Aizvērt

Novadam jauni čempioni

2017. gada 26. aprīlī, 06:00
Raksta autors: Inta Jansone
Novadam jauni čempioni
Kuldīgas novada basketbola čempionāta spraigā finālspēle starp komandām "Buki" un "Motorsport.lv".
Foto: Aivars Vētrājs
Sestdien pēc spraigas 40 minūšu cīņas, gūstot 99 punktus, par Kuldīgas novada basketbola čempioni kļuvusi komanda "Motorsport.lv".
TIEKAS DIVREIZ PĒC KĀRTAS

Lielā fināla pēcpusdiena basketbola zālē Virkas ielā sākās ar spēli par 3. vietu. Otro gadu cīņā par bronzu sastapās U-35+ un Kuldīgas VUGD. Scenārijs izvērtās līdzīgs pērnajam gadam, ar septiņu punktu pārsvaru galotnē uzvarēt izdevās komandas U-35+ vīriem. „Cīņa nebija viegla,” atzina basketbolists Jānis Ivanovskis. „Pateicoties mūsējo veiksmīgai darbībai, spēles gaitu izdevās lauzt un bronzu nosargāt.”

Vakara saldais ēdiens bija spēle par 1. vietu. Arī te savstarpējā duelī otro gadu tikās līdzšinējie novada čempioni Buki (divus gadus čempionu godā bijuši ar nosaukumu Buķeļi, pēc tam tikpat ilgi kā Buki) un vienība Motorsport.lv, kas darbojas vien divus gadus. Pērn Bukiem izdevās uzvarēt ar viena punkta pārsvaru (76:75), bet šogad ar 17 punktiem pārāki bija Motorsport.lv basketbolisti (99:82).

Čempionvienības pārstāvis Mārtiņš Lagzdiņš ar paveikto ir ļoti apmierināts – viņam izdevies izveidot labu komandu, un kā apliecinājums tam bija fināls, kurā īstenoti ātrie uzbrukumi, skaistas piespēles un izspēles, precīzi metieni.
„Komandā Motorsport.lv apvienojušies tie, kuriem basketbols ir sirdslieta.

Vairāki uz spēlēm braucām no Rīgas, piemēram, es, Inguss Immers, Mārtiņš Darģis, bet jaunie Roberts Demčenko un Valts Berģis – no Ventspils,” stāsta M.Lagzdiņš.

Buku pārstāvis un arī čempionāta organizators Mārtiņš Štofregens finālcīņu rezumēja īsi: „Pretiniekam visu spēli noturēja līderi Inguss Immers un Mārtiņš Darģis. Kā abi no laukuma nogāja, tā mēs spēli pievilkām.”

Novada čempionātā 4. vietā ierindojās Kuldīgas VUGD, 5. – Alsunga, 6. – Sporta skola, 7. – Supernova.


TURNĪRS AR PLUSA ZĪMI

Komandu pārstāvji uzsver, ka čempionāts aizvadīts ar lielu plusa zīmi. „Priecē tas, ka startēja septiņas komandas, cīnījās arī jaunie puiši no sporta skolas. Finālu tiesāja neitrāli tiesneši,” saka J.Ivanovskis. „Tomēr mazu akmentiņu ar iemetīšu – pietrūka, piemēram, trīspunktu metiena konkursa vai arī kādas nominācijas, piemēram, turnīra vērtīgākais spēlētājs. Tas pozitīvās izjūtas tikai būtu pastiprinājis, jo mums, basketbolistiem, tie bija nelieli svētki.”

M.Lagzdiņš uzskata, ka novada sacīkstēm jābūt arī turpmāk, jo tas par šo sporta veidu rada lielāku interesi. Līdzīgi domā organizators M.Štofregens: „Spēles bija labas un interesantas, čempionāts būs arī nākamgad.”Kuldīgas novada basketbola čempioni – komanda Motorsport.lvJānis Ozolnieks, Artūrs Linde, Miķelis Pušilovs, Roberts Demčenko, Valts Berģis, Lauris Hercenbergs, Emīls Hartmanis, Mārtiņš Darģis, Inguss Immers, Mārtiņš Lagzdiņš un Ivo Brūklis.
Komentāri
asne
2017. gada 27. aprīlī, 19:14
Motorsport malači, Bukiem pietrūkst elementāras kultūras, tiesa ir arī izņēmumi.
Pievieno jaunu komentāru: