Aizvērt

Kā Vilgālītis viļņojās

2015. gada 18. augustā, 15:26
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kā Vilgālītis viļņojās
Foto: Modris Rubenis
Sestdien Vilgāles ezersvētkos pirmo reizi notika atklātās peldēšanas sacensības "Vilgālītis viļņojas". Tajās 80 m, 200 m un 2,5 km distancē piedalījās 32 peldētāji.

Vecākais kungs, kurš pievarēja 200 m, bija 72 gadus vecais tukumnieks Oskars Grīgs, bet 80 metros jaunākajiem peldētājiem bija deviņi gadi. Elites grupā (2,5 km) pieteicās pieci dalībnieki no Stopiņu novada, Carnikavas, Ventspils un Kuldīgas.
Kurmāles pagasta kultūras dzīves rīkotāja Aina Sļisarenko uzsver, ka sacensību īstais popularizētājs ir aizrautīgais peldētājs, videooperators, mūsu novadnieks Raits Valters. Bet viņš met ar roku: galvenās esot Aina un tiesnese, kuldīdzniece Dzintra Freimane.

Par visu padomāts

Lai gan dažs dalībnieks visu distanci nenopeldēja, citiem spēka bija gana. Netrūka tādu, kuri uz Vilgāli devās tūlīt pēc finiša Kuldīgas pusmaratonā, ezerā lēca arī triatlonisti no Rīgas. Viņi gan peldēja hidrotērpos, jo 21 grādu siltais ūdens profesionāļiem tomēr neesot bijis gana silts. Bet vietējiem puikām un meitenēm tā nešķita: viņi gan 80 m peldēja, gan tāpat plunčājās. Lai sacensībās būtu ievērota drošība, vilgālnieka Ingusa Šlisera vadītajā motorlaivā atradās glābējs Edgars Egle no Kuldīgas pašvaldības policijas. Laimīgā kārtā puišiem strādāt nevajadzēja.

Mediķe Sandra Dazārte dalībniekus reģistrēja un ar marķieri uz kreisās rokas augšdelma rakstīja kārtas numuru.

 

Pārbauda spēkus

Rīkotājiem gribējās, lai sacensībās vairāk piedalās vietējie, taču šogad bija vairāk atbraucēju. Kuldīdzniece Elita pārsvarā peldot Ventā, sacensībām pieteikusies, lai pārbaudītu spēkus: „Ezeru labi zinu. Kādreiz māte dzīvoja Priedainē, braucām šurp. Galvenā ir apziņa, ka māki peldēt, bet nedrīkst būt pārgalvīgs.”

„Būs jāpeld divarpus kilometri? Es domāju, ka tikai 2,2,” pie reģistrācijas galda brīnījās tagad jau kuldīdzniece, bijusī rīdziniece Dace Traniņa. „Man patīk peldēt, parasti to daru Ventā. Rīgā peldēju mazā ezeriņā Juglā. Vairāk nodarbojos ar skriešanu. Pusmaratonā noskrēju tikai piecus kilometrus, jo man ir bēbītis, garākai distancei neesmu gatava. Satraukums jau ir, ka nenopeldēšu visu distanci,” viņa prāto. „Cilvēki jāizglīto, no bērnības jāmāca peldēt, jāmāca arī glābt, tad nelaimes nenotiks. Mani ļoti priecē, ka Kuldīgā būs baseins, noteikti iegādāšos abonementu.”

„Garo distanci var pieveikt tikai ļoti pārliecināti peldētāji,” atzina galvenā tiesnese Dz.Freimane. „To iekļāvām, pateicoties Raitam. Viņš vienmēr uzsvēris, ka

ezers ir brīnišķīgs, te varētu notikt pat Latvijas čempionāts.

Šogad ar reklāmu neaizrāvāmies: ja cilvēkiem patiks, nākamgad sacensības popularizēsim vairāk. Mans mērķis – lai ezers no peldētājiem mudžētu kā pusmaratonā Kuldīgā no skrējējiem. Nav nekā labāka par peldēšanu brīvos ūdeņos!” Arī pati tiesnese nopeldēja 200 metru.

 

Rezultāti
2,5 km

Sievietes līdz 45 gadiem –
1. Kristīne Bacanova (Ventspils, 52:40),

2. Dace Traniņa (Kuldīga, 1:03:06);

no 50 gadiem – 1. Ilze Aigare (Stopiņu novads, 38:09)

Vīrieši no 50 gadiem – 1. Raits Valters (Kuldīga, 53:20).

200 m 

Sievietes no 50 gadiem –

1. Dzintra Freimane (Kuldīga);
30–39 gadi – 1. Inese Ozola-Gūtpelca (Kuldīga);
19–29 gadi – 1. Madara Kāpostiņa (Kurmāle). 

Vīrieši no 50 gadiem –

1. Jurijs Saksaganskis (Ventspils), 2. Oskars Grīgs (Tukums);

40–49 gadi –

1. Juris Aigars (Stopiņu novads); 30–39 gadi –
1. Jurijs Krupnovs (Ventspils); 19–29 gadi – 1. Arvis Valkovskis (Kuldīga).

Pārējie rezultāti:
www.kurmale.lv.

 

Attēlā:

Līdzjutēji bija visai atturīgi, tomēr atradās vecāki, kas steidzās gar krastu, lai mazos peldētājus īsajā distancē atbalstītu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Viesstrādnieki Latvijā ierodas:
peļņas nolūkos
bēgot no savas valsts režīma
tāpēc, ka ir laimes meklētāji
tāpēc, ka Latvija liekas labklājības zeme
šejienes klimata dēļ
cita iemesla dēļ