Aizvērt

Vērtīga pieredze Čehijā

2017. gada 21. augustā, 00:00
Raksta autors: Inta Jansone
Vērtīga pieredze Čehijā
Starptautiskā florbola turnīrā Čehijā komandai "Kuldīga" izdevās veiksmīgs starts. Pirmajā rindā no kreisās: Madars Kerijs, Zigmārs Stepanovs, Ivo Solomahins, otrajā no kreisās: Rūdolfs Ķīvītis, Kristaps Rozenbergs, Inguss Gailis, Roberts Bambāns, Matīss Krēže, Elans Vēvers, Emīls Čalkovs, Krists Bergmanis, Niklāvs Ērcītis, Edmunds Alksniņš, Toms Grinkevičs, Arvis Feldmanis.
Foto: Ivo Solomahina arhīvs
Starptautiskajā florbola turnīrā "Czech Open" līdz 1/16 finālam aizcīnījās Kuldīgas komanda, šī spēle bija ļoti spraiga, pretinieku – slovāku vienības "Bučis Team" – pārākums atzīts vien pēcspēles metienu sērijā.
Kuldīdznieki paši pieteicās šim pasaulē populārākajam un florbolistu vidū zināmākajam turnīram. Piedalījās ap 200 komandu, kuras sacentās vairākās grupās: elites, Pro un Open. „Mēs šogad spēlējām Open grupā,” Kurzemniekam stāsta treneris un spēlētājs Ivo Solomahins. „Lai sagatavotos turnīram, mēnesi trenējāmies piecas reizes nedēļā, jo zinājām, ka Čehijā spēļu grafiks būs intensīvs.”

Tīrais spēles laiks bijis divreiz pa 15 minūtēm. Kuldīdznieku grupā startēja 128 vienības, kas pēc izlozes bija noteiktas 32 apakšgrupās. „ Kopā ar trīs čehu komandām iekļuvām B01 grupā,” saka I.Solomahins. Pirmajā grupas spēlē pretiniekos Traverza Mukarov. Kuldīga ar 2:3 piekāpās šai vienībai, divus vārtus kuldīdzniekiem guva I.Solomahins. Otrajā spēlē turnīra pirmajā dienā Kuldīga nospēlēja neizšķirti 0:0 ar FBS VIA Plzen. „Nākamajā dienā bija trešā spēle pret mūsu grupas līderiem FbK Tabor. Lai grupā pretendētu uz otro vietu, mums šī spēle bija jāuzvar. Bija ļoti labs komandas darbs, un grupas līderus pārspējām ar 3:2.” Kuldīgai divus vārtus atkal guva I.Solomahins, vienus – Toms Grinkevičs. No grupas Kuldīga izkļuva kā otrā labākā komanda, un tas garantēja vietu 1/64 finālā. Šajā duelī pretiniekos bija Slovākijas vienība Trenčin, kuru mūsu florbolisti apspēlēja ar rezultātu 2:1 (pa vieniem vārtiem guva Rūdolfs Ķīvītis un Niklāvs Ērcītis). „1/32 finālā mums pretī nāca jau krietni spēcīgāka Čehijas komanda Prague Tigers. Spēle parādīja, ka ar disciplinētu un mērķtiecīgu komandas darbu varam uzvarēt, rezultāts 2:0 mūsu labā.” Rezultatīvi šajā mačā bija Krists Bergmanis un N.Ērcītis. Nākamais solis – 1/16 fināls, kur Kuldīgai pretī čehu vienība Bučis Team. Spēli mūsu sportisti iesākuši piesardzīgi un drīz vien nonākuši iedzinējos (0:1), taču dažas minūtes pirms tās beigām rezultātu izdevās izlīdzināt – 1:1. Pēcspēles metienos Kuldīga zaudēja un no tālākas cīņas izstājās.

„Ar paveikto esam apmierināti, pozitīvi uzlādēti,” saka I.Solomahins. „No Latvijas turnīrā startēja četras komandas, trīs – Open grupā, viena – Pro grupā. Ir prieks, ka Open grupā no Latvijas vienībām mums izdevās tikt vistālāk. Priecē komandas saliedētība, spēlētāji ir auguši. Ļoti patika jauno čaļu spēle un attieksme pret katru nospēlēto sekundi laukumā. Esam gatavi jaunajai 1. līgas sezonai, cīnīties par katru metru laukumā un uzvarēt.” I.Solomahins saka paldies komandai, arī šoferiem Jānim Mežiniekam un Gintam Maslabojevam un līdzjutējiem. Jaunajā sezonā 1. līgā startēs 15 komandas, tās tiks sadalītas divās grupās. „Komanda būs iepriekšējā sastāvā, taču to papildinās vēl divi spēlētāji. Viena spēlētāja uzvārds ir zināms visai pasaules florbola sabiedrībai, bet tas, lai paliek pārsteigums sezonas sākumam,” noslēpumains ir I.Solomahins.
Komentāri
Foo
2017. gada 23. augustā, 00:58
Vīrišs vārdā ivo visien stāsta, ka esot jaunais sporta skolas šefs
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi