Aizvērt

Nakts braucienā – azarts un cīņasspars

2017. gada 3. jūlijā, 06:00
Raksta autors: Inta Jansone
Nakts braucienā – azarts un cīņasspars
Amatieriem 3. vietu izcīnīja kuldīdznieks Ģirts Vēvers.
Foto: Roberts Prauliņš
Piektdienas pusnaktī Kuldīgā, Rātslaukumā, to, ka šobrīd ir Latvijas labākais sprinteris, apliecināja "Rietumu banka/Rīga" riteņbraucējs Emīls Liepiņš, uzvarot sacensībās "Čempionu kauss" un aiz sevis atstājot mājinieku, Latvijas čempionu Kristu Neilandu un bijušo Kuldīgas novada sporta skolas audzēkni, prestižā "Tour de Beauce" kopvērtējuma uzvarētāju Andžu Flaksi.
Čempionu kauss Kuldīgā tiek rīkots jau vairākus gadus, bet šogad pirmo reizi sacensības notika vēlā vakara stundā.

Pirmie trasē devās amatieri, viņiem bija jāveic 15 apļi jeb 37,5 km (apļa garums – 2,5 km pa vecpilsētas ieliņām). Riteņbraucēji cīnījās ne vien par uzvaru Čempionu kausā, bet arī par vērtīgajiem amatieru reitinga punktiem. Šajā grupā bija divi starpfiniši, kurā atbalstītāju balvu ieguva Artis Roze (Tukums) un Kristaps Knops (Carnikava), viņu sīvā sacensība sākās jau startā un ilga līdz pat finiša spurtam. Beigās uzvaras lauri tika A.Rozem, 2. vietā – K.Knops, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieks Ģirts Vēvers. Vēl no kuldīdzniekiem startēja Nauris Inovskis, Mārtiņš Krekovskis un Oļegs Meļehs.


ČEMPIONU LABA VĒLĒJUMI

Pirms 60 km (24 apļi) Open klasei (junioriem, U-23 grupai un elitei) īpašāku mirkli ar savu klātbūtni darīja mūsu pasaules čempioni Emīlija Sonka-Putniņa un Romans Vainšteins. „Gribu, lai jūs saskatītu savu iespēju. Ja mēs varējām, tad varat arī jūs,” šādus ceļavārdus sportistiem sacīja E.Sonka-Putniņa. Savukārt R.Vainšteins teica: „Ceru, ka jūs brauksiet tā, lai kļūtu par pasaules čempionu kausa uzvarētājiem. Šādās sacensībās jūs izaugsiet par čempioniem un varēsiet cīnīties lielajā pasaulē.”

Arī šajā klasē jau sākumā izkristalizējās līderu trio: K.Neilands, E.Liepiņš un A.Flaksis. Viņi savā starpā četros starpfinišos sadalīja atbalstītāju balvas: divreiz uzvarēja Krists, pa vienai – Emīls un Andžs. Sacensību otrajā pusē E.Liepiņu, tieši tāpat kā iesākumā kuldīdznieku Mārci Kalniņu, pievīla tehniskas problēmas, taču tas neliedza puišiem pēc tam cīņu turpināt. Apbalvošanā atsevišķi tika sumināti juniori: 1. vietā kuldīdznieks Kristaps Pelčers, 2. – Kristofers Bindemanis (Ķekava), 3. – kuldīdznieks Arvis Rendors. Elites kopvērtējumā tika apbalvoti seši labākie: 6. – M.Kalniņš, 5. – K.Pelčers, 4. – Klaipēdas sportists (Lietuva) Justs Beniušis, 3. – A.Flaksis, 2. – K.Neilands, 1. – E.Liepiņš. Vēl no mājiniekiem startēja Kristaps Būdenieks, Arno Ķikurs, Ulvis Horens Korbergs.


MĀJĀS BRAUKT – SUPER!

Tūdaļ pēc finiša, Kurzemnieks sastop Latvijas čempionu un šo sacensību otrās vietas ieguvēju K.Neilandu. Viņš stāsta: „Super! Esmu patīkamu emociju pārņemts. Paldies organizatoriem. Pirmo reizi piedalījos nakts kritērijā, godīgi – jau nevaru sagaidīt nākamo.”

Arī novadnieks O.Meļehs atzīst, ka mājās braukt vienmēr ir labi: „Trase interesanta, tehniska un grūta. Tumsā vizuāli visu uztver citādāk, arī ātrums ir lielāks.” Vairākkārtējais bijušais Latvijas čempions turpina: „Tagad pārsvarā braucu sava prieka pēc. Baldonē trenēju bērnus, pieaugušos, rakstu individuālos treniņu plānus gan sportistiem, gan iesācējiem, esmu arī fiziskās sagatavošanas treneris.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi