Aizvērt

Gada pirmais mēnesis sacensībām bagāts

2020. gada 4. februārī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Ventspils šahista Pāvela Pikas piemiņas turnīrā ceturto sporta klašu turnīrā Gustavs Blinds dalīja 1.–2. vietu, bet papildu finālā pretinieku uzvarēja un saņēma uzvarētāja kausu un zelta medaļu.
Jaunajiem šahistiem gads iesācies ar vairākām sacensībām, gūti arī labi panākumi.
Kuldīgas novada olimpiādē šahā 5.–9. klašu grupā individuāli ar 6,5 punktiem no 7 uzvarēja Kristers Feldmanis. Piecus punktus izcīnīja Valters Jūrmalis un Ance Reiha (1. vieta jaunietēm). Pa 4,5 punktiem izcīnīja Kārlis Krūmiņš (3. vieta jauniešiem), Raivo Šteinbergs un Nellija Jēkabsone (2. vieta jaunietēm). Trešo vietu jaunietēm ar 3,5 punktiem izcīnīja Rēzija Kudore. Skolu vērtējumā 1. vietā ar 14,5 punktiem Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskolas 1. komanda (V.Jūrmalis, A.Reiha, K.Krūmiņš). 2. vietā ar 12,5 punktiem Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskolas 2. komanda. 3. vietā ar 10,5 punktiem Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola.

1.–4. klašu grupā individuāli ar 6 punktiem uzvarēja Benjamins Emanuels Pupiņš. 2. vietā ar 5,5 punktiem Miķelis Kārlis Šteinbergs, bet 3.–5. vietu ar 5 punktiem dalīja Krists Vilnītis, Gustavs Blinds un Renārs Prūsis. Meitenēm šajā klašu grupā 1. vietā Diāna Diedišķe (4 punkti), 2. – Elīza Marisa Vītoliņa (3 punkti) un 3. – Emīlija Dabra (3 punkti). Skolu vērtējumā 1. vietā ar 15,5 punktiem Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskolas 1. komanda (M.K.Šteinbergs, K.Vilnītis, R.Prūsis). 2. vietā ar 10,5 punktiem Kuldīgas Centra vidusskola. Trešo vietu ar 10 punktiem izcīnīja Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskolas 2. komanda.

Rīgas Šaha skolas klasifikācijas sacensībās A.Reiha un K.Krūmiņš startēja 2. sporta klašu turnīrā, mēģinot izpildīt 1. sporta klases normu. Šoreiz abiem nedaudz pietrūka. K.Krūmiņš izcīnīja 4,5 punktus (15. vieta), Ance Reiha 3,5 punktus (29. vieta). Raivo Šteinbergs cīnījās 1. sporta klašu turnīrā, kurā izcīnīja 4 punktus un 8. vietu. Abos turnīros, lai paaugstinātu savu sporta klasi, bija nepieciešams izcīnīt 5,5 punktus.

Ventspils šahista Pāvela Pikas piemiņas turnīrā startēja 17 Kuldīgas novada sporta skolas audzēkņi. Trešo sporta klašu turnīrā Matejam Pētersonam 4 punkti no 7 (6. vieta). Jānim Krūmiņam (8. vieta) un M.K.Šteinbergam (9. vieta) pa 3,5 punktiem. Ceturto sporta klašu turnīrā teicams rezultāts G.Blindam, kurš pamatturnīrā ar 5,5 punktiem no 7 dalīja 1.–2. vietu, bet papildu finālā savu pretinieku uzvarēja un saņēma uzvarētāja kausu un zelta medaļu. Evardam Rožkalnam 5 punkti (6. vieta).

Iesācēju turnīrā Arvim Krūmiņam 5 punkti (dalīta 3.–4. vieta). Samuēls Seļava (9. vieta) un Emīlija Dabra (10. vieta un 1. vieta meitenēm) izcīnīja pa 4 punktiem.