Aizvērt

Slēptā kamera atmasko Latvijas negodprātīgos lietotu auto tirgotājus

2021. gada 21. aprīlī, 09:48
Slēptā kamera atmasko Latvijas negodprātīgos lietotu auto tirgotājus
Portāli autoDNA un AutoDetektīvs ir uzsākuši privātu cīņu ar negodprātīgiem lietotu auto tirgotājiem, kuri atklāti melo par automašīnas vēsturi un tehnisko stāvokli. Slēptā kamera atklāj ne tikai automašīnu slēptos defektus, bet arī neērto taisnošanos slepenā pircēja faktu priekšā.
Latvijā katru dienu tiek pārdotas vairāk nekā 100 lietotas automašīnas. Daudzas no tām ir tikko no Vācijas, Francijas, Itālijas vai citas valsts un kā likums - neprasa ieguldījumus, teicamā tehniskā un vizuālā stāvoklī, un nobraukums ne vairāk kā 200 000 km. Tipisks sludinājums, kurā lielākoties tiek melots par automašīnas patieso stāvokli.

Automašīnas vēstures atskaišu portāls autoDNA ir izveidojis astoņu video sēriju kampaņu “Neļauj sevi apčakarēt. Pārbaudi pirms pērc!”, kurā ar slēptās kameras palīdzību tiek ķerti negodprātīgi lietotu automašīnu tirgotāji. Kampaņas mērķis ir gaužām vienkāršs - kliedēt Latvijā iesakņojušos stereotipu, ka 10 gadus veciem automobiļiem nobraukums ir ap 200 000 kilometru, tas nav cietis smagās avārijās un ir teicamā tehniskā stāvoklī!

Ja pircējs vēlas būt maksimāli pasargāts, pērkot lietotu auto, tad uz automašīnas apskati līdzi ir jāņem ne tikai zinošs mehāniķis, bet arī automašīnas vēstures atskaite. AutoDNA uzņemtajos video ir skaidri redzams, cik efektīvs rīks ir šāda auto atskaite. Pārdevējiem uzreiz izmainās runas tembrs un skatiens tiek vērsts uz leju.

Vienā no sērijām pārdevējs apgalvo, ka tiek tirgota praktiski jauna automašīna Volkswagen Passat CC, kura pēc pārdevēja vārdiem ir “jauna mašīna” ideālā stāvoklī. Tomēr apgalvo, ka neviens nevēlas šo automašīnu iegadāties, jo tās nobraukums ir ap 300.tkm. Šādus auto neesot vērts remontēt, tādēļ auto nav sists. Tomēr pēc automašīnas arhīva fotogrāfijām ir redzams pavisam kas cits, skatāmies video:

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=E_fS_yab3uI

Nezinātājam no malas to būtu grūti pateikt, taču autoDNA slepenais pircējs salīdzināja automašīnas vēstures atskaitē esošo informāciju ar konkrēto auto un apstiprināja tur esošo informāciju. Pircējam šādos gadījumos ir izvēles iespēja – atteikties no konkrētā auto iegādes vai arī argumentēti un pamatoti pārdevējam prasīt zemāku cenu, apzinoties potenciālos riskus.

Automašīnas vēstures atskaite pircējam parāda dažādu informāciju – reģistrēto nobraukumu ārvalstīs, ceļu satiksmes negadījumu vēsturi, informāciju par zādzībām, ražotāja atsaukumiem kā arī citas vērtīgas ziņas. Informācija tiek apkopota no vairākām datu bāzēm un pircējam tiek pasniegta maksimāli objektīva informācija par konkrētās automašīnas vēsturi. Lai to noskaidrotu ir nepieciešams ievadīt automašīnas VIN numuru un izvēlēties sev piemērotāko atskaites veidu.

Var gadīties, ka automašīnas pārdevējs sludinājumā ir norādījis nepareizu vai arī kļūdainu VIN numuru. Tas vien dod skaidru signālu, ka kaut kas tiek slēpts un par šāda automobiļa iegādi būtu rūpīgi jāpadomā un jāatklāj slēptais defekts.

Kampaņas “Neļauj sevi apčakarēt. Pārbaudi pirms pērc!” ietvaros, ikvienam tiek dota iespēja pārbaudīt noskatītās automašīnas vēsturi par akcijas cenu. Līdzās astoņiem slēptās kameras video rullīšiem tiks publiskoti arī ekspertu viedokļi, kuri skaidros noklusēto defektu ietekmi uz automašīnas ekspluatāciju.

Video skaties ŠEIT.
Komentāri
autoDNA.lv
2021. gada 30. aprīlī, 15:17
Cienījamais Alvi, Ļoti labi, ka automašīnas vēstures atskaitē nekas traks nav uzrādījies. AutoDNA pārbauda automašīnas vēsturi starp 500 milj ierakstu un tas nozīmē, ka ārzemēs auto nav bijis cietis negadījumos, pārdots izsolēs utml. Starpcitu atskaitēs arī ir pieejama informācija par kasko gadījumiem ne tikai publiski pieejamiem datiem.

Lai labi ripo!
autoDNA.lv
Alvis Cinis
2021. gada 26. aprīlī, 22:30
Šī raksta ietekmē iegāju Auto dna mājas lapā un pasūtīju sev interesējošas automašīnas vēstures atskaiti, Samaksāju 8 EUR, bet pretī nesaņēmu nekādu lietderīgu informāciju. Pat mazāk nekā CSDD bezmaksas izziņās. Apskatījos par šo firmu atsauksmju portālā www.sūdzības.lv, tad arī sapratu, raksta jēgu , neļauj sevi apčakarēt. Pārbaudi pirms pērc. Paldies Kurzemniekam par maldinošo rakstu.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā