Aizvērt

Sadala pirmās valsts čempionāta medaļas

2017. gada 22. maijā, 05:00
Raksta autors: Janeta Turka
Sadala pirmās valsts čempionāta medaļas
Latvijas čempionātā Liepājā trīs no Kuldīgas orientieristiem – sprinta distances medaļniekiem: Līga Virbule, Māris Otaņķis un Odeta Turka.
Foto: Kristapa Bērziņa arhīvs
Maija sākuma nedēļas nogalēs orientieristi Liepājā un arī pie Kornetu ezeriem Alūksnes pusē sadalīja pirmās Latvijas čempionāta medaļas diametrāli pretējās distancēs.
Liepājas pusē cīņa notika visdinamiskākajās, aizraujošākajās un īsākajās sacensībās – sprintā un jauktajā sprinta stafetē, savukārt Kornetos – visatbildīgākajā un par orientēšanās klasiku dēvētajā garajā distancē.

Liepājas vecpilsētas ielās, piejūras parkā un kāpās meklēt kontrolpunktus un cīņā par visaugstākajiem tituliem kopumā devās ap 400 dalībnieku, no tiem arī vairāk nekā 20 Kuldīgas tūrisma un orientēšanās kluba Taka pārstāvju.

Par Latvijas čempioniem sprinta distancē savā vecuma grupā kļuva četri mūsu orientieristi: Līga Virbule, Odeta Turka, Māra Zeberliņa un Jānis Pommers. Viņiem līdzās vietu uz pjedestāla izcīnīja arī Ojārs Leikarts, kam sudraba godalga, un Māris Otaņķis, kuram bronzas medaļa.
Atklātajā grupā trešo rezultātu uzrādīja mūsu jaunais talants Āris Brantevics, kurš tikai šogad sācis nodarboties ar orientēšanās sportu.

Veiksmīgs starts ļoti spēcīgā konkurencē vīru elites grupā arī mūsu Kristapam Bērziņam, kurš parādīja stabilu sniegumu un uz brīdi pat ieņēma līderpozīcijas. Rezultātā 7. vieta, tikai 44 sekundes zaudējot sudraba un bronzas ieguvējiem. Jaunais Latvijas čempions Artūrs Pauliņš no Smiltenes gan pārējiem šoreiz bija neaizsniedzams.

Sprinta stafete ir jaunākā un noteikti aizraujošākā disciplīna orientēšanās skrējienā. Komandā ir abu dzimumu pārstāvji, noteikti vismaz viena sieviete. Distances ir īsas un dinamiskas, sāncenši nepārtraukti satiekas, līdz ar to tās ir grūti prognozējamas, ar biežu līderu maiņu.
Uz augstu rezultātu tika cerēts spēcīgākajā grupā ar mūsu spēcīgākajiem sportistiem – K.Bērziņu, Ingu Pētersonu un Aneti Midrijāni.

Diemžēl kļūdas jau pirmajā posmā sarežģītajā un gan orientēšanās, gan skriešanas ziņā nepateicīgajā kāpu daļā liedza cīnīties vismaz par sešinieku līdzīgi kā pirms gada. Rezultāts – 11. vieta Latvijas čempionāta ieskaitē.

Bet ko nespēj spēcīgākie, to spēj mūsu seniori. Visvecākajā grupā uz pjedestāla trešā pakāpiena – Alfreds Brālītis ar Māri un Skaidrīti Otaņķiem. Savukārt nieka piecas sekundes līdz bronzai pietrūka mūsu jaunāko senioru komandai ar Jāni Betheru, Jāni un Līgu Virbuļiem. Beigu posmā tieši pēdējos metros Līga piekāpās vārda māsai, kas pārstāv Saldus klubu, jo domāja, ka cīņa notiek par ceturto un piekto vietu, nevis trešo.

Liepājā bijām kupli pārstāvēti, bet uz Alūksnes pusi devās vien lielākie entuziasti. Par divkārtēju Latvijas čempioni kļuva O.Turka, sprinta distancē izcīnītajai medaļai pievienojot arī garās distances zeltu. Kā atzina Odeta, trase neesot bijusi ne pārāk gara, ne sarežģīta, vismaz viņas grupai. Pārējiem šoreiz mazāk veiksmīgi rezultāti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi