Aizvērt

No Bulgārijas ar pasaules bronzu

2019. gada 11. septembrī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
No Bulgārijas ar pasaules bronzu
Pasaules čempionātā ātrajā dambretē U10 grupā kuldīdznieks Roberts Serpāns izcīnījis 3. vietu. Treneris Pēteris Gailāns ar audzēkņa paveikto ir apmierināts.
Foto: Antra Grīnberga
Pasaules čempionātā ātrajā dambretē U10 grupā Kuldīgas novada sporta skolas audzēknis Roberts Serpāns izcīnījis bronzas godalgu.
„Konkurenti bija spēcīgi. Man vajadzēja spēlēt trīs disciplīnās. Ātrspēlē biju astotajā vietā, bet klasiskajā dambretē – piektais,” stāsta puisis. Vislabākais rezultāts padevies ātrajā dambretē. Treneris Pēteris Gailāns audzēkņa sacīto papildina: „Roberts arī klasiskajā disciplīnā būtu bijis trešais, bet mazliet nepaveicās, jo pēdējā partijā viņš zaudēja. Bronza būtu tad, ja tiktu panākts neizšķirts.”

Sacensības no 22. augusta līdz 1. septembrim norisinājušās Bulgārijas pilsētā Kraņevā. „Uz turieni lidojām,” stāsta Roberts. „Kopā ar ģimeni esmu daudz lidojis, piemēram, uz Ēģipti un Grieķiju, bet vienalga bija mazliet bail. Dambretē trenējos trīs gadus. Vislabāk man patīk kombinācijas – tās izmantojot, pretinieku var apspēlēt. Man patīk uzvarēt, būt par pretinieku gudrākam.”

Vasaras brīvlaikā jaunais dambretists daudz trenējies. Bijušas nometnes gan skolā, gan sporta skolā. Augustā Polijā viņš piedalījies Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē (U10 grupā dalījis 3.–6. vietu). No tā atgriežoties, mājās bijis nedēļu, pēc tam mērots ceļš uz pasaules čempionātu Bulgārijā.

Roberts mācās V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 4. klasē. Uz dambretes treniņiem Kalna ielā (riteņbraukšanas nodaļas 3. stāvā) dodas pēc mācībām skolā. „Visu var paspēt. Es spēlēju arī volejbolu pie trenera Jāņa Jerumaņa,” teic Roberts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: