Aizvērt

Vajadzīgi jauni, godprātīgi cilvēki

2018. gada 3. septembrī, 02:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Vajadzīgi jauni, godprātīgi cilvēki
Kā jūs vēlētājam ieteiktu orientēties 16 partiju piedāvājumā?
Sandra Veinberga, mediju eksperte:
– Latvijai ļoti nepieciešamas pārmaiņas, jo tās partijas, kas politiku noteikušas līdz šim, ar šo pienākumu nav tikušas galā.

Lielākā partija ir Saskaņa, un tā ir par divvalodību. Domāju: jebkurš vēlētājs saprot, ka ar to brīdi, kad pievienosimies divvalodībai, nonāksim atpakaļ bijušās Padomju Savienības ietekmes sfērā. Tāpēc es kā vēlētāja nekādi nevaru Saskaņu pieņemt, kaut gan tai ir daudzas labas idejas. Ļoti žēl, ka Latvijas lielākā partija uz šāda duālisma pamata ir apvienojusi krieviski runājošos vēlētājus – viņi nav sadalījušies tā kā latviešu vēlētāji, tāpēc ir liels spēks. Ārzemju komentētāji vienmēr jautā, kā tas var būt, ka mūsu valstī lielākā partija neveido valdību. Jau kādu trešo sasaukumu pēc kārtas. Atbilde ir vienkārša: viņi ir prokremlisko interešu paudēji. Par to, ka es šo ideju pateicu, Saskaņa mani kā žurnālisti iesūdzēja tiesā un pieprasīja to pierādīt. Man tas izdevās – uzvarēju visus tiesas procesus.

Nākamās lielākās partijas ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Vienotība, kuras es kā latviete gribētu ievēlēt, jo vēlētos, lai mana balss tiek tādai lielai partijai, kura daudz var noteikt. Bet Vienotība sašķīdusi mazās frakcijās. Tā jau arī bija frakcionāra partija, un tās biedriem, savā starpā cīnoties, izdevās partiju saēst. Ļoti liela vaina jāuzņemas Solvitai Āboltiņai. Bet jāsaka: Vienotība vienīgā atbalstīja to, ka nedrīkst būt varmācība pret sievietēm, ka jāratificē tā sauktā Stambulas konvencija. Kā sieviete cienu Vienotību par šo nostāju.

ZZS ir vispretrunīgākā, jo pasaules politikā skaidri zināms, ka zaļo prasības ir pilnīgā pretrunā ar zemnieku prasībām un zaļie principā ir asā konfliktā ar zemnieku partijām. Zinām, ka tā ir Aivara Lemberga kabatas partija. Nesaprotu, kāpēc Latvijas Zaļā partija no Latvijas Zemnieku savienības neatdalās. Šī partija paņēmusi Ulmaņa partijas nosaukumu un rada iespaidu, ka tā aizsargā un aizstāv cilvēkus laukos. Praktiskā politika pierāda, ka tie ir bijušie kolhozu priekšsēdētāji ar Augustu Brigmani priekšgalā. Zināmā mērā šī partija Latvijas nākotnei nav laba, jo tai drīzāk ir kolhozu priekšsēdētāju domāšanas modelis, un tā ir pat kaitīga, jo kā astoņkājis iestiepusies visās frontēs – ieceļ savus cilvēkus un veido tādu kā mafiju. Tad ir vesels pulks jauno partiju, kurās ir vai nu bijušie politiķi, vai partijas ar pilnīgi jauniem cilvēkiem, no kuriem neviens nav bijis politikā.

No šī spektra vissimpātiskākie man šķiet Progresīvie, kas ir sociāldemokrātiskas partijas variants. Tie ir ļoti jauni cilvēki, tie turklāt vai nu studējuši ārzemēs, vai viņiem ir kādi ideāli par Latviju. Ja vēlētājs tomēr nezina, par ko balsot, bet Sandrai Veinbergai viņš nepiekrīt un viņam patīk Lemberga partija, Vienotība vai Saskaņa, tad izdariet varbūt tā – svītrojiet pirmos piecus! Tā ir pārbaudīta metode. Visu sarakstu augšgalā ir tie, kuri tuvāk partijas nomenklatūrai, kam ir sponsori, lai viņi kārto viņu intereses. Bet vēl labāk būtu, ja mēs visi konsekventi svītrotu, teiksim, pirmos astoņus. Tā mēs politiskajai varai pietuvinām jaunus cilvēkus. Ar to es gribētu teikt, lai cilvēki balso par jaunām partijām un jauniem cilvēkiem.

Kas attiecas uz KPV LV, tā ir ļoti nesaprotama partija, un man kā politikas novērotājai sāk izskatīties, ka aiz Kaimiņa partijas stāv citi cilvēki, kuri nāks pie varas, un Kaimiņš ir tikai lokomotīve. Par šo partiju ir tik daudz negatīvas informācijas, tāpēc jāpapēta, kas aiz šiem strīdiem slēpjas.VIEDOKĻI
Kādas ir jūsu lielākās bažas par 13. Saeimas vēlēšanām?Dzintra Fiļippova, vecvecmāmiņa:
– Maza ticamība, ka kaut kas varētu mainīties. Manuprāt, tad jānomainās pilnīgi visiem deputātiem un jānāk jaunajiem, nevis tiem, kas tur sēž desmitiem gadu. Visus gadus esmu uz vēlēšanām cītīgi gājusi. Parasti tiem, par kuriem balsoju, vēlēšanās neveicas.Edgars Vasiļevskis, pensionārs:
– Kampaņās partijas sola zelta kalnus, bet pēc vēlēšanām nekas netiek darīts. Piemēram, bērnu naudu palielināja par dažiem eiro, bet paši sev – par vairākiem simtiem. Deputāti ir tautas kalpi, kuriem būtu jākalpo mūsu labā. Kuldīgā cilvēkiem ļoti grūti, jo nav darba vietu un mums ir nabadzība. Varbūt Jaunā konservatīvā partija kaut ko jaunu ieviesīs? Uz vēlēšanām jāiet obligāti.Ivars Čīma, pensionārs:
– Vienmēr esmu balsojis par Nacionālo apvienību. Mums svarīgi, lai valstī būtu latviešu valoda. Pagaidām nekādas bažas nesaskatu – galvenais ir iet vēlēt. Vienam otram esmu jautājis, par ko balsos, daudzi vēl nezina.Daina Zēberga, māmiņa:
– Es uz vēlēšanām eju tikai tāpēc, ka tas ir pilsoņa pienākums. Apskatu kandidātu sarakstus un balsoju par zināmiem cilvēkiem, kuri varētu kaut ko mainīt. Bet ticamība ir 10%, jo solītas tiek pilnīgas muļķības. Piemēram, iepriekš solīja skolas neapvienot, tomēr apvienošana notika. Cenšos politikā neiedziļināties, jo parasti tās ir galvassāpes.Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: