Aizvērt

Kā rīkoties, ja radušās problēmas atdot kredītu?

2018. gada 7. novembrī, 15:05
Kā rīkoties, ja radušās problēmas atdot kredītu?
Neparedzētu izdevumu vai finansiālo grūtību gadījumā cilvēki nereti vēršas pie ātro kredītu devējiem. Problēmas ar to atmaksu nepiemeklē katru aizņēmēju, taču dažreiz notiek savu finanšu iespēju pārvērtēšana un sanāk nonākt zem viena vai vairāku kredītu sloga. Salīdzināšanas portāls "Gudriem.lv" sagatavojis dažus ieteikumus, kā rīkoties, lai kredītu atmaksu padarītu vienkāršāku.
Zināms, ka aizņēmējs var vērsties kredītiestādē un veikt kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu vai kredītmaksājumu sadalīšanu, taču tie būs maksas pakalpojumi. Lai atvieglotu viena vai vairāku kredītu atmaksu, piedāvājam trīs citus variantus, kurus vērts paturēt prātā.


1. IZVĒLIES KREDĪTLĪNIJU!

Jau pirms aizņemšanās ir vērts apsvērt domu par kredītlīnijas pakalpojuma noformēšanu tradicionālā kredīta ņemšanas vietā, īpaši, ja piemērotāks šķiet nevis vienreizējs kredīts, bet gan regulāra naudas plūsma pa daļām konkrētā laika periodā.

Kredītlīnija var būt arī labs palīgs, lai dzēstu iepriekš ņemtus mazāku summu kredītus. Pluss ir kredītlīnijas izmantošanas iespējas – paņemtā naudas summa nav obligāti jāiztērē. Par neizmantoto naudas summu netiks piestādīti procenti.


2. APVIENO KREDĪTUS!

Ja cilvēks aizņēmumus veicis vairākkārt dažādās kredītiestādēs, ir veids, kā ietaupīt naudu, būtiski samazinot kredītu maksājumu apjomu. Viss, kas jādara, – jāvaicā, vai kāds no kreditoriem piedāvā kredītu apvienošanas pakalpojumu. Tādējādi būs iespējams atvieglot kredītu atmaksas procesu, jo maksājums mēnesī būs jāveic tikai vienreiz, kā arī katrs atsevišķais kredīts nekrās atmaksājamos procentus. Pastāv iespēja, ka pēc kredītu apvienošanas aizņēmējam tiks ļauts pagarināt atmaksas termiņu.

Iztēlosimies situāciju: aizņēmējam ir četri ātrie kredīti, kuru atdošana ik mēnesi sagādā raizes un apjukumu. Aizņēmējs aprunājas ar vairākiem kreditoriem un atrod iestādi ar visizdevīgākajiem nosacījumiem. Tālāk tiek noformēta kredītu apvienošanas pieteikuma forma, veikta saziņa ar pārējiem kreditoriem, informējot, ka notiks kredītu apvienošana, un slēgts refinansēšanas līgums ar izvēlēto iestādi.

Jāpatur prātā, ka paņemto kredītu summa bieži vien nedrīkstēs būt lielāka par 5000 vai 7500 eiro. Tāpat aizņēmējam būs jāpierāda izvēlētajam kreditoram savas iespējas jauno, apvienoto kredītu atmaksāt, piemēram, uzrādot ikmēneša ienākumu izrakstu.


3. PĀRKREDITĒJIES!

Ja aizņēmējs kādā brīdī vēlas mainīt kredīta nosacījumus, summu vai vienkārši ir atradis labāku piedāvājumu pie cita kreditora, kur tiek piedāvāta zemāka procentu likme, var apsvērt domu par pārkreditēšanu. Šis pakalpojums neattiecas uz cilvēkiem, kuriem izveidojušies parādi un kredīta atmaksas grūtības un kuri cer uz to pazušanu, ja pāries uz citu kredītiestādi.

Kur meklēt un ērti salīdzināt kreditorus, kas piedāvā dažādus ātro kredītu pakalpojumus? Dodies uz interneta vietni Gudriem.lv, kur vienkopus iespējams iepazīties ar pārbaudītu un uzticamu aizdevēju kredītu izsniegšanas nosacījumiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi