.


Tematiskais atvērums sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 11. augustā, 12:09
Tiešām, LRA ir viena no partijām par kuru vēlētājs varētu balsot ! Bet pašreizējā situācijā Saeimas darbu nav iespējams uzlabot . Latvijas neveiksmes stāsts ir no augšas līdz apakšai korumpētās un savtīgu interešu vadītās ZZS un V partjas. Un savādākas tās nekļūs. Tās ir palikušas atkarīgas no pašu atīstītās parazītekonomikas kura graujoši iedarbojas uz Latvijas valsti. Ienākumi , kukuļi , jeb ""stipendijas"" kas nāk no parazītekonomikas, ir palikušas par neatņemamu , šo partiju sastāvdaļu. Dubultā cena par elektrību OIK, ātrie kredīti , nepamatoti augstās gāzes cenas un tmll. strauji pieaugošais budžeta deficīts un valsts ārējai parāds , aizbraucošie tautieši , neveiksmīgā nodokļu reforma, korupcija un tml... ir kā milzu akmens uz Latvijas valsts kakla ! Ko ZZS un V ir darījušas lai to novērstu !?!?
Balsosim par jaunajām partijām . Par korupcijas un valsts izzadzēju biedu - JKP . Arī par LRA kura iestājas par parazītekonomikas likvidēšanu . un tmll.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi