Aizvērt

Baukša piemiņas kauss paliek Kuldīgā

2019. gada 22. maijā, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Baukša piemiņas kauss paliek Kuldīgā
Ceļojošais Jāņa Baukša piemiņas kauss šogad paliek Kuldīgā, jo to izcīnīja Viesturs Lukševics.
Foto: Kuldīgas novada sporta skolas arhīvs
Nedēļas nogalē Kuldīgā tikās riteņbraucēji no visas Latvijas, lai piedalītos trenera Jāņa Baukša piemiņas kausa izcīņā. Šogad sākta jauna tradīcija – izveidots kauss, kas ik gadu dosies uzvarētājam līdzi. Tomēr šogad tas palika Kuldīgā, jo to izcīnīja mājinieks Viesturs Lukševics.
Sestdien visu dienu Kuldīgas pusē notika grupas brauciens šosejas riteņbraukšanā jaunatnei un pieaugušajiem, kas reizē bija Cerību kausa 3. posms un Elkor-Giant Latvijas kausa izcīņas 5. posms. Savukārt svētdien jaunatnes grupu sportisti sacentās kritērija braucienā.

„Tā kā Latvijas Riteņbraukšanas federācijai ar finansēm šogad nav tā spožākā situācija, tā ierosināja Jāņa Baukša piemiņas sacensību pirmo dienu rīkot kopā, iekļaujot tajā federācijas sacensības. Bet otro dienu organizējām tikai mēs,” stāsta Kuldīgas novada sporta skolas direktors Agris Kimbors.

Šogad rīkošanā atkal iesaistījies Kuldīgas riteņbraukšanas klubs Goldingen Cycling Club. „No tā nāca ierosinājums izveidot ceļojošo kausu. Šogad to ieguva Viesturs Lukševics, kura vārds tiek iegravēts plāksnītē uz kausa, un tas katru gadu ceļos pie uzvarētāja,” skaidro A.Kimbors.

Pats sacensību līderis stāsta, ka vēl līdz pēdējai dienai domājis: braukt vai nebraukt. „Nevarēju izlemt, jo pats esmu iesaistījies organizācijā, bet, kad dzirdēju, ka piedalīsies arī mani komandas Amore&Vita-Prodir biedri, sapratu, ka Jāņa Baukša kausu tik viegli neatdošu Dobelei vai Rīgai,” atzīst Open grupas uzvarētājs.

„Vairākumā startēja Latvijas amatieri, profesionāļi bija trīs četri, bet cīņa nebija viegla. Emocijas, protams, nav tādas, kā uzvarot lielās sacensībās, bet Jānis Baukšis ar Agri Kimboru abi bija mani treneri, un tas arī deva tās lielākās emocijas, jo šajās sacensībās atceros laiku, kad biju mazs puika. Baukšis spēja Kuldīgā riteņbraukšanu attīstīt, un man jāpasakās gan viņam, gan Kimboram, ka tiku uz Murjāņiem un vēlāk jau sāku braukt profesionāli,” sacīja V.Lukševics.

Zēnu grupā lielisks sniegums Gustam Lapiņam, kurš gan Cerību kausa 3. posmā, gan Baukša piemiņas kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu.KULDĪDZNIEKU LABĀKIE REZULTĀTI

Elkor-Giant Latvijas kausa izcīņas Open grupā: absolūtajā vērtējumā 1. Viesturs Lukševics; amatieru klasē 2. Arvis Sprude, V3 grupā 1. Ģirts Vēvers, V1 grupā 2. Nauris Inovskis, V5 grupā 1. Aigars Zvingulis, 2. Jānis Bruzinskis.

J.Baukša piemiņas kausa izcīņā, Cerību kausa 3. posmā grupu braucienā (15 km): – C zēnu grupā 2. Gusts Lapiņš.

J.Baukša piemiņas kausa izcīņas kritērija braucienā: C zēnu grupā 2. G.Lapiņš, jauniešiem 3. Kaspars Ilsjāns.

J.Baukša piemiņas kausa izcīņas kopvērtējumā: zēnu D grupā 6. Uvis Zvirbulis, C grupā 2. G.Lapiņš.
Komentāri
Savadi
2019. gada 22. maijā, 10:45
Pārējie Kuldīgas riteņbraucēji, tur nav bijuši!?

Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi