Aizvērt

Kurzemē – piektie un sestie

2019. gada 28. augustā, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Kurzemē – piektie un sestie
Kuldīgas novada sporta skolas futbolisti U10 grupā Kurzemē elites grupā izcīnījuši 5. vietu.
Foto: Mareka Raiha arhīvs
Beigusies vasaras sezona un Kurzemes futbola čempionāts U10 un U11 vecuma grupai spēlē astoņi pret astoņiem.
U10 grupā (2009. g. dzim.) 17 komandas pēc meistarības tika sadalītas divās grupās: elites un attīstības. Kuldīdznieki elites grupā izcīnījuši 5. vietu.

U11 grupā (2008. g. dzim.) piedalījušās 14 komandas. Kuldīdzniekiem elites grupā 6. vieta.

Par aizvadīto sezonu stāsta Kuldīgas novada sporta skolas treneris Mareks Raihs: „Šajās vecuma grupās atšķirībā no daudzām citām komandām mums galvenais nav uzvarēt, bet attīstīt spēlētāju individuālo meistarību un vispārējo fizisko sagatavotību. Sacensībās jau cenšamies uzvarēt, bet tā nav prioritāte. Ir tādas komandas, kas cītīgi spēlē pēc taktiskas shēmas, un tad mazie futbolisti ir kā robotiņi, kas dara tikai to, ko treneris liek vai atļauj. Tas dod rezultātu, bet, manuprāt, šajā vecumā bremzē attīstību: radošumu un tehnisko izpildījumu. Citas komandas uzvar ar fizisko spēku, jo atlasīti fiziski spēcīgi, ātrāk nobrieduši un lielāki spēlētāji, kas divcīņā spēj uzvarēt un ātrāk paskriet, tomēr meistarības līmenis viņiem pārsvarā ir zems. Tas dod rezultātu šodien, bet, kad visi bērni izaugs, rezultātu sasniegs tie, kuri būs meistarīgāki.

Esmu piedalījies semināros, mācījies un runājis ar jaunatnes treneriem no tādiem slaveniem klubiem kā Manchester United, JuventusTottenham HotspurLeverkusen un citiem. Viņus vieno šāda filozofija – individuālās meistarības celšana ir primāra, tikai tad spēles rezultāts. Tāpēc jāļauj laukumā izpausties, būt radošiem, cīņā vienam pret vienu mācīties apspēlēt, izpildīt ar bumbu sarežģītākas tehniskas darbības. Tas, protams, šajā vecumā ne vienmēr dod rezultātu, jo izpildot darbības, bērni vēl tikai mācās, tāpēc daudz kļūdās, pretinieki bumbu atņem, sit pa mūsu vārtiem un tā spēles zaudējam. Bet es par to nesatraucos, jo zinu, ka Kuldīgā aug individuāli meistarīgi spēlētāji, kas nākotnē būs labāki par tiem, kuriem primārā ir uzvara šodien.”
Komentāri
Jou
2019. gada 3. septembrī, 11:26
Man gan liekas, ka tie ir tikai attaisnojumi kārtējam vājam rezultāta un sagtavotībai
Bumba
2019. gada 3. septembrī, 08:22
Prieks par šādiem treneriem, kuri tiešām ir ieinteresēti bērnu attīstības un meistarības pilnveidošanā. :)
Reizēm, vērojot bērnu futbola spēles, tiešām šķiet, ka ir klubi, kuros bērniem nekas cits netiek mācīts, kā vienīgi ātri skriet un sist bumbu uz vārtiem...
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.