Aizvērt

„Koncentrēšanās un ievingrināta roka”

2017. gada 10. maijā, 04:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
„Koncentrēšanās un ievingrināta roka”
Foto: Laila Liepiņa
Tādas īpašības nepieciešamas uzvarai, uzskata bočes spēlētāja Aina Buksere, kuras komanda "SO Latvia Hope" starptautiskajā bočes čempionātā Kuldīgā sacentās ar 15 vienībām no 12 Eiropas un Āzijas valstīm.
Biedrības Latvijas Speciālā olimpiāde (LSO) un Kuldīgas Speciālā sporta centra (SSC) turnīrā 29. un 30. aprīlī komandas pārbaudīja varēšanu un veiksmi – piedalījās 110 sportisti un treneri, 24 tiesneši un to asistenti un 120 brīvprātīgie. LSO nacionālais direktors Aigars Lasis pastāstīja: „Latvijā šāda mēroga sacensības sarīkotas pirmo reizi, un gribētāju bija vairāk, nekā varējām uzņemt.”


DRAUDZĪGA IZPALĪDZĪBA

Agrā sestdienas rītā turnīrs sākās ar svinīgu atklāšanu pie novada domes, kur sanākušos sveica domes priekšsēde Inga Bērziņa. Starptautiskās Policijas asociācijas (SPA) Latvijas biedrības prezidente Ilze Ungure uzsvēra, ka visā pasaulē liela speciālo sporta veidu atbalstītāja ir Valsts policija:
„Mēs esam ar šiem sportistiem, lai viņi jūtas droši.”

SPA devīze ir Servo Per Amikeco (esperanto valodā) – Palīdzība caur draudzību. Tāpēc LSO nacionālā direktora A.Laša aizdedzinātās lāpas nešana tika uzticēta Kurzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja priekšnieka vietniecei Vitai Kalotei. Spītējot lietum, dalībnieki gājienā devās uz manēžu.


MŪSĒJIE – MALAČI!

Vispirms sportisti tika testēti, lai pēc viņu spējām komandas sadalītu četrās divīzijās. Latviju pārstāvēja piecas vienības, kas tiesības piedalīties izcīnījušas atlases turnīros. Dalībnieki no Kurzemes bija divas mūspuses komandas: SO Latvia Kurzeme (Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs) un SO Latvia Hope (SSC).

1. vietu C divīzijā izcīnīja SO Latvia Kurzeme: Kristīne Adamane, Ralfs Uplejs, Kristaps Pujāts, Zigmunds Trams. Par sniegumu priecājās arī Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra direktore Ināra Oļena. Viņa turnīra laikā rūpējās par dalībnieku labsajūtu un drošību atpūtas brīžos, piedāvāja skolā naktsmājas Latvijas delegācijām, tur notika arī atpūtas vakars sportistiem.

Vienībai SO Latvia Hope C divīzijā šoreiz 4. vieta. Spēlētāja Aina Buksere par to neskumst, jo „tā jau tāda draudzības spēle”, un uzskaita daudzās sacensības, kurās viņu komanda bijusi pirmā. Kopā ar Valentīnu Guļbinsku, Anitu Cepurīti un Ingu Jēgeru manēžā regulāri trenējoties gan paši, gan kopā ar SSC vadītāju Nadiju Strazdiņu un treneri Daci Šteinbergu. Komandai palīgos atnākušas arī Anitas mamma Silvija Cepurīte un atbalsta grupas Kopā būt teātra nodarbību vadītāja Skaidrīte Šēniņa.


NE TIKAI SPORTS

Bočes turnīra organizatore, LSO valdes locekle N.Strazdiņa informēja, ka sacensību laikā bērnu un jauniešu centrā un arī vieglatlētikas manēžā notika programma Veselais atlēts, bija radošās darbnīcas. Ikviens varēja piedalīties gleznas Kuldīgas jumti tapšanā, un to organizēja māksliniece Agnese Fogele ar meitām Martu un Anci. Darbnīcu Esi drošs nodrošināja Valsts policija un Starptautiskās Policijas asociācijas Latvijas biedrība. Speciālās olimpiādes Eiropas un Eirāzijas (SOEE) bočes tiesnesis Marks Delampērs vadīja divus seminārus tiesnešiem un treneriem. (Vairāk: www.solatvia.lv). Bet A.Lasis secināja: „Pasākums izdevies un pierāda, ka esam gatavi arī turpināt.”


SACENSĪBU REZULTĀTI:
A divīzija
1. Beļģija
2. Fēru salas
3. Igaunija
4. Šveice

B divīzija
1. Itālija
2. Malta
3. Ungārija
4. Latvija
(Latgale)

C divīzija
1. SO Latvia Kurzeme (Pelču speciālā
internātpamatskola- attīstības centrs)
2. Polija
3. Ukraina
4. SO Latvia Hope (Speciālais sporta
centrs, Kuldīga)

D divīzija
1. Latvija (Vidzeme, Spāre)
2. Menas sala
3. Latvija (Zemgale)
4. Izraēla

Boče ir bumbu ripināšanas spēle, kas pielāgota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tā ir radnieciska boulingam un petankam, kas tāpat radušies, attīstot antīko laiku spēles. 1984. gadā tā kļuva par paralimpisko sporta veidu. Šogad Starptautiskajā Bočes sporta federācijā ietilpst 60 valstis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi