Aizvērt

Kredīti no 18 gadiem: viss, kas tev jāzina par šo aizdevumu veidu

2018. gada 23. aprīlī, 12:52
Kredīti no 18 gadiem: viss, kas tev jāzina par šo aizdevumu veidu
Foto: Pexels.com
Mūsdienās patērētāju kreditēšana ir kļuvusi daudzveidīgāka, tirgū ienākuši vairāki nebanku aizdevēji, un konkurence par aizņēmēju kļuvusi sīvāka. Ko tas nozīmē tev kā potenciālam klientam? Ka piedāvājums ir paplašinājies un ka tagad ir pieejami arī kredīti no 18 gadiem. Ja domā, ka šāds kredītu veids var būt tev aktuāls, izlasi šo rakstu – tajā atradīsi atbildes uz pamatjautājumiem un varēsi izvēlēties aizdevumu atbildīgi!
KREDĪTI NO 18 GADIEM: PAR UN PRET

Pēc kreditoru viedokļa, aizņemšanās 18 gadu vecumā ir saistīta ar lielākiem riskiem, līdz ar to, vairums aizdevēju sadarbojas ar klientiem, kuri ir vismaz 20 gadus veci. Kāpēc kredīti no 18 ir mazāk izplatīti? Tam ir vairāki iemesli:

● lai gan Latvijas iedzīvotāji sasniedz pilngadību 18 gadu vecumā, tikai neliela jauniešu daļa šajā vecumā jau ir finansiāli neatkarīga. Vairākums vēl mācās vidusskolā vai profesionālajā mācību iestādē un neuztur sevi patstāvīgi;

● 18 gadu vecumā cilvēkiem vēl nav atbildīgas attieksmes pret savām finansēm, un aizdevums var tikt izmantots impulsīviem pirkumiem un nesvarīgiem tēriņiem;

● tikko pilngadību sasniegušajiem jauniešiem nav kredītvēstures, jo viņi tikai sāk patstāvīgi apmaksāt savus tēriņus. Līdz ar to aizdevējam ir grūti pārliecināties par potenciālā klienta uzticamību finanšu lietās;

● tikai neliels cilvēku skaits 18 gadu vecumā strādā regulāru pilna laika darbu ar stabilu atalgojumu. Aizņemšanās bez stabiliem ienākumiem būtiski palielina kredīta neatmaksāšanas risku.

Un tomēr kredīti no 18 gadu vecuma nav nesasniedzams mērķis. Daži kredītdevēji piedāvā šādu pakalpojumu, jo kredītpieteikuma izskatīšanā klienta vecumam nebūt nav noteicoša nozīme. Daudz svarīgāka ir aizņēmēja maksātspēja. Ja 18 gados cilvēks jau pelna pietiekami daudz un var to apliecināt, kredīts var būt viņam pieejams. Raksta turpinājumā uzzināsi, kā patstāvīgi izvērtēt savu maksātspēju!
Foto: pexels.com

PĀRBAUDI, VAI KREDĪTS NO 18 GADIEM IR TEV PIEMĒROTS!

Tev ir 18 gadi, tu strādā un vēlies pieteikties kredītam? Nesteidzies un vispirms izvērtē, vai aizdevums patiešām var tev palīdzēt. Vispirms apsver kredīta nepieciešamību – pieteikšanās aizdevumam ir pamatota, ja:

● papildu nauda ir vajadzīga svarīgiem tēriņiem: rēķina apmaksai, īrei, medikamentu vai mācību materiālu iegādei;

● nav iespējas iegūt naudu citur, piemēram, savelkot jostu ciešāk un atsakoties no liekiem izdevumiem.


Ja situācija prasa tūlītēju risinājumu un kredīts ir vienīgā izeja, izvērtē savu finanšu situāciju. Pieteikties aizdevumam vērts tikai tad, ja:

● tev ir stabils darbs ar regulāru atalgojumu;

● aizdevuma kopējā summa nepārsniedz 40% no ikmēneša ienākumiem;

● pēc aizdevuma atmaksas tavā rīcībā paliek pietiekama summa sevis uzturēšanai un regulāru maksājumu veikšanai.


Vai vērts aizņemties 18 gadu vecumā? Atbildēt uz šo jautājumu viennozīmīgi ir grūti, jo viss atkarīgs no tavām iespējām atmaksāt aizdevumu termiņā. Ņem vērā, ka vairumā gadījumu kredīti no 18 gadiem ir ātrie kredīti, kas jāatmaksā 30 dienu laikā. Jo lielāka summa ir tev vajadzīga, jo rūpīgāk jāapdomā visi aizdevuma par un pret. Kredīta atmaksas kavēšana negatīvi ietekmē aizņēmēja kredītvēsturi un var traucēt izmantot kreditēšanas pakalpojumus nākotnē.


DAŽAS PIEBILDES PAR KREDĪTU NO 18 GADIEM

Pašlaik Latvijas likumdošana nosaka, ka aizdevējam ir tiesības pārbaudīt klienta maksātspēju, ja prasītā aizdevuma summa pārsniedz 425 eiro. Taču ņem vērā, ka kreditors var pieprasīt ienākumus apliecinošos dokumentus arī tad, ja vēlies aizņemties mazāku summu. Lai gan kredīti no 18 gadu vecuma ir standartizēts pakalpojums, ikviens kredītpieteikums tiek izvērtēts individuāli. Ja kreditoram rodas šaubas par potenciālā aizņēmēja maksātspēju, tam var būt vajadzīga papildu informācija.

Kredīti no 18 gadiem var būt parocīgi, taču kopumā kreditori dod priekšroku nedaudz vecākiem klientiem. Vairumam Latvijas kredītdevēju klientu vecuma minimālā robeža ir 20 gadi. Šajā vecumā izredzes saņemt aizdevumu ir lielākas nekā 18 gados. Vai vēlies uzzināt, kurš aizdevējs piedāvā draudzīgus aizdevumus no 20 gadu vecuma?
Foto: shutterstock.com

VIA SMS – 3 AIZDEVUMU VEIDI DAŽĀDĀM SITUĀCIJĀM

Aizdevējs VIA SMS strādā Latvijas patērētāju kreditēšanas nozarē kopš 2009. gada, tāpēc tas labi pārzina Latvijas iedzīvotāju finanšu iespējas un aizņemšanās paradumus. Aizdevējs piedāvā trīs kredītu veidus, kas ir piemēroti aizņēmējiem ar dažādu maksātspēju un dažādiem mērķiem:

ātrais kredīts. Aizdevums līdz algas dienai ar atmaksas termiņu 7–30 dienas. Pirmā aizdevuma kredītlimits ir 350 eiro, aizņemoties atkārtoti, var saņemt līdz 700 eiro;

naudas kredīts. Patēriņa kredīts no 3 līdz 12 mēnešiem, ar kredītlimitu 300–1500 eiro;

kredītkarte. Klasiskā kredītkarte ar kredītlimitu līdz 1500 eiro. Atmaksājot iztērētās summas, vari aizņemties vēlreiz sava kredītlimita ietvaros.


VIA SMS nodrošina ērtu pieteikšanos, ātru pieteikuma apstrādi un operatīvu naudas pārskaitīšanu. Visu informāciju par aizņemšanās nosacījumiem, kā arī noderīgus padomus, atradīsi kreditora mājaslapā. Ienāc www.viasms.lv un uzzini vairāk!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi