Aizvērt

Jānim Šleckum – labākā uzvara karjerā

2019. gada 25. septembrī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Jānim Šleckum – labākā uzvara karjerā
Pēc sacensībām "Rozental Team" pārstāvji: Eiropas kausa izcīņas uzvarētājs Jānis Šleckus un Māris Rozentāls.
Foto: Māra Rozentāla arhīvs
Lietuvas pilsētā Marijampolē Eiropas kausa izcīņā spēkavīriem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Kuldīgas pārstāvis Jānis Šleckus.
Sacensībās par uzvaru sacentās desmit atlētu no septiņām valstīm, kā ierasts – jāpilda seši dažādas sarežģītības vingrinājumi. Pirmajā uzdevumā septiņas tonnas smagā mašīna piestiprināta virvei, un tā atlētam rokām jāvelk pie sevis. J.Šleckus arī šoreiz apliecināja, ka šajā disciplīnā ir viens no labākajiem, viņš guva pārliecinošu uzvaru, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par septiņām sekundēm. Tālāk minūtē sešas reizes paceļot 140 kg smagu baļķi, Jānis ieņēma dalīto otro pozīciju. Nākamajā vingrinājumā 20 metrus bija jānes 400 kg nēšas, bet atpakaļceļā – pa 130 kg čemodānam katrā rokā. Jānis pieļāva kļūdu čemodānu nešanā un ierindojās 6. vietā. Pēc trešā pārbaudījuma atlēts noslīdēja uz dalītu trešo vietu kopvērtējumā. Tad 75 sekundēs Kuldīgas atlēts astoņas reizes 160 kg akmeni pārmeta pāri 1,30 m augstumam un uzrādīja otro labāko rezultātu. Piektajā uzdevumā neparocīgas sešas apaļas metāla mucas, katras svars 120 kg, jānovieto stāvus uz 1,20 m augstas platformas. J.Šleckus nodemonstrēja savu ātrumu un roku spēku, uzrādot labāko rezultātu šajā disciplīnā, vairāk nekā puse atlētu to nebeidza atvēlētajā minūtē.

Pirms pēdējā vingrinājuma J.Šleckus tikai par punktu atpalika no pieredzējušā poļu atlēta Roberta Cirvusa un kopvērtējumā atradās otrajā pozīcijā. Pēdējā pārbaudījumā sev priekšā rokās bija jānes 110 kg smaga ķēde ar trīs posmiem. Uzdevums šķiet vienkāršs: bez laika ierobežojuma, kurš atlēts, nenoliekot smagumu zemē, noies garāku distanci, būs uzvarētājs. Līdz šim sacensību rekords bija 104 metri. J.Šleckum bija jāstartē vienā pārī kopā ar poļu atlētu.

Polijas spēkavīrs jau startā aizskrēja Jānim pa priekšu, turpretī Kuldīgas pārstāvim pie 60 metriem sākās problēmas, un viņš strauji samazināja ātrumu. Kad J.Šleckus bija ticis līdz 90 metriem, Polijas atlēts bija nokļuvis līdz 129 metriem, spēka izsīkumā viņš nosvieda ķēdi un skatītāju priekšā svinēja uzvaru. „Godīgi sakot, es arī neticēju, ka Jānis izdarīs brīnumu, viņš pacietīgi, lēnām, soli pa solim virzījās uz priekšu,” saka spēkavīrs Māris Rozentāls. „Visa arēna, kurā bija ap 2000 skatītāju, ar ovācijām uzmundrināja Jāni. Parādot sportisko spītību, viņš ķēdi nonesa 132 metrus. Tas ir jauns rekords šajā disciplīnā, arī skaista uzvara Jānim kopvērtējumā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pārdod ZEMI Putnudārzā

Pārdod ZEMI Putnudārzā
Pārdod zemi (3560 m2) Kuldīgā, Putnudārzā. Cena 30 000 eiro. Tālr. 22300733, e-pasts: simanovics.roberts@gmail.com.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi