Aizvērt

Izbaudīt gaisotni un kopību

2017. gada 25. septembrī, 02:00
Raksta autors: Jānis Silenieks
Izbaudīt gaisotni un kopību
Orientieristu klubu stafetē Ādažu pagastā pie Lilastes ezera kuldīdznieks Kristaps Abersons ("Taka 1"), kurš skrēja pirmo posmu, nodod stafeti Armandam Teterim un Jānim Virbulim.
Foto: Odetas Turkas arhīvs
Arī Kuldīgas orientēšanās klubs "Taka" piedalījies gadskārtējās sacīkstēs "Klubu stafetes", kas pulcēja 45 komandas (450 dalībnieku).
16. septembrī Lilastes ezera apkaimē ātrākā izrādījās organizatoru – kluba Kāpa – pirmā komanda, kas ar desmit minūšu pārsvaru apsteidza tuvāko sekotāju CPSS/Meridiāns/Pārgauja, savukārt trešajā vietā ierindojās Saldus klubs.

Taka 1, distancē pavadot nepilnas piecas stundas, ierindojās 23. vietā (pērn 17.), bet Taka 2 – 35. (31.).

Klubu stafetei bija izvēlēts apvidus Lilastes ezera ziemeļu daļā pie Dvēseļu kalniem – skaistā priežu mežā ar dažādām Padomju armijas poligona atliekām. Lai dotos distancē, komandā vajadzēja būt desmit dažāda vecuma un dzimuma skrējējiem, kuri kopā pieveica septiņus posmus.

Mūsējie šīm sacensībām tradicionāli piesaka trīs komandas, un tā bija arī šai reizē – stafetē startēja Taka 1, Taka 2 un apvienība Taka un draugi, kurā iekļauti arī apkārtējo klubu biedri, kuri piedalās Kuldīgas sacīkšu seriālā Taciņas. Kā pastāstīja Takas pārstāve Odeta Turka, stafetes sacensībās klubiem ir atšķirīgi mērķi: vieni cīnās par medaļām, citi izbauda lielisko gaisotni un kopābūšanu. Kuldīdznieki drīzāk ir starp otrajiem. „Mēs ļaujam startēt ikvienam gribētājam,” viņa teica. „Nebija viegli izveidot trīs komandas, jo aktīvo sportotāju skaits mūsu klubā diemžēl nedaudz samazinājies, tomēr, iesaistot kaimiņus un izvelkot no mājas dažus orientieristus, kuri sacensībās piedalās retumis, izdevās savākt 30 dalībniekus.”

Interesanti, ka Taka 2 noslēdza finišējušo komandu sarakstu un nākamgad pretendēs uz bezmaksas startu (tāds tiek piešķirts kā kompensācija pēdējās vietas ieguvējam...), savukārt Taka un draugi Lilastē palika bez rezultāta, jo kāds dalībnieks distancē kļūdījās, atzīmējoties nepareizā kontrolpunktā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pārdod ZEMI Putnudārzā

Pārdod ZEMI Putnudārzā
Pārdod zemi (3560 m2) Kuldīgā, Putnudārzā. Cena 30 000 eiro. Tālr. 22300733, e-pasts: simanovics.roberts@gmail.com.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi