Aizvērt

Pirmoreiz cīnās par "Egusa kausu"

2019. gada 2. septembrī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Pirmoreiz cīnās par "Egusa kausu"
Jāšanas sacīkstēs Snēpelē – pirmā „Egusa” kausa izcīņas laureātes: Keita Panova ar Floresu (Eguss), Sigita Rāte ar Kalveho (Liepājas Atvases) un Marta Ovčiņņikova ar Vankuveru (Ventspils).
Foto: Ilondas Reitas arhīvs
Biedrība "Eguss" augusta nogalē Snēpelē rīkoja jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā jeb konkūrā, un pirmais "Egusa kauss" aizceļoja uz Ventspils jātnieku sporta klubu. Biedrības vadītāja Ilonda Reita atklāja, ka turpmāk sacensības augustā notiks katru gadu. Tās sarīkotas ar Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) atbalstu.
DAUDZ VIESU KOMANDU

Snēpeles pagasta Luniņos ierīkots jāšanas sporta treniņu un sacensību laukums. Piedalījās ap 30 jātnieku no Ventspils, no Liepājas kluba Atvases, Tērvetes Ķirpju staļļiem, Spāres Potenciāla, Saldus jāšanas sporta skolas, zemnieku saimniecības Sildegas no Ventspils novada un sacīkšu organizatoru biedrības Eguss. Maršrutus veidojis LJF viceprezidents Dainis Līvmanis, kurš tiesā pat Pasaules kausa izcīņu. Galvenais tiesnesis – nacionālās kategorijas tiesnesis Jānis Ramiņš. Sacensības finansiāli atbalstījusi Kuldīgas novada sporta skola, apskaņošanā un citos darbos palīdzējusi pagasta pārvalde, bija sponsoru balvas.


TRĪS MARŠRUTI

Maršruti bija piemēroti dažādam sagatavotības līmenim. Pašiem jaunākajiem – vadības maršruts, tajā dalībnieki rādīja prasmi un veiklību vadīt zirgu soļos, rikšos un lēkšos, izpildot dažādus elementus. Otrajā šķēršļu augstums bija 65–70 cm. Piedalījās tie jātnieki vai zirgi, kuri nav startējuši maršrutos ar 100 cm un augstākiem šķēršļiem. Sacensībās ir laika norma – 350 m minūtē, kas tiek dēvēta par ideālo laiku. Šajā maršrutā 1. vieta Kristai Kviesei ar zirgu Amadoru no Sildegām. Trešais bija klasiskais maršruts ar 85–90 cm augstiem šķēršļiem. Tajā 1. vietu ieguvusi Marta Ovčiņņikova ar Vankuveru no Ventspils.


LABI STARTĒ ARĪ MĀJINIECE

Egusa kausa izcīņa notikusi galvenajā – akumulācijas – maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem un džokeri jeb izvēles šķērsli līdz 110 cm. 1. vietā M.Ovčiņņikova ar Vankuveru, otrā bija Sigita Rāte ar zirgu Kalveho no kluba Atvases, trešā – Keita Panova ar Floresu no Egusa. I.Reita uzsvēra, ka Keita ar šo zirgu maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem startējusi pirmo reizi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.