Aizvērt

„Saeima ir līdzeklis, nevis mērķis”

2018. gada 3. septembrī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Saeima ir līdzeklis, nevis mērķis”
Foto: Aivars Vētrājs
12. Saeimas deputāts, kuldīdznieks Artis Gustovskis (kandidē no "Jaunās Vienotības") uzskata, ka deputāta darbu var izmantot, lai labumu gūtu Kuldīgas novadam.
Jautāts, vai tas nav pārāk šaurs skatījums, viņš atbild: „Ja daru to, kas noder man, tas noder novadam un arī visai Latvijai. Man nekad nav bijis mērķa iekļūt Saeimā, jo darāmā pietiek arī Kuldīgā. Bet, ja es nebūtu gājis, manā vietā būtu rīdzinieks.”

12. Saeimā A.Gustovskis iekļuva pēc tam, kad šīgada sākumā mandātu nolika Solvita Āboltiņa. Vienotības frakcijā viņš darbojas no partijas Kuldīgas novadam. Līdz tam bija novada domes deputāts, Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītājs.

A.Gustovskis: „Ir skaidra atbilde, kāpēc Kuldīgas novadam startē šajā aliansē. Kaut vai lai atceramies mūsu slimnīcas gadījumu: kad veselības ministre gribēja to slēgt, Vienotība vienīgā ielika durvīs kāju un koalīcijai pateica, ka tā nenotiks. Partija Kuldīgas novadam paliek uzticīga tiem, kuri mums palīdzējuši.”


TŪRISMS UN INOVĀCIJAS

A.Gustovskis sevi sauc par vienkāršu cilvēku, kurš nebaidās no nepopulāriem lēmumiem. Piemēram, ierosinājums samazināt deputātu skaitu un darbības termiņu. „ Man ir virkne ideju, ko darīt. Vienmēr esmu bijis par radošu Kurzemi, par Kuldīgas novada attīstību, par to, lai vairāk naudas tiek inovāciju centriem reģionos, nevis lielajām pilsētām. Mans lielais mērķis Kuldīgai ir mākslas un zinātnes parks.” Viņa darbu sarakstā gandrīz viss saistīts ar tūrismu, inovācijām un mākslu. Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijā A.Gustovskis balsojis par latviešu valodu visās skolās.


PRĀMĪTIS NEŠĻŪC

Paziņas A.Gustovski raksturo kā atvērtu, enerģisku cilvēku ar labiem plāniem. Dažkārt tie esot pārāk lieli un šķietot nereāli. A.Gustovskis atzīst, ka dažas idejas palikušas pusceļā, tomēr pārceltuvi pār Ventu, kas tika uztaisīta, taču nedarbojās, viņš nesauc par savu projektu, kaut gan par to balsojis kā domes deputāts. „Kļūdas jāatzīst un jārisina. Ar prāmi problēma bija tehniskajos aprēķinos. Es biju par gājēju tiltu, bet augstskolas inženieri ar aprēķiniem pārliecināja, ka prāmītis šļūks pāri. Beigās izrādījās, ka ūdens līmenis par zemu. Jā, tā nauda ir vējā.” Par vērienīgo mākslas un zinātnes parku Sūru ielas pļavās viņš saka: domes deputāti atbalstījuši konceptuāli, bet naudu palīdzēšot sameklēt darbs Saeimā, piemēram, deputātu grupās sadarbībā ar Igauniju, Japānu, Lietuvu, Nīderlandi, Somiju un Gambiju. A.Gustovskis saskata iespēju, tiekoties ar šo valstu vēstniekiem, popularizēt Kurzemi.


CILVĒKS LABS

Domes deputāts Agris Kimbors (Kuldīgas novadam) uzskata, ka A.Gustovska vieta ir Saeimā. Cītīgi viņa darbībai gan neesot sekojis, vienīgi šad tad aprunājies: „Artis ir enerģisks, ar vēlmi darīt. Domē viņš jautājumos iedziļinājās. Vienmēr skatās nākotnē, visu laiku izglītojas.” Pretējās domās ir domes deputāts un arī kandidāts uz Saeimu Ēriks Pucens (KPV LV). Viņaprāt, Saeimā ir vieta tikai tiem, kuri spēj pieņemt lēmumus visas valsts labā, nevis klausa partijas diktātam: „Kā cilvēks viņš ir patīkams, bet, piemēram, Gustovskis balsoja pret ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju, atbalstot to, ka amatā paliek cilvēks, kurš nespēj tikt galā ar visiem svarīgo OIK*.” Bet A.Gustovskis uzskata, ka A.Ašeradens tieši ir tas ministrs, kurš OIK lietu sācis risināt, tādēļ viņam jāļauj strādāt.

* Obligātā elektrības iepirkuma komponenteARTIS GUSTOVSKIS
 • Dzimis 1967. g.
 • 1992. g. bakalaura grāds pedagoģijā LU kā tēlotājmākslas un amatu mācības skolotājam.
 • 2006. g. maģistra grāds augstskolā Turība tūrisma stratēģiskajā vadībā.
 • 12. Saeimas deputāts kopš 11. janvāra.
 • Kurzemes pilnvarotais pārstāvis Ekonomikas ministrijas tautsaimniecības padomes tūrisma komitejā.
 • Latvijas Tūrisma informācijas organizāciju asociācijas Lattūrinfo valdes loceklis.
 • Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdis.
 • Viduskurzemes tūrisma apvienības valdes loceklis.
 • Partijas Kuldīgas novadam valdes loceklis.
 • Īpašumā:
- zeme un ēkas Kurmāles pagastā,
- motocikls BMW (1993),
- automašīnas Mazda 121 (1991), Volvo XC70 (2006, valdījumā), GAZ M 20 (1952) un GAZ 21 (1966).
Parādsaistības: 17 147 eiro.
/CVK informācija/


Valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā par 2017. gadu norādīts
 • Alga:
• Kuldīgas novada pašvaldībā – 9343 eiro,
• Kurzemes tūrisma asociācijā – 2300 eiro,
• Latvijas Investīciju attīstības aģentūrā – 725 eiro,
• Kuldīgas aktīvās atpūtas centrā – 14 145 eiro.
 • Honorārs Latvijas Universitātē – 250 eiro.


Ziedojis partijām:
2013. gadā – Kuldīgas novadam 100 latu,
2014. gadā – Vienotībai 104 eiro,
2017. gadā – Kuldīgas novadam 150 eiro.
/KNAB informācija/ARTA GUSTOVSKA ĪSĀS ATBILDES

Kāpēc kandidējat, un kādēļ no šī saraksta?
Saeima nav mērķis, tā ir līdzeklis. Man tā ir atslēga uz pasauli, tā varu kaut ko dot savam novadam. Piemēram, piecus gadus Satiksmes ministrija ar mums, Kurzemes tūrisma asociāciju, īpaši nekomunicēja, bet vajadzēja apstiprināt standartu tūrisma ceļa zīmēm. Pēc iekļūšanas Saeimā uzreiz varēju norunāt tikšanos. Vienotība ir gudru, saprātīgu, inteliģentu un pieredzējušu cilvēku apvienība. Virkne politiķu nāk konsultēties pie šīs partijas deputātiem.

Ko vēlaties Saeimā sasniegt?
Esmu par to, ka deputātu skaits jāsamazina līdz 67. Latvijā ir 67 novadu pilsētas. Esmu par jaukto vēlēšanu sistēmu – līdzīgi kā Lietuvā. Tā nodrošinātu, ka Saeimā iekļūst katra novada pārstāvis. Vēl esmu par to, ka Saeimā nedrīkst darboties ilgāk par diviem termiņiem. Palielinātu līdzekļus tūrismam un kultūrai ārpus Rīgas.

Kāda ir jūsu pieredze politikā?
Visilgāk esmu bijis deputāts Kuldīgas novada domē. Tikai Inga Bērziņa vēl tur ir tik ilgi.

Kas ir vērtīgākais, ko esat paveicis līdz šim?
Viss, ko daru, ir Kuldīgas novada attīstībai. Esmu dibinājis Kuldīgas tūrisma informācijas centru – vienu no pirmajiem Latvijā. Kopā ar komandu bijis klāt Pilsētas svētku izveidē, daudzas Andra Grīnvalda un manas idejas dzīvo cauri gadiem, piemēram, Alekšupītes skrējiens, velofestivāli. Strādāju ar Eiropas projektiem, kas Kuldīgai dod ienākumus.

Vai labi orientējaties likumdošanā? Kādu svešvalodu protat?
Ideālajam Saeimas deputātam vajadzētu pēc izglītības būt juristam. Es neesmu, tāpēc vienmēr prasu profesionāļiem, lai labāk saprastu likumu anotācijas. Brīvi runāju krieviski un angliski. Vācu valodu saprotu.

Kā raksturojat politisko vidi Latvijā? Vai izdosies to uzlabot?
Smaga vide. Lietuvas sistēma man patīk labāk, jo tā izslēdz politisko noslāņošanos. Latvijā daudzpartiju sistēma novedusi pie kraha: vēlētāji sašķeļas, latviskās partijas zaudē nelatviskajām. Tas var kļūt bīstami. Jau skaidrs, ka nākamajā Saeimā kaut kas mainīsies: ienāks jaunāki cilvēki ar citu domāšanu un zināšanām. Ceru, ka samazināsies to lielo partiju īpatsvars, kuras diktē savus noteikumus.

Kādi ir jūsu hobiji?
Foto, māksla, velosports, ceļojumi. Nedaudz arī joga.

Pastāstiet par ģimeni!
Par to nerunāšu.

Kā iztēlojaties dzīvi deputāta krēslā?
Saeimā ir sēdēšana no rīta līdz vakaram. Dažādu projektu dēļ cenšos tikties ar interesantiem cilvēkiem. Līdz šim uz darbu Rīgā braukāju, jo pie manis dzīvoja dēls Jēkabs, gribēju vairāk laika pavadīt ar viņu. Cēlos piecos; ja varēju, pavadīju dēlēnu uz skolu, tad braucu uz Saeimu. Tagad dēls ir pie mammas Vācijā, un es sākšu īrēt dzīvokli Rīgā.

Kāpēc par jums būtu jābalso?
Man nekad nav paticis sevi reklamēt. Vienmēr esmu par labām lietām visaugstākajā pakāpē. Jauni kontakti, projekti, vairāk naudas novadam.


Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 10. septembrī, 21:51
Ak Arti ! Kur Tu esi čomiņ iekūlies ? ! Nāc atpakaļ ! Kā Tu tik naivi vari ticēt šīm V vienotībām? ! Nu Tu nekas tur nebūsi , arī savai tautai neko nepalīdzēsi !!! Korupcija un organizētā noziedzība ir patiesie šīs valsts valdnieki ! Tavu nabaga čiepstēšanu V augšas nedzirdēs un nevēlēsies sadzirdēt ! Ja gribam ko labu savai zemei , tad šī valdība ir jāatlaiž !!! Aiz borta ir jāatstāj ZZS , V, un NA . Balsosim par jaunajām partijām !
Obana
2018. gada 3. septembrī, 22:45
„Saeima ir līdzeklis, naudas iegūšanai”
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi