Aizvērt

Kuldīdznieku iespaidi klātienē

2019. gada 22. maijā, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Kuldīdznieku iespaidi klātienē
Kuldīdznieks Modris Vite (centrā) kopā ar Austrijas hokeja faniem.
Foto: Modra Vites arhīvs
Uz pasaules čempionātu hokejā Slovākijā bija devušies ap 5000 Latvijas izlases līdzjutēju. Daļa, arī kuldīdznieki, jau atgriezušies mājās, citi Bratislavā ieradušies uz apakšgrupu turnīra pēdējām spēlēm. Runā, ka Bratislavas krogi Latvijas līdzjutēju pieplūdumam gatavojušies vēl pāris mēnešu pirms čempionāta.
KLĀTIENĒ – PIRMO REIZI

Pirmo reizi turp bija devies Modra autoskolas īpašnieks Modris Vite. Viņš klātienē vēroja pirmās trīs Latvijas izlases spēles. „Iespaidi ir ļoti pozitīvi. Pārsteidz tā kopības izjūta. Visi draudzīgi, it kā visi latvieši būtu pazīstami un draugi. Varētu pat teikt – kā viena liela ģimene. Vispār visu valstu līdzjutēji bija draudzīgi,” M.Vite dalās iespaidos.

„Mūsu hokejisti pirmās spēles nospēlēja labi. Ar Šveici nedaudz nepaveicās. Bet šī spēle spēku ziņā bija līdzīga, un, kā prognozējām pie rezultāta 1:1, vinnēs tas, kurš iemetīs otros vārtus. Diemžēl veiksme bija Šveices pusē.”BIĻETES UZDĀVINA


Toma Šmēdiņa arhīva foto
Latvijas fani savas valsts hokejistu atbalstīšanai gatavi.


Arī volejbolists Toms Šmēdiņš noskatījās pirmās trīs Latvijas spēles. „Man šis ir trešais pasaules čempionāts. Pirms tam biju arī Baltkrievijā un Čehijā. Bratislavā uz Latvijas pirmo spēli pret Austriju mums nebija biļetes, gribējām tās nopirkt turpat. Un tādu kā mēs bija ļoti daudzi. Puse mūsu kompānijas biļetes dabūja. Arī man paveicās, jo Latvijas izlases fani no Kuldīgas man divas uzdāvināja. Tā mūsu kompānija pirmajā spēlē sadalījās: puse spēli vēroja hallē, puse – netālu fanu teltī. Pret Šveici un Itāliju mums biļetes bija, tāpēc piedzīvojumi nebija jāmeklē. Uz Latvijas pirmo spēli halle pilna, arī pret Šveici. Fantastiska atmosfēra! Uz pirmajām spēlēm bija sabraukuši ap 5000 līdzjutēju.”SIT PUŠU CITUS LĪDZJUTĒJUS


Kristapa Būdenieka arhīva foto
Kuldīdznieki Alise Grābante un Valdis Būdenieks kopā ar citiem latviešu faniem pirms spēles ar Itāliju.

Arī Kristaps Būdenieks kopā ar tēvu bija devušies uz Bratislavu, lai noskatītos vairākas mūsu hokejistu spēles. Kristaps stāsta: „ Ļoti iespaidīgi bija tas, kā pirms spēles, dodoties uz arēnu, jau vairāku simtu metru posmā latvieši skandināja vārdu Latvija. Bija ieradies liels skaits latviešu fanu atbalstīt savējos – tas pārsteidza un priecēja. Latvijas spēlēs tieši latvieši bija tie, kas piepildīja arēnu. Latviešu līdzjutēji bija vienoti ar savu komandu, tiklīdz spēles laikā pretējās komandas fani sāka bļaut, tā latvieši viņus sita pušu ar daudz skaļākiem saucieniem Sarauj! Sarauj, Latvija!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi