Aizvērt

Kā pavadīt ziemu aktīvi? 4 ziemas sporta veidi brīvajam laikam

2019. gada 7. februārī, 09:46
Kā pavadīt ziemu aktīvi? 4 ziemas sporta veidi brīvajam laikam
Latvijas ziemas dažkārt mēdz būt vienmuļas – tā vien gribas apsēsties uz dīvāna ar televīzijas pulti rokā! Kur gūt enerģiju un dzīvesprieku jauniem izaicinājumiem? Lielisks veids, kā piešķirt dzīvei tonusu aukstajā sezonā, ir dažādi ziemas sporta veidi. Turpini lasīt un uzzini, kuri 4 sporta veidi ir piemērotākie brīvā laika pavadīšanai ziemā!
1. SLĒPOŠANA

Slēpošana ir viens no populārākajiem ziemas sporta veidiem, kas pieejams gan profesionāļiem, gan entuziastiem.

Lai gan Latviju nevar nosaukt par kalnainu zemi, šeit iespējama ne tikai līdzenā distanču slēpošana, piemēram, tuvējā mežiņā vai pilsētā izveidotajā trasē, bet arī kalnu slēpošana kādā no Latvijas slēpošanas parkiem. Slēpot vari doties, piemēram, uz:
 • Gaiziņkalnu Madonas novadā;
 • Žagarkalnu Cēsīs;
 • Rāmkalniem Inčukalna novadā;
 • Biķernieku trasi Rīgā utt.

Lielākoties slēpošanas kompleksi nodrošina instruktora pakalpojumus un lēzenas trases iesācējiem.

Ja vēlies izmēģināt, vai distanču vai kalnu slēpošana būs tev piemēroti ziemas sporta veidi, nesteidzies uzreiz iegādāties inventāru! Noīrē trasēs uz vietas pieejamo aprīkojumu!

Tāpat, dodoties slēpot, vienmēr apģērbies piemēroti – kārtās:
 1. Sāc ar mitruma izturīgu apakšējo drēbju kārtu.
 2. Papildini to ar sildošu, kustībām ērtu vidējo kārtu, piemēram, vilnas džemperi.
 3. Noslēdz komplektu ar mitruma un vēja izturīgām slēpošanas biksēm un āra jaku. Neaizmirsti arī par cimdiem!Foto: Shutterstock.com


2. SNOVBORDS

Snovbords ir ekstrēms sporta veids, kura pamatā ir skeitbords, kamanu braukšana, sērfošana un slēpošana – viss apvienots vienā. Akrobātiski triki un ātra laišanās pa sniegotu nogāzi ir lielisks adrenalīna avots!

Tiesa, mācoties snovot, būs nepieciešama apņēmība un pacietība, jo iesākumā neizdosies iztikt bez kritieniem. Lai izvairītos no traumām, izmanto aizsargus ceļiem un elkoņiem, kā arī ķiveri!

Lielā daļā ziemas atpūtas parku līdzās slēpošanas trasēm pieejami arī snovošanas laukumi un iespēja īrēt inventāru. Lai izmēģinātu šo ziemas sporta veidu, dodies, piemēram, uz:
 • Siguldas pilsētas trasi;
 • Riekstukalnu Baldones novadā;
 • Milzkalnu Engures novadā;
 • Reiņa trasi Krimuldas novadā utt.3. SLIDOŠANA

Kurš gan bērnībā nav slidinājies pa aizsalušām peļķēm? Arī pieaugušā vecumā slidošana ir lielisks veids, kā aktīvi izklaidēties kopā ar draugiem vai ģimeni!

Turklāt, atšķirībā no slēpošanas un snovborda, slidošana ir iespējama ne tikai ārā, bet arī speciāli aprīkotos iekštelpu slidošanas laukumos daudzviet Latvijā.

Lai slidošana izvērstos par patīkamu hobiju:
 • izvēlies ērtu apģērbu – brīvu, lai varētu kustēties un ne pārāk biezu, lai izvairītos no svīšanas;
 • iesākumā dod priekšroku hokeja slidām – tās būs ērtākas, lai mācītos slidot;
 • nesasien slidas pārāk cieši – augšējo slidu daļu sien vaļīgāk nekā apakšējo, lai varētu kustēties un pietupties. Pretējā gadījumā zābaki spiedīsies ādā un traucēs. Slidas nedrīkst būt arī pārāk vaļīgas, lai neļodzītos kājas.Foto: Shutterstock.com


4. NŪJOŠANA

Nūjošana ir viens no tiem sporta veidiem, ar kuriem vari nodarboties visu gadu. Turklāt tai ir daudzas priekšrocības. Nūjošana:
 • samazina sasprindzinājumu kakla apvidū un citviet ķermenī;
 • palīdz cīņā ar stresu;
 • veicina veselīgu miegu;
 • sekmē atbrīvošanos no liekā svara;
 • uzlabo stāju.
Labākais veids, kā uzsākt nūjošanu, ir specializētu nūjošanas nodarbību apmeklējums – tas palīdzēs tev ne tikai apgūt šīs nodarbes pamatus, bet arī satikt domubiedrus!

Līdzīgi kā slēpojot, arī nūjojot ieteicams izvēlēties apģērbu trijās kārtās, lai nodrošinātu mitruma izturību, siltumu un aizsardzību pret vēju un lietu.

Taču citādi nūjošana neprasa lielu ieguldījumu – tev būs nepieciešamas vien nūjas, ko iespējams iegādāties sporta preču veikalos, kā arī ērti, gadalaikam atbilstoši apavi.Aizraujošus ziemas piedzīvojumus tev novēl Ondo.lv ātrais kredīts internetā!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: