Aizvērt

Skrien pa Minskas ielām

2017. gada 15. septembrī, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Skrien pa Minskas ielām
Skrējēju kluba "Katrīna" dalībnieki Minskā.
Foto: Māra Dadža arhīvs
Otro gadu arī kuldīdznieki stājās uz starta līnijas Minskas pusmaratonā, kas šogad bijis īpaši grandiozs, jo noticis Minskas 950. jubilejas laikā.
Kluba Katrīna pārstāvji kopā ar skrējējiem no Ventspils maratona kluba pagājušo piektdien ar autobusu devās uz Minskas pusmaratonu. Šis skrējiens notiek trešo reizi, kuldīdznieki tajā piedalās otrreiz. Pērn tas pulcējis 20, šogad jau 30 tūkstošus dalībnieku. Turp devās kupls pulks mūsējo: Džanita Freija, Inga Heidemane, Dace Šēle, Inese Astaševska, Lita un Niklāvs Marauski, Māris un Mārtiņš Dadži un liepājniece Jūlija Čerešņeva.

Visi tāpat kā pērn atgriezušies ar lieliskiem iespaidiem.

„Patika absolūti viss, un skrienot izjūtas bija neaprakstāmas!” stāsta M.Dadzis. „Cilvēki ļoti viesmīlīgi, pasākums labi noorganizēts. Grūti pateikt, kā to visu ar tām lielajām cilvēku masām bija iespējams dabūt gatavu. Skrējiens veda cauri pašam Minskas centram pa lielajām ielām, bija lieli plašumi, bet bija arī diezgan grūti skriet, jo trase kalnaina. Skrējējus uzmundrināja militāras un citas mūzikas grupas, kori, apkārt staigāja klauni ar koka kājām, cilvēki, ietērpušies Ļeņina laika tēlos. Liels atbalsts un uzmundrinājums nāca no pašiem dalībniekiem, kuri, ieraugot, ka esam no Latvijas, sveicināja mūs un arī uzrunāja. Kāds vietējais, redzot, ka man uz krekla ir sporta kluba Katrīna vārds, sveica mani un kaut ko pateica arī latviski,” stāsta M.Dadzis.

Arī I.Heidemane secina, ka pasākums ir ļoti labs, taču bijuši arī savi trūkumi. „Pirmais pārsteigums – numuru saņemšanas vieta lielveikalā, nevis sporta hallē kā pērn. Tā kā Minskā ieradāmies laikus, pirmajā vakarā pastaigājāmies pa vecpilsētu un izbraucām ar metro, izbaudījām svētkus pilsētā. Skrējiens bija dalīts divās daļās: pirmie startēja piecu un 10 km skrējēji, pēc viņiem pusmaratonisti. Tas bija mīnuss, jo pusmaratonisti jutās nedaudz vīlušies: pompozitāte vairāk tendēta uz piecu un 10 km skrējējiem, kuri startēja pirmie, bet 21 km skrējējiem vietām pietrūka ūdens. Bija karsti, tāpēc daudzi trasē paģība,” sacīja I.Heidemane.
Komentāri
oidar
2017. gada 19. septembrī, 12:51
Saskaņas centra reklāmas balss arī Minskā, tad jau būs bijis Saskaņas centra komandējumā!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi