Aizvērt

Tenisa korts iemēģināts

2019. gada 13. maijā, 02:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Tenisa korts iemēģināts
Viens no Putnudārza tenisa korta izveidotājiem Aigars Zvingulis stāsta, ka spēlētājiem pašiem jānodrošina rakete un bumbiņas, kā arī piemēroti apavi. Pieejamo spēļu laiku kluba biedri saskaņojot "Whatsapp" grupā, kuru koordinē un jaunu kluba biedru pieteikumus pieņem spēkavīrs Māris Rozentāls.
Foto: Antra Grīnberga
Šomēnes Kuldīgā, Putnudārzā, pirmās spēles piedzīvojis tenisa korts, kas atdzimis ar vietējo iedzīvotāju kopīgu darbu un "LEADER" finansējumu.
Tenisa kortu izveidojusi biedrība Goldingen tenisa parks, kurā apvienojušies laukuma apkārtējo māju iedzīvotāji – Aigars Zvingulis, Pēteris Šneiders un Raimonds Serdants. Viņi arī bijuši idejas iniciatori un īstenotāji.

„80. gados saimnieciskā kārtā šeit bija uzbūvēts tenisa korts. Bija asfaltēts laukums, bet tas neatbilda standartiem un laika gaitā bija arī aizaudzis,” sacīja A.Zvingulis. „Pērn pavasarī attapāmies, ka atvērts projektu konkurss. Mēneša laikā uzrakstījām projektu. Cerības un darbs attaisnojās.”

Tenisa korta izveidei izmantoti 26 999 eiro LEADER finansējuma, 3000 eiro pašvaldības līdzfinansējuma un pašu ieguldījumi. „Tika pilnībā noņemts vecais segums, laukums paplašināts pēc starptautiskajiem standartiem, uzklāta jauna asfalta kārta, laukums noklāts ar speciālo segumu. Nācās arī pašiem ieguldīt līdzekļus, jo, piemēram, žogam naudas nepietika. Pēterim Šneideram ir celtniecības uzņēmums, kas palīdzēja.”

Tenisa kortu var izmantot ikviens interesents, taču, lai to darītu, jākļūst par kluba Goldingen tenisa parks biedru un jāsamaksā gada biedra nauda. „Korts ir paredzēts tikai un vienīgi tenisam, bet pieejams tas būs pilnīgi visiem, taču ar nosacījumiem. Mēs nevaram atvērt vārtus un visus pēc kārtas laist iekšā, jo tā ātri vien korts tiks sabeigts. Esam vienojušies, ka tie, kuri gribēs spēlēt, iestāsies biedrībā. Kļūstot par biedru, cilvēks parakstās un apliecina, ka piekrīt noteikumiem, ievēros tos un, ja kas notiks, būs par to atbildīgs. Spēlēt var ikviens, taču vienam no tenisistiem jābūt kluba biedram, kurš spēles laikā uzņemas atbildību.”

Laukumu ikdienā apsaimniekos Māris Rozentāls, kurš dzīvo netālu. Viņš uzņēmies komunikāciju ar apmeklētājiem un tenisa korta noslogojuma koordinēšanu. Korts jau šobrīd vakaros un brīvdienās esot noslogots, notiek spēles. A.Zvingulis stāsta, ka nākotnē plāno piesaistīt arī kādu, kas kluba biedriem vadīs mācības. Iecerēts līdzās izveidot bērnu laukumu.
Komentāri
Monna
2019. gada 13. maijā, 16:20
Cik dzirdēts biedra nauda ir 75 EUR gadā. Interesanti vai arī bērnu laukums būs ar biedru naudām?
Ernest
2019. gada 13. maijā, 10:48
Kur tad atrodams koordinatora - komunikatora telefona nr.?
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi