Aizvērt

Uz ledus – pasaules sudrabs

2017. gada 10. martā, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Uz ledus – pasaules sudrabs
Pasaules zemledus makšķerēšanas čempionātā Latvijas izlase ieguva 2. vietu. Trešais no kreisās – kuldīdznieks Guntis Kārkliņš.
Foto: Armanda Ērgļa arhīvs
Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas notika uz Mazā Baltezera, Latvijas komanda ierindojusies 2. vietā, un tās pārstāvja pienākumus pirmoreiz uzņēmies kuldīdznieks Guntis Kārkliņš. Nesen viņš pats ar uzvaru atgriezies no Latvijas zemledus čempionāta 3. posma Balvos.
„Pirmo reizi pats nesēdēju”

G.Kārkliņš stāsta, ka pasaules čempionātā (PČ) Latviju pārstāvējuši seši sportisti (Pēteris Līderis, Raimonds Kinerts, Krišjānis Lisovskis, Aldis Vārna, Aldis Voits, Māris Āriņš), komandas treneris bija Normunds Grabovskis, otrais treneris – Ainārs Eglītis, bet Guntis bijis komandas pārstāvis. „Gāju uz visām sanāksmēm, biju vidutājs starp rīkotājiem, tiesnešiem un mūsu puišiem. Pirmo gadu pats nesēdēju uz ledus. Gadi iet, un mana pieredze jaunajiem puišiem noder,” tomēr ar nelielu smeldzi piebilst kuldīdznieks.

No 14 pasaules čempionātiem Latvija piedalījusies 13 reizes. Komandu vērtējumā tā divreiz bijusi čempiones godā, vienreiz 2. vietā, trīsreiz 3. vietā. G.Kārkliņš vienmēr aizstāvējis Latvijas krāsas, un nu viņa kontā ir astoņas PČ medaļas komandu konkurencē, individuāli iegūts sudrabs (2002. g.) un bronza (2004. g.), trīsreiz G.Kārkliņš palicis ceturtais, bet līdz 2014. gadam pasaules profesionālo zemledus makšķernieku reitingā bijis pirmais numurs.


Pēc citiem principiem

„Šosezon Latvijas izlase veidota pēc pilnīgi citiem principiem. Līdz šim automātiski iekļāva tos, kuri valsts čempionātā ieņēma pirmās piecas vietas, bet šogad tika uzaicināti desmit labākie sportisti un vēl pieci pēc mūsu ieskatiem. Trīs dienas visi cīnījās ledus sektoros, un tā tika sastādīta izlase.”
Kuldīdznieks uzskata, ka jauninājums sevi attaisnojis, jo pēdējos četrus gadus latvieši palikuši bez medaļām, šogad piekāpušies vien spēcīgajai Ukrainas komandai.

Pirms PČ Rīgā uz treniņu ieradušies amerikāņi, ukraiņi, igauņi, lietuvieši, poļi, lai pētītu straumes, laika un ledus apstākļus. Divas nedēļas pirms sacensībām Mazais Baltezers makšķerniekiem bijis slēgts, lai zivis netiktu piebarotas. „Viss ir nopietnā līmenī un joprojām attīstās. Pirms gadiem tikai amerikāņiem bija ūdenskrātuvju satelītuzņēmumi, bet tagad tā jau ir sacensību ikdiena tāpat kā pirms tam treniņi čempionāta vietā.”

Sacensību laikā ledus sadalīts sektoros, pēc izlozes katrā darbojās viens komandas sportists. Vairākām vienībām līdzi bijis iespaidīgs daudzums palīgu, sportistam aiz muguras stāvējuši trīs treneri, kuri teikuši priekšā, kā labāk rīkoties. Latvijas izlase parasti to nevarot atļauties, bet šogad pieaicinātiprofesionāli brīvprātīgie, kuri ar padomu spējuši komandas sniegumu uzlabot. Savukārt Balvu ezerā Latvijas čempionāta 3. posmā G.Kārkliņš individuāli ieguvis 1. vietu. Slimības dēļ viņš un komanda Salmo nevarēja ierasties uz 1. posmu, tāpēc kopvērtējumā palikusi 2. vietā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: