Aizvērt

Lai pārmaiņas nav tikai grāmatvedības līmenī

2019. gada 20. martā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Lai pārmaiņas nav tikai grāmatvedības līmenī
Foto: Lāsma Reimane
„Ja esam godīgi, jāatzīst, ka 28 gados Latvija mainījusies neticami – diena pret nakti. Daudz kas darbojas ļoti labi. Bet mēs esam latvieši un gribam, lai labi darbojas viss. Šīs valdības uzdevums ir sakārtot atsevišķas sistēmas,” saka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Būdams Kuldīgas novadā, K.Kariņš ar žurnālistiem runāja par to, cik bieži ministriju kabinetos Rīgā par vienīgo patiesību pieņemtais nesaskan ar novados redzamo. Viņš atzina, ka šādās vizītēs vāc informāciju no iedzīvotājiem, lai to salīdzinātu ar ministriju ierēdņu sniegto.


Skolotāju pikets. Sola arī streiku. Kā to komentējat?

K.Kariņš: – Aicinu arodbiedrības vadību uz dialogu. Šobrīd no tās puses vairāk saņemam ultimātu. Arodbiedrībām kopā ar Izglītības ministriju būtu jāmeklē risinājums, nevis jācīnās. Izglītībai tērējam vairāk nekā 800 miljonus – tas ir krietni vairāk nekā bruņotajiem spēkiem un iekšlietām. Proporcionāli pret budžetu esam trešajā ceturtajā vietā Eiropā, priekšā pat Igaunijai. Starpība tā, ka Igaunijā uz katru skolotāju ir vidēji 14 skolēni, Latvijā – zem astoņiem. Igaunijā skolotājam par slodzi minimālā alga ir 1250 eiro, mums – 710. Kā viņi to panāk? Acīmredzot sakārtojuši grāmatvedības sistēmu. Mums arī tur jātiek, citādi algas ir mākslīgi zemas. Nevaram atļauties to naudas masu izdot tā kā līdz šim, tādēļ aicinu arodbiedrības palīgā, lai nauda tiek izmantota efektīvi.


Atbildes uz citiem jautājumiem 20. marta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi