Aizvērt

Uz līdzenas vietas starptautisks turnīrs

2017. gada 12. aprīlī, 04:00
Raksta autors: Inta Jansone
Uz līdzenas vietas starptautisks turnīrs
Orientēšanās seriāla "Taciņas" 1. kārtā pirms starta pie pavasarīgā kontrolpunkta – viena no rīkotājām Janeta Turka un Vācijas jauniešu orientieristu treneris Saimons Harstons.
Foto: Odetas Turkas arhīvs
„Sen tik daudz dalībnieku nebija redzēts,” saka Odeta Turka, viena no tautas orientēšanās seriāla "Taciņas" organizatorēm, jo 1. kārtā bijis 117 sportistu, viņu vidū arī 30 orientieristu no Vācijas.
„Viņiem Kurzemē notiek treniņnometne, tāpēc mums iznāca starptautisks mačs,” piebilst Odeta. Pirmās kārtas organizatore Janeta Turka stāsta: „Startēja gan pieredzējuši orientieristi, gan tādi, kuri šajā sportā spēra pirmos soļus. Bija gan kuldīdznieki, gan viesi no tuvākām un tālākām vietām, piemēram, jaunsargi no Nīkrāces un Kazdangas.” Viņa atzīst, ka, ieraugot tik daudz dalībnieku, bijis patīkams pārsteigums: „Līdz ar to skriet gribētājiem nācās mazliet pastāvēt rindā, lai saņemtu karti un varētu doties Kuldīgas parkos, pagalmos un ieliņās meklēt kontrolpunktus.”

Šajā kārtā tas veiksmīgāk izdevies viesiem – no desmit grupām tikai trijās labāko rezultātu uzrādīja kuldīdznieki: Zane Grīnberga, Miķelis Pušilovs un Kristaps Bērziņš. Viesi un mājinieki distanci novērtēja atzinīgi, jo tā varēts krustu šķērsu izskriet pilsētas ielas. „Vācu jaunieši bija pārsteigti par pilsētas savdabīgo plānojumu, par to, ka daudz parku un laukumu, tāpat atvērtie pagalmi, kas Vācijas pilsētām nav raksturīgi. Taču tas viņiem netraucēja parādīt labākos rezultātus trīs jauniešu grupās,” turpina J.Turka. Rezultāti www.taka. kuldiga.lv.

Seriālu organizē Kuldīgas tūrisma un orientēšanās klubs Taka. Vai turpmāk arī būs daudz dalībnieku, uzzināsim 12. aprīlī 16.00 Taciņu otrajā kārtā Alsungā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi