Aizvērt

„Citi netic, mēs – ticam”

2018. gada 22. augustā, 05:00
Raksta autors: Daiga Bitiniece, Inguna Spuleniece
„Citi netic, mēs – ticam”
Aldis Gobzems ieguldījis daudz pūļu "KPV LV" programmas tapšanā: „Izveidot efektīvu un rīcībspējīgu valdību, kas sastāv no sešiem ministriem un premjerministra.”
Foto: Viļņa Bulava karikatūra
„Neviens netic, ka iegūsim 51%, bet mēs – ticam. "KPV LV" ir uzvarētāju gars, ar ko neviens netiek galā,” pārliecināts bijušais kuldīdznieks, jurists un 13. Saeimas deputāta kandidāts un premjerministra kandidāts Aldis Gobzems. „Latvijā tūlīt apdzīsim lielāko latviešu partiju, ar "Saskaņu" nedaudz jāpacīnās, bet arī to mēs apdzīsim. Mūsu oponentiem tagad ir bail.”
KOPŠ ZOLITŪDES TRAĢĒDIJAS

A.Gobzems iemantoja popularitāti pēc 2013. gada traģēdijas veikalā Maxima Rīgā, aizstāvot cietušos. Vēlēšanās startē no Rīgas apgabala, jo pēc traģēdijas viņam esot liels krieviski runājošo elektorāts. Šobrīd visu savu laiku veltot politikai: „Lai saviem bērniem varu pateikt, ka esmu izdarījis visu mūsu valsts labā.” Jautāts par politiskā spēka izvēli, viņš atbild, ka ar tagadējo partijas pārstāvi Saeimā Artusu Kaimiņu viens otru jau atbalstījuši Zolitūdes traģēdijas laikā, kā jurists konsultējis A.Kaimiņu arī pēc tam.

KPV LV A.Gobzems iestājies tikai šogad 13. maijā, jo šī partija atbalstot viņa uzskatus. „Jau toreiz teicu, ka uzvarēsim vēlēšanās, daudzi smīkņāja. Tagad esam lielākais politiskais bieds, mums ir nogriezta iespēja runāt televīzijā, radio, citos klasiskajos medijos, ir tikai feisbuks, ko izmantojam profesionāli. Smejamies, ka partijas vadībā nav nevienas personas, kurai nebūtu kriminālprocesu. Arī pret mani mēģina, bet esmu advokāts un protu aizstāvēties!”


NODOKĻU SISTĒMA NEPROGNOZĒJAMA

A.Gobzems piedalījies partijas programmas izstrādē: „Pamati jau bija, bet esmu ieguldījis daudz pūļu, lai pilnveidotu, nemainot koncepciju. Daudz esmu darījis tieslietu jomā, mans atbildības lauks ir nodokļu reforma. Ar konsultantiem esmu izanalizējis, kā varam atrisināt galveno problēmu – visus nodokļus vajadzētu skatīties atalgojumam līdz 1000 eiro, kas Eiropas kontekstā ir mazā alga. Latvijā šīm algām ir lielākie darbaspēka nodokļi Eiropā. Kur radīsies nauda? Atbilde ir vienkārša: paskatieties, cik netiek iekasēts PVN shēmās, cik mums ir kontrabandas, cik miljoni pazaudēti OIK.” A.Gobzems uzsver, ka 28 gados esošā politiskā vara nav tikusi galā ne ar vienu izaicinājumu. Pierādījums tam esot iedzīvotāju masveida izbraukšana no Latvijas.


2,5 MILJONI PILSOŅU

KPV LV programmā rakstīts, ka 2050. gadā Latvijā būs 2,5 miljoni pilsoņu. Pavasarī tikšanās reizē ar kuldīdzniekiem partijas valdes loceklis Atis Zakatistovs uzsvēra, ka tieši pilsoņu, nevis „kaut kādu bangladešiešu”. A.Gobzems: „No Latvijas izbraukuši aptuveni 400 000 cilvēku; ja mēs radām vidi, kurā atgriezties, tas jau ir tuvu mūsu nosauktajam skaitlim. Starptautiskie statistikas mērījumi rāda: ja nekas nemainīsies politikā, pēc divām paaudzēm mūsu kļūs vēl par 35% mazāk. Ārvalstu institūcijas mūs ir norakstījušas. Arī domāšana ir tāda, ka izmirsim. Bet mēs ticam savai idejai.”

KPV LV skaidri zinot, ko grib emigrējušie, jo braucot pie tautiešiem: „Vajag pareizi sakārtot valsts pārvaldi, izglītības sistēmu, kurā 28 gados nav notikusi neviena reforma, sakārtot medicīnas jomu, kas tagad ir ieinteresēta tajā, ka esam nevis veseli, bet slimi, lai varētu iekasēt naudiņu. Tautieši grib atgriezties, bet viņiem vajag prognozējamību.”


SEŠI MINISTRI, VIENA AUGSTSKOLA

Partija nesolot visu izdarīt pāris dienās, godīgi pasakot, ka pirmās būs prioritātes – radikālas izmaiņas valsts pārvaldē un VID. Igauņi neesot baidījušies no pārmaiņām, tādēļ ir mums priekšā vairākus gadus. Partijas programmā ierakstīts, ka Latvijā būs seši ministri un Ministru prezidents. Ministriju nebūs (šobrīd ir 13). A.Gobzems piesauc Šveici, kur esot septiņi ministri un piecas reizes vairāk iedzīvotāju. „Valstī ir tikai sešas funkcijas, tādēļ būs ministrs, kas atbild par cilvēku – veselība, izglītība, labklājība. Būs ministrs, kas atbildīgs par uzņēmēju pilsētā un laukos, būs ministrs, kas atbild par drošību, tad par tieslietām, par ārlietām un nodokļiem,” uzskaita kandidāts. Tie visi būšot augstākās raudzes profesionāļi, kuri strādās par labu atalgojumu. Tikpat viegli piepildāma kandidātam šķiet programmā paredzētā visu valsts augstskolu apvienošana vienā, lai nedublētos programmas, uzlabotos kvalitāte. Cik īsā laikā partija gatava veikt šādas reformas? A.Gobzems atbild – programmā ierakstītais padarāms pusotra, divu gadu laikā, ja vara pilnībā ir KPV LV rokās.


VIENMĒR SANĀKOT

Pirms 12. Saeimas vēlēšanām A.Kaimiņš solīja taisnīgu izmeklēšanu Zolitūdes lietā, tādējādi iekarojot daudzu vēlētāju simpātijas. A.Gobzems uzskata, ka partijas biedrs izdarījis visu, ko deputāts var: panāca, ka izveidota parlamentārā izmeklēšanas komisija, kas nosaukusi politiski un morāli atbildīgās personas. Gandrīz visi traģēdijā cietušie esot saņēmuši Latvijas Republikas vēsturē lielākās kompensācijas. „Tur ir izdarīts maksimums. Arī tad cilvēki neticēja, ka sanāks. Esmu pieradis, ka man apkārt cilvēki saka – tev nesanāks. Bet beigās kaut kā viss sanāk, jo esmu pārliecināts par savām spējām, komandu un sabiedrībai vajadzīgām idejām,” tā A.Gobzems. Viņš noraida visus iebildumus, ka feisbuka profils Esi atbildīgs, kas sākotnēji radīts Zolitūdes traģēdijas upuru atbalstam, tagad tiek izmantots kā KPV LV platforma. „To profilu izveidoju es. No pirmās dienas esmu tajā atspoguļojis savu viedokli par jebkuru man svarīgu jautājumu!” A.Gobzems gan nenoliedz, ka Esi atbildīgs tiešām izveidots ap traģēdijas laiku.

Tikpat kategoriski viņš noraida aizdomas par KPV LV saistību ar Saskaņu: „Mēs esam pieprasīta partija, šobrīd mums ir visas iespējas saņemt lielu naudu. Esam atteikušies no aptuveni 200 000 eiro finansējuma no vairākiem uzņēmējiem, jo vēlamies saglabāt neatkarību. Mums naudu ziedo tauta.”

Šobrīd KPV LV izvērš uzbrūkošu kampaņu pret žurnālisti Ingu Spriņģi un Re:Baltica. „Ir publicēts tendenciozs un aizskarošs raksts par to, ka man ir saistība ar Šlesera kungu. Man tādas nav. Esam vērsušies Valsts un Drošības policijā ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu.” (Tas ir vairāku autoru pētījums, cik atbilst patiesībai informācija sociālajos tīklos, ka Ainārs Šlesers atbalstot KPV LVhttps://rebaltica.lv/2018/08/kampieder/ – red.)


„TIKAI BALTA PATIESĪBA”

Daudzi cilvēki sašutuši par partijas sejas A.Kaimiņa ne vienmēr pieklājīgo runas manieri, dažkārt pat melu izplatīšanu. „Kur un kad Artuss Kaimiņš tā būtu izteicies?” A.Gobzems patiesi brīnās. Kad kā piemērs tiek nosaukta tikšanās ar politiķi Kuldīgā, kur viņš publiski nevis kritizēja novada domes priekšsēdes Ingas Bērziņas saimniecisko darbību, bet aizvainoja viņu kā sievieti, atbilde ir: „Varu komentēt tikai to, kam esmu stāvējis klāt. Ko Artuss Kaimiņš runājis no Saeimas tribīnes, visa ir bijusi balta patiesība. Kādam var nepatikt forma, kādā tas darīts, var nepatikt arī patiesība.”

A.Kaimiņš esot tautā ļoti iemīļots politiķis, tādēļ A.Gobzems nevarot atbildēt, kurš no viņiem abiem tagad dod partijai lielāku popularitāti.Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Alberts
2018. gada 26. augustā, 23:20
Vadošās partijas valsti ir novedušas līdz kliņķim !!! Tauta vairs netic šiem ZZS , V un NA žuļikiem ! . Nu lūk i likumsakarīgs rezultāts ! Facebok aptaujā KPV LV pat 63 % iegūst no visām partijām. Pats jau gan neesmu KPV LV fans , bet pilnīgi piekrītu - tā turpināties vairs nevar! Bet vietējo mietpilsoņu zieds kuri ir pie siles, neapmierināti urkšķ par šādu KPV LV uzdrošināšanos. Bet iespējams jau drīzumā tie savus kažociņus griezīs uz citu pusi , meklēs citas piespraudītes . Nu gluži tapat kā tas notika pēc Tautas Partijas nonākšanu politiskajā mēslainē.
Balsosim par jaunajām partijām . Piemēram JKP .... vai arī to pašau LRA un tmll. ..kaut vai par KPV LV .
Pat Latvijas ārstu asociācija nolēmusi - Nebalsosim par ZZS , V un NA
Porti
2018. gada 23. augustā, 00:19
Man tiešām kauns par šiem komentāriem, kuri atspoguļo % mazāko iedzīvotāju daļu, Maza saujiņa ar cilvēkiem, kuri trīc par savu rītdienu un domā par savu labumu. Latvijā ir laiks dot vietu jauniem politiķiem ar labām izglītībām un nesabojātu ( komunistisko ) pagātni. Pietiek dzīvot korupcijas apstākļos un seniorus turēt par muļķiem. Viņi nav vainīgi, ka piedzima nepareizā valsts iekārtā.
Aija
2018. gada 22. augustā, 21:11
Kādēļ priekšvēlēšanu pasaciņas ir jāapmaksā no budžeta līdzekļiem?
Juhuu
2018. gada 22. augustā, 18:34
KPV ir vāks LV!
Anastasija Skavronska
2018. gada 22. augustā, 12:36
''Kaimiņa patiesība'' nevienam godīgam cilvēkam patik nevar, jo tā nemaz nav patiesība, bet gan zaimi, meli un demagoģija. Lai tiktu pie varas, šī krupim līdzīgā būtne ir ar mieru cūkām dibenu bučot.
Cilvēces vēsture skaidri parāda, kas notiek, kad pie varas nāk muļķi, meļi, komnformisti un denuncianti.
Var jau būt, ka Anglijā kāds šiem klauniem notic, tomēr ļaudīm, kas šo idiotijas benefici ikdienas redz, nevar prātu tik viegli apmāt.
Redziet, kā viss internets pilns KPL reklāmām, un secinājumus izdariet paši! Nekad neviena kampaņa nav bijusi tik histēriska un agresīva, un stipri atgādina 30-os gadus Vācijā.
Slima suņa murgi-
2018. gada 22. augustā, 12:22
tā varētu saukt Gobzemja programmu. It kā Latvijā dzīvotu vieni vienīgi muļķi un idioti, kas šos plānprātīgos ierāvējus un noziedzniekus ATKOST nespētu. Tie, kas Gobzemi pazina agrāk, ļoti labi zina, ka viņš nav ne svētais Augustīns, ne svētā māte Terēze, lai no viņa ko LABU varētu gaidīt. Nekā laba ērkšķos un dadžos atrast nevar, un nevar meklēt tikumu un šķīstību mauku mājā. Krietnums un godīgums no gaisa nekrīt, un melna un degradēta dvēsele to nekad nemanto. Vai neredzat pēc Gobzemja akmenī cirstās sejas, ka tur nav nekā cēla un cilvēcīga, un ka viņš no ļaunā gara APSĒSTS?
Šis ir klaunu un iluzionistu laiks, kad bezdievība jo augstu savu galvu paceļ, tā kā, cilvēki, esiet modri!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi