Aizvērt

"Taciņas": 20. jubileja un 20 kārtas

2019. gada 15. maijā, 04:00
Raksta autors: Janeta Turka, kluba "Taka" pārstāve
"Taciņas": 20. jubileja un 20 kārtas
Ar pirmajām sešām no šogad plānotajām 20 kārtām Kuldīgas puses orientieristi sākuši tautas orientēšanās sacensību seriālu "Taciņas", kas entuziastus pulcē jau 20. gadu.
INTERESANTAS DISTANCES

Šīgada agrais siltais pavasaris ļāvis jau sezonas sākumā sacensības aizvadīt sarežģītākā apvidū, nekā ierasts, – pēc iesildīšanās Kuldīgā 2. kārtā izskrietas Riežupes gravas Mežvaldē, pēc tam, iespējams, pēdējo reizi pirms meža izciršanas interesantas distances bija sagatavotas Sudrabkalnos Snēpeles pusē, 4. kārta aizvadīta kopā ar Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās kluba DR-Krasts seriālu Aizputes Misiņkalna apkārtnē, 5. kārta ar retro piesitienu aizvadīta Īvandē pie Dzirnavezera, savukārt sestā pie Ziloņa ezera Rendā sarīkota kopā ar kluba Ziemeļkurzeme seriālu Zig-zag.

Katras kārtas distances izcēlās ar kaut ko savdabīgu, un par to liels paldies Zanei Inovskai, Jānim Pētersonam, Skaidrītei un Mārim Otaņķiem, Līgai Virbulei, Jānim Pommeram, kurš Īvandē atdzīvināja Jāņa Turka 2000. gadā plānotās distances, kā arī Ingum Pētersonam. Viņu centienus novērtēja arī kupls orientieristu pulks – katrā kārtā vidēji vairāk nekā 60. Aizputē uz starta stājās pat 81, bet tur lielākā daļa bija Liepājas puses sportistu.


SVINĪGI UN AR AZARTU

Īpaša bija 5. kārta 1. maijā Īvandē. To vadījām kluba gadskārtas svinību gaisotnē ar moto Retro-O „Taciņām 20”. Devāmies tajās pašās distancēs, kurās seriāla pirmajā sezonā. Protams, 20 gados apvidus pamainījies mazākas taciņas mežā izzudušas, kādi apgabali izcirsti, bet tas tikai radīja azartu, vēloties pārspēt 2000. gada rezultātus un sasniegt vēl augstvērtīgus. Tiesa, no visiem 50 startējušajiem tikai neliela daļa piekrita izaicinājumam mežā doties ar vecajām kartēm, kuras pat 2000. gadā jau varēja dēvēt par retro, pārējiem tika mazliet jaunākas. Viedokļi pēc finiša bija dažādi: kāds atzina, ka vecā ir daudz labāka, jo tajā apvidus attēlots cilvēka uztverei atbilstošāk, proti, tas, ko redz dabā, ir kartē, nevis kā nereti gadās ar jaunajām kartēm – tās pilnas ar tik sīkām detaļām, ka dabā tās īpaši jāmeklē. Tāpat dalībnieki atzina, ka distanču plānošanas stils šo gadu laikā mainījies. Bet arī meistarība un ātrums audzis – visi 2000. gada rezultāti tika pārspēti.


JAUNA VĒRTĒŠANA

Šogad ieviesta jauna vērtēšana, kas ļauj katrā kārtā pieveikt atšķirīga garuma un sarežģītības distanci, nezaudējot iespēju sacensties par uzvaru sezonas kopvērtējumā. Jaunā sistēma līdzās skrējiena laikam ņem vērā arī distances garumu un dalībnieka vecumu. Tas rada papildu intrigu kopvērtējuma vietu aprēķināšanā, jo tas, kurš distanci pieveic ātrāk, ne vienmēr attiecīgajā grupā, kārtā vai distancē ir arī augstvērtīgākā rezultāta ieguvējs.

Visās sešās kārtās garākajā distancē ātrākais bijis kuldīdznieks Kristaps Bērziņš. Sievietēm 3. distancē ātrākās atšķiras: Madara Šneidere 1. kārtā, Līga Virbule otrajā, Alvita Mirecka trešajā, Līga Smilgaine ceturtajā, Līga Virbule piektajā un Odeta Turka sestajā kārtā.

Grupās pēc augstvērtīgākā rezultāta situācija gan ir nedaudz cita. Informācija par rezultātiem www.taka.kuldiga.lv vai Facebook.


SPORTISKA DIENA SVAIGĀ GAISĀ

20. maijā kopā ar kluba Ziemeļkurzeme seriālu Zig-zag visus atkal gaidīsim skaistajos mežos Mordangā, bet 29. maijā Padures mežā pie Keramikas. Arī vasarā seriāls turpināsies. Laipni gaidīti visi: gan orientieristi ar pieredzi un sacensību garu, gan interesenti, kuri vēlas šo sporta veidu iepazīt vai vienkārši pavadīt aktīvu pēcpusdienu svaigā gaisā. Pieredzei, fiziskajai sagatavotībai un vecumam nav nozīmes. Iepriekšējās sezonās dalībnieku vecuma amplitūda bija no diviem līdz 84 gadiem. Pirms starta būs teorētiska pamācība iesācējiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi