Aizvērt

Enduro* grib iedzīvināt arī mūspusē

2017. gada 18. augustā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Enduro* grib iedzīvināt arī mūspusē
Viens no ātruma testa posmiem sacensībās "Enduro Kuldīga 2017" bija ierīkots grants karjerā Ēdolē.
Foto: Jolanta Hercenberga
Vairāk nekā pussimts motosportistu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas piedalījās divu dienu sacensībās "Enduro Kuldīga 2017", kas pagājušajā nedēļas nogalē notika Ēdoles un Īvandes pagastā.
Divās dienās tika izbraukta ap 75 km gara trase ar trim ātruma testiem: – 2,5 km un 2,8 km pa pļavas segumu un 3,5 km trase karjerā. „Piedalījās labākie braucēji no visām trim valstīm,” stāsta viens no sacensību rīkotājiem, biedrības Motorsport.lv biedrs Mārtiņš Lagzdiņš. „Prieks, ka no sacensību dalībniekiem saņēmām labas atsauksmes par organizāciju. Šī bija mūsu pirmā pieredze divdienu sacensību rīkošanā šajā pusē, kur gribam popularizēt šo sporta veidu. Šeit daudzi iedzīvotāji nezina, kas ir enduro, bet labi, ka ar izpratni izturējās, kad sacensības bija jāsaskaņo ar zemju īpašniekiem. Organizēšanā palīdzēja kolēģi no Liepājas un Madonas. Plānojam šādas sacensības šeit rīkot arī nākotnē.”

Šis bija Latvijas čempionāta otrais un Lietuvas čempionāta trešais enduro sacensību posms. Biedrība Motorsport.lv tās organizēja sadarbībā ar biedrību Latvianbaja organizers team un Kuldīgas novada pašvaldību.


*enduro – daudzdienu motobraukšanas sacensības grūti izbraucamos apstākļos, bezceļu apvidus šķērsošana. Vērtēšanas principi ir analoģiski autorallijam, tikai ātrumposmu vietā ir enduro testi (slēgta trase pļavās, mežos, smiltīs, pāri grāvjiem, pauguriem un mākslīgi veidotiem šķēršļiem). Šīm daudzdienu sacensībām motosportā ir vissenākās tradīcijas. Jau 1913. gadā Lielbritānijā notikušas pirmās starptautiskās sešu dienu sacensības, kas ar nosaukumu Nāciju kausa izcīņa tiek rīkotas joprojām.


1. VIETU IEGUVĒJI:
junioriem Reio Timmi (Igaunija);
E1 klasē Veiko Raats (Igaunija);
E2 klasē Ivo Šteinbergs (Latvija);
E3 klasē Elary Tālu (Igaunija);
senioriem Einārs Vinters (Latvija);
hobijklasē Aivars Kukojs (Latvija);
veterāniem Pēteris Sliede (Latvija);
C klasē Igors Golubevs (Latvija);
Quards klasē Krists Daugaviņš (Latvija).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi