Aizvērt

Septītais Kuldīgas Katrīnas kauss – vēl labāks

2017. gada 23. janvārī, 00:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
Septītais Kuldīgas Katrīnas kauss – vēl labāks
Foto: Juris Lipsnis
Sestdien Kuldīgas vieglatlētikas manēžā aizvadītas septītās starptautiskās sacensības vieglatlētikā Kuldīgas Katrīnas kauss, kurās startēja sportisti no 12 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Itālijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Grieķijas, Norvēģijas, Azerbaidžānas, Nīderlandes un Īrijas.
Kuldīgas Katrīnas kauss tika izcīnīts 60 m, 400 m un 1000 m skrējienā, 60 m barjerskrējienā, tāllēkšanā, kārtslēkšanā, kā arī augstlēkšanā (tikai sievietēm). Šajā reizē nekrita neviens nacionālais rekords, toties laboti divi manēžas un Katrīnas kausa rekordi. Nīderlandietis Solomons Bockarie 60 metros ar rezultātu 6,71 s par piecām sekundes simtdaļām uzlaboja Centrālāfrikas Republikas skrējēja Bosses Berengera-Aimarda varējumu (6,76 s), savukārt ventspilnieks Jānis Leitis 400 metrus noskrēja 47,92 sekundēs, pārspējot ukraiņa Staņislava Meļņikova savulaik sasniegto rezultātu – 48,41 s.

Dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, un daži favorīti pat palika ārpus fināla, piemēram, sprinta distancē pieteiktā Rio olimpisko spēļu dalībniece Gunta Latiševa-Čudare no Rēzeknes ar rezultātu 7,78 s palika septītā un finālskrējienā neiekļuva. Diemžēl izpalika skatītāju favorīta, ventspilnieka Mareka Ārenta dalība kārtslēkšanā – viņš Kuldīgā gan bija ieradies, tomēr uz startu nedevās. Interesantas cīņas tika gaidītas augstlēkšanas sektorā, jo bija pieteikusies labākā Latvijas augstlēcēja, 2015. gada Pasaules Universiādes sudraba medaļas ieguvēja Madara Onužāne-Saliņa, kura šoreiz ar 1,77 m augstu lēcienu izcīnīja trešo vietu.

Tāllēkšanas sektorā vīriešiem uzvaru izcīnīja Latvijas labākais tāllēcējs Elvijs Misāns (7,78 m). Sievietēm šajā disciplīnā dominēja māsas Māra (6,10 m) un Lauma (5,92 m) Grīvas, savukārt viena no favorītēm Aiga Grabuste bija saslimusi un neieradās.

Lai gan sacensības, ko rīkoja Kuldīgas novada dome un sporta skola, sporta klubs Katrīna un Latvijas Vieglatlētikas savienība, varēja vērot tiešraidē internetā, daudzi bija izvēlējušies baudīt sporta svētkus klātienē, kā arī atbalstīt kuldīdzniekus Ēriku Jēkabsoni (izcīnīja 5. vietu kārtslēkšanā) un Miku Pētersonu (13. v. 60 m sprintā).


Kā sacensības kopumā un savu startu tajās vērtēja laureāti un rīkotāji?

Neveiksmīgs skrējiens

Jānis Leitis, 1.v. 400 m:

– Mazāk domāju par rekordu, vairāk par kvalifikācijas normu Eiropas čempionātam (47,35 s), diemžēl neizdevās. Neveiksmīgs skrējiens – virāžās vajadzēja skriet ātrāk, bet pietaupījos, un beigās vairs nebija laika visu saglābt. Šaubos, vai šosezon vairs izdosies ko glābt – ir jāmeklē starti ārzemēs vai jāpacenšas Latvijas čempionātā, kas februāra vidū būs tepat, Kuldīgā. Ikdienā trenējos Ventspilī, bet vienreiz nedēļā braucu uz Kuldīgu, lai pierastu pie apstākļiem.
 

Labākā manēža Baltijā

Eva Misiunaite, no Lietuvas, 1.v. 400 m:
– Šis man bija pirmais nopietnais starts sezonā, domāju, ka tas izdevās. Cenšos sagatavoties Eiropas čempionātam, un, lai gan grūti pateikt, vai izdosies izpildīt kvalifikācijas normatīvu (54 sekundes. Kuldīgā ir viena no labākajiem vieglatlētikas manēžām Baltijā, katrā ziņā labāka nekā Kauņā, kur dzīvoju.
 

Citas prioritātes

Pauls Ārents, 3.v. 1000 m:
– Diemžēl neizdevās labs skrējiens. Sagatavotība šogad man ir draņķīga – esmu sācis strādāt, jo kaut kā naudiņa jāpelna, un treniņiem atliek mazāk laika. Citas prioritātes! Mana treniņu bāze ir manēža Daugava, bet labprātāk eju skriet ārā. Ļoti gribētos izpildīt Eiropas čempionāta normatīvu, bet sacensību trūkuma dēļ tas varētu neizdoties. Latvijas čempionātā gan noteikti piedalīšos – gribu pacīnīties par titulu!

 
„Jutu, ka varu”

Alberts Blajs, 1.v. 1000 m:
– Skrējiena sākums bija mierīgs. Pēdējos 250 metros jutu, ka varu paskriet, arī konkurenti izkārtojās tā, kā man taktiski izdevīgi. Rezultāts, protams, varēja būt labāks, bet svarīgi, ka man izdevās spēcīgs finišs. Galvenie starti plānoti vasarā – gribu skriet trīs kilometrus ar kavēkļiem, tāpēc šādas sacensības drīzāk ir tāds kā ātruma un izturības treniņš. Ziemas čempionātā tepat Kuldīgā noteikti skriešu 3000 m, bet par 1000 un 500 m vēl domāšu.


 „Jutos draņķīgi”

Elvijs Misāns, 1.v. tāllēkšanā
– Vienmēr jau gribas aizlēkt tālāk par astoņiem metriem. Šoreiz nedaudz pietrūka, kaut kā draņķīgi jutos. Bet nekas – uzvara ir uzvara! Galvenais mērķis šai sezonā – Eiropas čempionāts, kvalifikācijas norma tāllēkšanā (7,90 m) izpildīta, arī trīssolī (16,40 m) viss ir kārtībā, bet vēl neesmu izlēmis, vai startēšu abās disciplīnās.

 
Uzlabot tehniku

Ildze Bortaščenoka, 1.v. kārtslēkšanā:
– Gribējās uzlēkt virs četriem metriem. Ceru, ka varbūt tas izdosies Latvijas čempionātā. Katrīnas kauss ir ļoti labas sacensības, jo te atbrauc arī ārzemju sportisti, skatītāji Kuldīgā ir atsaucīgi – prieks sacensties!

 
Pirmais skrējiens

Krista Kozasa, no Ungārijas, 1.v. 1000 m:
– Gribēju noskriet zem divām minūtēm un 50 sekundēm, bet bija četras sekundes vairāk. Tomēr esmu apmierināta, jo šis bija mans pirmais tūkstoš metru skrējiens. Tagad gatavošos Ungārijas čempionātam, gribētos startēt arī Eiropas čempionātā. Kuldīgā man ļoti patika – labs skrejceliņš, brīnišķīgi skatītāji.

 

Skatīties grūtāk nekā lēkt

Ineta Radeviča, viena no Katrīnas kausa zvaigznēm, kas vairs aktīvi nesporto, šoreiz iejutusies skatītājas lomā:
– Man no šīm sacensībām ir ļoti patīkamas atmiņas. Manuprāt, skatīties ir grūtāk nekā startēt pašai. Es pazīstu šos sportistus, zinu, cik smags darbs ir viņu panākumu pamatā – ļoti gribējās atdot daļu savas enerģijas, bet vakara gaitā jutu, ka visiem tās nepietiek…

 
„Nepaveicu visu iespējamo”

Māra Grīva, 1.v. tāllēkšanā:
– Lai gan ir prieks par uzvaru, nav tādas izjūtas, ka būtu paveikusi visu iespējamo. Viens lēciens gan izdevās ļoti labs, bet pārkāpu dēlītim, tāpēc par to cenšos nedomāt – ieskaita jau tikai tos lēcienus, kas veikti precīzi. Ikdienā trenējos Rīgā, citreiz dodos pie tēta uz Ventspili, bet labprāt esmu arī Kuldīgā, kur noteikti ir viena no labākajām sporta bāzēm Latvijā.

 
Ātrs celiņš

Martins Vrašinsks, no Lietuvas, 1.v. 60 m barjerskrējienā:
– Bija labi, bet varēja būt vēl labāk – skrējiena tehnika nebija perfekta. Ļoti gribu piedalīties Eiropas čempionātā, bet vēl neesmu kvalificējies. Kuldīgā ir ātrs celiņš, telpas mājīgas – man te patīk!

 
„Esmu laimīga!”

Greta Kerekeša, no Ungārijas, 1.v. 60 m barjerās
– Esmu laimīga – šīs bija sezonas pirmās sacensības, un es tajās uzvarēju. Tā kā gribu startēt Eiropas čempionātā, kam kvalificējos jau pērn, ir jāpiedalās iespējami daudzās sacensībās. Ļoti patika Kuldīgas manēža un arī skatītāji – viņi atbalstīja mani, kaut gan neesmu vietējā! Labprāt braukšu šurp atkal.

 
„Sajūtas ir neaprakstāmas”

Sindija Bukša, 1.v. 60 m:
– Diemžēl pietrūka vienas sekundes simtdaļas, lai kvalificētos Eiropas čempionātam, tomēr sajūtas ir neaprakstāmas! Šīs man bija sezonas svarīgākās sacensības, un es tajās uzvarēju, turklāt ar personīgo rekordu.

 
Prieks par uzvaru

Eiriks Greibroks Dolve, no Norvēģijas, 1.v, kārtslēkšanā:
– Esmu priecīgs par uzvaru, lai gan rezultātu varētu gribēt labāku – tuvāk sešiem metriem, jo personīgais rekords man ir 5,66 m. Kuldīgā startēju pirmoreiz, bet Latvijā esmu jau desmit dienu – trenējos Ventspilī kopā ar Mareku Ārentu.

 
Sasniegti rekordi

Agris Kimbors, sacensību rīkotājs:
– Prieks, ka izdevās sasniegt divus šo sacensību un arī manēžas rekordus. Manuprāt, rīkotāju komanda strādāja teicami un sacensības izdevās ļoti labi. Galvenā tiesnese Ilze Stukule bija atbildīga par sportisko pusi, arī sportistu atlasi, jo visus gribētājus nevarējām pieņemt. Saila Jansone rūpējās par sponsoru piesaisti, sacensību vizuālo noformējumu, bērnu skrējienu, gādāja par balvām, bet manā ziņā bija sportistu izmitināšana un pasākuma koordinēšana.


Rezultāti

Sievietes

60 m barjerskrējiens
1. Greta Kerekeša (Ungārija) – 8,35 s
2. Petra Repasi (Ungārija) – 8,59 s
3. Greta Plečkaitīte (Lietuva) – 8,86 s

60 m skrējiens
1. Sindija Bukša (Rīga, Latvija) – 7.43 s
2. Riskvata Falunmi-Alade (Lielbritānija) – 7,54 s
3. Līga Vecbērza (Roja, Latvija) – 7,58 s

400 m skrējiens
1. Eva Misiunaite (Lietuva) – 55,28 s
2. Evelina Nadhazi (Ungārija) – 55,72 s
3. Līga Velvere (Saldus, Latvija) – 56,07 s

1000 m skrējiens
1. Krista Kozasa (Ungārija) – 2:54,23
2. Banga Balnaite (Lietuva) – 2:55,63
3. Aurika Balsite (Lietuva) – 2:55,95

Tāllēkšana
1. Māra Grīva (Ventspils, Latvija) – 6,10 m
2. Lauma Grīva (Ventspils, Latvija) – 5,92 m
3. Kitija Paula Melnbārde (Rīga, Latvija) – 5,80 m

Augstlēkšana
1. Marija Šulhina (Baltkrievija) – 1,81 m
2. Luīze Katrīna Zeļģe (Talsi, Latvija) – 1,77 m
3. Madara Onužāne-Saliņa (Rīga, Latvija) – 1,77 m

Kārtslēkšana
1. Ildze Bortaščenoka (Ventspils, Latvija) – 3,75 m
2. Marlēna Mulla (Igaunija) – 3,45 m
3. Anete Jete Meiere (Ventspils, Latvija) – 3,30 m

 
Vīrieši

60 m skrējiens
1. Solomons Bockarie (Nīderlande) – 6,71 s (jauns Katrīnas Kausu un halles rekords; līdzšinējais – 6,76 s)
2. Vairis Leiboms (Ķekava, Latvija) – 6,81 s
3. Di Franko Gaetano (Itālija) – 6,82

60 m barjerskrējiens
1. Martins Vrašinsks (Lietuva) – 8,00 s
2. Kristaps Sietiņš (Rīga, Latvija) – 8,00 s
3. Rušane Tomass (Lielbritānija) – 8,15 s

400 m skrējiens
1. Jānis Leitis (Ventspils, Latvija) – 47,92 s (jauns Katrīnas Kausu un halles rekords; līdzšinējais – 48,41 s)
2. Roks Pacevičius (Lietuva) – 48,19 s
3. Austris Karpinsks (Rīga, Latvija) – 48,84 s

1000 m skrējiens
1. Alberts Blajs (Rīga, Latvija) – 2:26,99
2. Jauhenijs Janukovičs (Baltkrievija) – 2:27,28
3. Pauls Ārents (Rīga, Latvija) – 2:28,25

Tāllēkšana
1. Elvijs Misāns (Rīga, Latvija) – 7,78 m
2. Mikita Lapatsenka (Baltkrievija) – 7,34 m
3. Mariuss Vadeiķis (Lietuva) – 7,22 m

Kārtslēkšana
1. Eiriks Greibroks Dolve (Norvēģija) – 5,20 m
2. Marins Pākspū (Igaunija) – 4,75 m
3. Rūdolfs Vucāns (Preiļi, Latvija) – 4,60 m
Komentāri
laps
2017. gada 25. janvārī, 10:21
Vistiešākā vietējo naudas izmešana vējā
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi