Aizvērt

Neilanda skaistā uzvara

2017. gada 28. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Inta Jansone
Neilanda skaistā uzvara
Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanas elites grupas labāko trio: sudraba medaļas ieguvējs Kaspars Serģis un divi kuldīdznieki – uzvarētājs Krists Neilands un bronzas medaļnieks Viesturs Lukševics.
Foto: Romāna Koršakova arhīvs
Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā skaistā cīņā pirmo uzvaru valsts čempionāta elites grupā svinēja kuldīdznieks, "Israel Cycling Academy" komandas sportists Krists Neilands.
Talsos svētdien ar kuplu līdzjutēju atbalstu par valsts čempiona tituliem mērojās elites, U-23 un amatieru grupu sportisti. 70 km distancē pirmie devās amatieri un grupas Master braucēji. Grupā Master 1 uzvarēja Nauris Inovskis, Master 2 otrais bija Ģirts Vēvers, Master 5 – 2. vieta Aigaram Zvingulim, 3. – Jānim Bruzinskim. Tad 180 km distancē devās U-23 grupas un elites sportisti. Diemžēl kritiens neļāva kuldīdzniekam Mārcim Kalniņam cīnīties par uzvaru U-23 grupā. Toties elites grupā uz pjedestāla kāpa divi mūsējie: K.Neilands un bronzas ieguvējs V.Lukševics.
Krists pirmo gadu startē elites grupā, un viņa panākumu atzinīgi novērtējis arī Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Romans Vainšteins. Bet pats Krists Kurzemniekam sacīja: „Līdz nākamajam čempionātam varēšu valkāt čempiona krāsas kreklu, tomēr šīs sacīkstes ir sarežģīta lieta, jo jābrauc individuāli, bez komandas, līdz ar to mainās tehnika un stratēģija.”

21. jūnijā Baldonē notika Latvijas čempionāts individuālajos braucienos. Tur junioriem 7. vieta Arvim Rendoram, 9. – Kristapam Pelčeram, 11. – Arno Ķikuram. Elites grupā bronza K.Neilandam, 5. vieta V. Lukševicam, bet U-23 grupā valsts čempiona titulu izcīnīja M.Kalniņš. Sportists pirmo sezonu startē U-23 grupā, kurā jāsacenšas ar četrus gadus vecākiem braucējiem, taču nu viņš jau var lepoties ar valsts labākā titulu. „Man un arī treneriem uzvara bija pārsteigums, jo divi komandas biedri ir spēcīgāki,” Kurzemniekam atzina Mārcis.

Amatieriem Arvis Sprude izcīnīja 10. vietu, grupā Master 2 uzvaras lauri Ģ.Vēveram, grupā Master 5 pirmais bija A.Zvingulis. 22. jūnijā Talsos notika daļa grupas braucienu, kur jauniešiem (70 km) astotais – Gatis Līvs, devītais – Anrijs Rancāns. Junioriem bija jāpieveic 120 km, un sudrabu izcīnīja Kristaps Pelčers, 6. vietā – Arvis Rendors.

Jau šo piektdien no 21.00 valsts labākos riteņbraucējus varēsim vērot Kuldīgas Rātslaukumā sacensībās Čempionu kauss, kas kopš 2012. gada tiek rīkotas par godu mūspuses pasaules čempioniem Emīlijai Sonkai-Putniņai un Romanam Vainšteinam.
Komentāri
Voley
2017. gada 28. jūnijā, 11:34
A.Z. pirmais, no četriem braucejiem, APSVEICAMI!
Bija vērts piešķirt pašvaldības finansējumu tādiem panākumiem!!!!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi