Aizvērt

Alsungas un Kuldīgas jaunieši – pasaules čempioni

2019. gada 20. septembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Alsungas un Kuldīgas jaunieši – pasaules čempioni
Pasaules čempioni ugunsdzēsības sporta disciplīnā "Izvēršanās no motorsūkņa": Patriks Dambergs, Jānis Kalniņš, Mārtiņš Lastovskis, Aleksis Ratenieks, Daniels Gruntiņš un treneris Vikentijs Rozgaļs. Fotogrāfijā nav vēl viena čempiona – kuldīdznieka Roberta Špiguna.
Foto: Daigas Kalniņas arhīvs
Ar pasaules čempionu titulu no Saratovas Krievijā atgriezusies Latvijas jauniešu izlase ugunsdzēsības sportā. Lielākā daļa ir alsundznieki, kurus trenē Vikentijs Rozgaļs un Juris Špiguns. „Šī ir labākā vieta, kādu esam izcīnījuši,” gandarīts V.Rozgaļs. Latvijas izlasei, kurā Alsungas puiši allaž ir vairākums, šis bija jau devītais pasaules čempionāts.
AIZ MUMS ČEHIJA UN DAUDZI CITI

Sacensības notika no 8. līdz 16. septembrim. 11 valstu konkurencē Latvija kopvērtējumā ieguva ceturto vietu, bet disciplīnā Izvēršanās no motorsūkņa mūsu jaunieši bija labāki par visiem. Šī disciplīna iekļauj ugunsdzēsības pamatiemaņas: šļūteņu izvilkšanu, savienošanu, motorsūkņa darbināšanu, ūdens piegādi pa šļūtenēm no atklātas ūdenstilpnes un arī mērķu piepildīšanu ar ūdeni laika kontrolē.

Jauniešu izlasē startēja deviņi 14–18 gadus veci puiši. Pasaules čempionu komandā ir Roberts Špiguns no Kuldīgas, pārējie no Alsungas: Daniels Gruntiņš, Mārtiņš Lastovskis, Patriks Dambergs, Aleksis Ratenieks, Jānis Kalniņš. Vēl izlasē bija alsundznieks Ralfs Bikse un divi jaunieši no Rīgas un Naukšēniem. Pieaugušo izlasē startēja alsundznieks Alvis Siliņš.

V.Rozgaļs pastāstīja, ka čempionāts bija apvienots jaunietēm, jauniešiem un pieaugušajiem. Jauniešu komanda vēl startēja 4 x 100 m stafetē ar šķēršļiem un dzēšanu. Tur ar labu rezultātu izcīnīta 4. vieta. Vēl no disciplīnām bija šķēršļu josla un darbība ar āķkāpnēm.

Kopvērtējumā par pasaules čempioni kļuva Krievija, otrā bija Baltkrievija, trešā – Kazahstāna. V.Rozgaļs gandarīts, ka tūlīt aiz Latvijas palikusi tik liela valsts kā Čehija. Pasaulē šis sporta veids gūstot aizvien lielāku popularitāti.


CĪTĪGS IKDIENAS DARBS

Lai sasniegtu tik augstus panākumus, jaunieši trenējas trīs četras reizes nedēļā. V.Rozgaļs uzsver, ka pateicība pienākas arī pašvaldībai un vecākiem. Savukārt uz sacensībām varējuši aizbraukt ar Ugunsdzēsības sporta federācijas un sponsoru atbalstu.

Alsungā iespējas trenēties ir pietiekamas, vienīgi vēl vajadzētu manēžu. Treneris uzsver, ka šis sporta veids ķermeni attīsta vispusīgi – veido gan ātrumu, gan spēku, gan lokanību un veiklību. Puikas viņš sāk trenēt aptuveni desmit gadu vecumā.

Jau nedēļas nogalē Jelgavā notiek Latvijas mēroga kausa izcīņa Brašais ugunsdzēsējs, kurā jāsacenšas tieši disciplīnā Izvēršanās no sūkņa. Piedalīsies arī čempionu komanda.
Komentāri
Georgs
2019. gada 20. septembrī, 11:22
Sveicu Vikentiju Rozgaļu, Juriju Špigunu un Viņu audzēkņus ar lielu panākumu!!!
Šādas balvas Latvijai – ļoti reta lieta!
Un zemu noliecu galvu trenera Vikentija Rozgaļa priekšā, kā audzinātāja, kā mērķtiecīga personas veidotāja – Alsungas pilsēta nesaskaita sevī 1000 iedzīvotāju, bet saskaita jau DEVIŅUS! pasaules čempionus.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi