Aizvērt

Lietus un vēja brāzmas pārbaudīja braucējus

2017. gada 9. augustā, 03:00
Raksta autors: Inta Jansone
Lietus un vēja brāzmas pārbaudīja braucējus
Vecpils trasē kuldīdznieks Jānis Grīnvalds.
Foto: Inta Jansone
5. augustā Latvijas autokrosa čempionāta piektais posms Vecpils trasē nejauko laika apstākļu dēļ bija nopietns pārbaudījums braucējiem.
„Desmit minūtes līst, trase dubļaina, tad tikpat ilgi spīd saule, un viss atkal sākas no gala,” par aizvadītajām sacensībām saka Kuldīgas autokrosists Jānis Grīnvalds.


RĪVĒJAS UN SAŅEM SODU

Startējot 1600 klasē, Jānim piektais rezultāts. Taču šajā klasē jau priekšpēdējā posmā par sezonas čempionu kļuva Rihards Dainis Jansons, un to nemaina fakts, ka piektajā posmā, finišējot pirmais, viņš šo pozīciju soda dēļ zaudēja. Viņa vietu uz augstākā goda pjedestāla piektajā posmā ieņēma Kuldīgas pārstāvis Kaspars Silenieks. Viņš lielāko sacensību daļu bija brauciena vadībā, līdz R.D.Jansons viņam aizgāja garām un finišēja pirmais, taču tiesneši saskatīja pārkāpumu un uzvara tika piešķirta K.Sileniekam. Savukārt mini bagiju klasē piektā bija Kaspara meita Baiba Sileniece.

Vēl panākums – 2. vieta – bija 2000 Super klasē, kuru izcīnīja Kuldīgas pārstāvis Edijs Ošs. Sezonai punkts tiks pielikts 27. augustā Smiltenē, Tepera autotrasē.


MOTORU IEMĒĢINA TRENIŅOS

Jāņa golfiņam jaunais motors tika ielikts vēl pirms iepriekšējā posma, Latvijā esot vien daži speciālisti, kas spēj to noregulēt, šī iemesla dēļ sacensību posmu Jēkabpilī nācies izlaist. „Golfiņš sacensībās nav braucis, cik vien padzenāts pa lidlauku,” saka Jāņa tēvs Andris Grīnvalds. „Pēdējā posmā Smiltenē Jānim baigi nekas neizšķirsies, būs piektā vai sestā pozīcija. Šosezon konkurentiem ir krietni jaudīgāki auto. Esmu skatījies rezultātus, aplī Jānis zaudē trīs sekundes. No vienas puses, tas ir daudz, bet, no otras, – maz, tik tikko var paspēt nožāvāties. Skaidrs, ka vaina ir tehnikā. Jānis brauc precīzi un labi.”

Pēc finālbrauciena Jānis ar paveikto bija apmierināts: „Vienā brīdī bija sīva cīņa, bija visas iespējas iebraukt bronzā, taču galu galā nepaveicās, konkurenti apsteidza.”


KLAUSĀS STĀSTĪJUMĀ

Jau vairākus gadus komentētājs Vecpils autotrasē ir A.Grīnvalds. Par viņa stāstījumu ir sajūsmā ne vien līdzjutēji, bet arī paši braucēji. Īsi, kodolīgi, sulīgi – tādi vārdi tiek veltīti komentētājam. Viss aizsācies 1995. gadā, Liepājas Kurzemes rallija Kuldīgas ātrumposmā. „Toreiz gatavošanās bija interesanta, interneta nebija. Izmantoju tikai dzirdēto, lasīto. Šodien bieži iedomājos, kā agrāk visu to varēju dabūt gatavu,” saka A.Grīnvalds.
„Nebija arī mobilo, pa parasto aparātu 25 reizes zvanīju, kamēr savienojās. Pa šiem gadiem ir sakrājusies pamatīga datubāze par autobraucējiem, informācija glabājas uz atsevišķi sarakstītām lapām, lai komentējot var visu ātri atrast.

Vēl bija gadījums, kad vienām sacensībām bija pieteikusies ekipāža no Paragvajas. Nav mums nekāda tuvā valsts... Vienā brīvdienā kā desmitos rītā pie interneta piesēdos, tā ar dažām pauzēm sešos vakarā beidzu. Un nevarētu teikt, ka ar atrasto biju apmierināts. Vislabākais tas, ka viņi nemaz neatbrauca! Toties tagad zinu, cik viņiem braucēju, kādas mašīnas, kāds līmenis.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi