Aizvērt

Otrreiz aicināts, piekritis pievienoties

2018. gada 22. augustā, 03:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Otrreiz aicināts, piekritis pievienoties
Uģis Lagzdiņš 13. Saeimas vēlēšanās kandidē no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”– „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Kurzemes apgabalā kā devītais sarakstā.
Foto: Aivars Vētrājs
"Kurzemnieks" sāk stāstīt par tiem Saeimas deputāta kandidātiem no mūspuses novadiem, kuri pārstāv Kurzemes vēlēšanu apgabalu. (No katra saraksta tiks intervēts tikai viens cilvēks – vai nu ar augstāko kārtas numuru, vai vienīgais kandidējošais.)
Kādreizējais Vienotības atbalstītājs UĢIS LAGZDIŅŠ 13. Saeimas vēlēšanās kandidē no Nacionālās apvienības (NA) „Visu Latvijai!”– „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Kurzemes apgabalā kā devītais sarakstā.


IENĀKŠANA POLITIKĀ

Vietējā politikā viņš publiski parādījās pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad no šobrīd likvidētās partijas Jaunais laiks kā Kuldīgas saraksta līderis tika ievēlēts novada domē. Kandidējis arī iepriekš pirms pašvaldību reformas. 2013. gadā ievēlēts atkārtoti, toreiz no Vienotības saraksta ar 1. numuru, saņemot visvairāk vēlētāju balsu. Pagājušajā gadā pašvaldību vēlēšanās U.Lagzdiņš startēja kā ceturtais no Nacionālās apvienības, taču domē vieta nepienācās. Kandidāts partiju maiņu skaidro tā: Jaunais laiks beidza pastāvēšanu, bet no Vienotības aizgājis, sākoties nesaskaņām partijā. 2015. gadā viņam kā Kuldīgas nodaļas vadītājam nav ticis paziņots, ka bijušas sarunas par sadarbību ar partiju Kuldīgas novadam. Viņš uzskata, ka tā bija nerēķināšanās ar vietējo nodaļu.


IZAUDZIS SPORTĀ

U.Lagzdiņš audzis sporta skolotājas, arī ilggadējas skolas direktores un transporta uzņēmuma vadoša darbinieka ģimenē. Sportojis jau kopš bērnības, pēc skolas aizrāvies ar autosportu, bijis Latvijas čempions rallijkrosā, saņēmis daudzas godalgas, tagad tehnisko sporta veidu stafeti nodevis dēlam Mārtiņam, bet pats spēlē hokeju veterānu čempionātā.


NOSLĒPUMAINAIS UZŅĒMUMS

M.Lagzdiņš vada Rīgā reģistrēto LG Motors, kura darbības nozare ir transportlīdzekļu tirdzniecība. Kā liecina Lursoft datu bāze, uzņēmums ar atšķirīgu daļu skaitu pieder četriem dalībniekiem: Oskaram Gūtmanim, Mārtiņam un Uģim Lagzdiņiem, kā arī Ievai Vilnītei. LG Motors komercreģistrā ierakstīts 2016. gadā, tam nav nekādu apgrūtinājumu vai VID administrēto nodokļu parādu, vienlaikus nav arī iesniegts pārskats ne par dibināšanas, ne aizvadīto gadu, nav uzrādīts, ka būtu maksāti nodokļi.


IENĀKUMUS NEATKLĀJ

Iepriekš U.Lagzdiņš bijis SIA Dantex īpašnieks, firmas darbība apturēta. Savulaik dibinājis Kuldīgas muzikālo centru, darbojies Kuldīgas tehniskajā klubā, bijis SIA Kursas tehnika (likvidēta) direktors. „Izņemot to vienu gadu, ko nostrādāju skolā, pārējo darba mūžu esmu bijis saistīts ar uzņēmējdarbību. No firmu vadības aizgāju, lai dotu vietu jaunākiem un enerģiskākiem cilvēkiem.”

Tagad U.Lagzdiņš ir LG Motors juriskonsults. Par darbu un ienākuma avotiem runā izvairīgi. Firmai ir sadarbības partneri ārvalstīs, jurists kontrolē, lai visi līgumi atbilstu likumiem. Nodokļu parādus kandidāts uzskata par ierastu parādību saimnieciskajā darbībā. Dažkārt tas esot saistīts ar absurdām prasībām uzņēmējam. Šobrīd nopelnot pietiekami (vienmēr var labāk), bet cik – to nesaka.


NESAKA NEKO SLIKTU

Aptaujājot kolēģus gan no NA, gan citām partijām, tie U.Lagzdiņam velta labus vārdus. Deputāta kandidāte Ruta Karloviča no Zaļo un Zemnieku savienības ievērojusi U.Lagzdiņa lielo
atbildības apziņu, salīdzinot ar citiem deputātiem. Viņš vienmēr iedziļinājies katrā jautājumā. „Tā ikvienam būtu jāstrādā gan pašvaldībā, gan Saeimā,” teic R.Karloviča. „Lietišķs cilvēks, mācēja komunicēt, kaut bijām katrs no savas partijas, domas varēja nesakrist.” NA Kuldīgas nodaļas vadītāja Kristīna Ansone stāsta, ka partija U.Lagzdiņu uzlūkojusi vēl tad, kad viņš bijis Vienotībā, jo bieži bijuši līdzīgā nostājā par domes lēmumiem. Ja domas nesaskanējušas, tas izdiskutēts bez strīda. „Uģis daudz darīja, lai visu saprastu. Iestājās par labām lietām un pret sliktām. Taču nekad nerunāja, nelielījās, cik daudz izdarījis,” tā K.Ansone. Partija U.Lagzdiņu uzrunājusi divreiz, otrajā reizē piekritis pievienoties. No Kuldīgas nodaļas atzīts par atbilstošāko kandidātu Saeimas vēlēšanām. Līdzīgi uzskata domes deputāte Sigita Vaivade, viņai pašvaldībā tagad pietrūkstot U.Lagzdiņa loģiskās domāšanas.UĢIS LAGZDIŅŠ
 • Dzimis 1965. gadā.
 • 2012. gadā beidzis Baltijas Starptautisko akadēmiju, ieguvis juriskonsulta kvalifikāciju.
 • Jurists-konsultants SIA LG Motors.
 • Skaidrās naudas uzkrājums – 34 000 eiro.
 • Parādsaistības – 18 000 eiro.
 • Aizdevums – 20 000 eiro.
 • Īpašumā – dzīvoklis Kuldīgā.
(No www.cvk.lv)

 • 2011. gadā divas reizes ziedojis partijai Jaunais laiks – 5 eiro un 140 eiro, bet 2013. gadā – 150 eiro Vienotībai.
(No www.knab.gov.lv)

 • Valsts amatpersonu ienākumu deklarācijā, kuru deputāts iesniedz, beidzot pildīt amata pienākumus 2017. gada 3. jūlijā, kā vienīgie ienākumi norādīti valdes priekšsēža SIA Dantex alga – 1769 eiro. Tobrīd skaidras naudas uzkrājums – 18 000 eiro, parādsaistības – 22 548 eiro. Pieder dzīvoklis, automašīna VW Golf (1997) – īpašumā, Audi A4 (2012) – valdījumā. Izsniedzis aizdevumus – 22 765 eiro un 14 228 eiro (iepriekšējos gados).
 • Sieva Inta Sūna, Kuldīgas novada pašvaldības bāriņtiesas priekšsēde.
 • Dēls Mārtiņš Lagzdiņš, uzņēmējs.
 • Meita Katrīne Luīze, skolniece.UĢA LAGZDIŅA ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc piedalāties vēlēšanās?
Nacionālā apvienība uzrunāja. Piekritu, jo mani interesē ierēdniecības atbildība par lēmumiem. Šobrīd es to neredzu ne pašvaldību, ne augstākā līmenī. Šķiet, ka tie, kas tagad ir Saeimā, par tālu atrāvušies no tautas.

Kāpēc tieši no NA?
Neesmu biedrs, bet atbalstītājs. Mani jau agrāk saistīja partijas pamatvērtības, iestāšanās par latviskuma saglabāšanu. Vienīgi varētu vēlēties, lai būtu vairāk gados jaunu cilvēku.

Ko vēlaties panākt?
Šobrīd viena no populārākajām tēmām ir emigrējušo latviešu atgriešana. Manuprāt, valstiskā līmenī jārisina jautājums par tiem, kas no reģioniem aizbraukuši uz Rīgu. Zinu, ka deputāti un ierēdņi brauc pieredzes apmaiņā uz ārvalstīm. Varbūt ir atveduši kādu reālu piedāvājumu, bet es par to neesmu dzirdējis. Ja mani ievēlēs un notiks, kā ar tiem, kuri aizmirsuši par tautu, ceru, ka kāds man to atgādinās.

Kāda ir līdzšinējā pieredze politikā?
Kā domes deputāts es stundām pētīju, meklēju likumos katru punktu. Lielos vilcienos man ir saprotama politika.

Ko uzskatāt par vērtīgāko sasniegumu savā dzīvē?
Ģimeni un to, ka neesmu zaudējis labu pašsajūtu. Pie taustāmiem sasniegumiem varu nosaukt panākumus sportā.

Vai labi orientējaties likumdošanā, kādu svešvalodu protat?
Uzskatu, ka orientējos. Runāju arī vāciski, saprotu angļu valodu.

Kāpēc vēlētājiem būtu jābalso par jūsu kandidatūru?
Lai izvērtē manu darbu un tad lemj.Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 26. augustā, 23:44
Ko NA apvienība šo četru gadu laikā ir izdarījusi ? Cik zinu - absolūti neko ! Kopā ar ZZS un V tērējuši no pašu attīstītās parazītekonomikas saņemtās "stipendijas". Beigās kopā izperēts 500 milj vērts elektro kampējprojeksts kurš nākotnē negatīvi atsauksies uz valsts budžetu . Šī valdība jau sen ir pelnījusi lai to atlaistu ! Ko NA darīs , vai nedarīs, nosaka tās sponsori , jeb kukuļdevēji . Partijas biedru viedokļi vadībai pie vienas vietas. Visa šī valdība ir korumpēta no augšas līdz apakšai ! Un nākotnē ar NA nekas nemainīsies .
Balsosim par jaunajām partijām !
Pievieno jaunu komentāru: