Aizvērt

Linda Krūmiņa – Latvijas čempione

2017. gada 13. oktobrī, 04:00
Raksta autors: Inta Jansone
Linda Krūmiņa – Latvijas čempione
Latvijas čempionātā šahā sievietēm – trīs Kuldīgas novadnieces: lielmeistare, vairākkārtēja čempione, tagad finanšu ministre Dana Reizniece- Ozola, tikko bronzas medaļu ieguvusī Nellija Maklakova un jaunā valsts čempione Linda Krūmiņa.
Foto: Šaha federācijas arhīvs
Par Latvijas čempioni šahā sievietēm pirmo reizi kļuvusi novadniece Linda Krūmiņa, bet bronzas medaļu ieguvusi vēl viena novadniece Nellija Maklakova.
L.Krūmiņa par zelta medaļas īpašnieci kļuvusi ar sešiem punktiem no septiņiem, tā viņa ieguvusi vietu valsts izlasē un nākamgad startēs šaha olimpiādē Batumi. Čempionāta sudrabs tika Ilzei Bērziņai.

Gan Linda, gan Nellija šaha pamatus apguvušas Kuldīgas novada sporta skolā pie trenera Jāņa Vilerta. Sportistes atzīst, ka kādu laiku šī nodarbe nolikta maliņā, bet nu abas smejot teic, ka šahā esot iekšā septiņas dienas nedēļā.

„Pirmoreiz kļūstot par Latvijas čempioni, emocijas ir neaprakstāmas – liela pacilātība!” atzīstas Linda. „Tas, ka uzvarēju, nav tikai veiksme – uz to gāju mērķtiecīgi, ieguldot lielu darbu. Desmit gadus šahu nespēlēju, bet nejauši atsāku pirms diviem, kad tiku uzaicināta komandu sacensībās. Pērn startēju arī valsts čempionātā, biju piektā, un labie rezultāti deva stimulu turpināt. Tagad individuāli trenējos pie Igora Smorodinska, konsultējos arī ar Vācijā dzīvojošo, bet Latvijā ļoti pazīstamo treneri Zigurdu Lanku.”

Milzīgs gandarījums par panākumu arī Nellijai: „Latvijas čempionātā piedalījos trešo reizi un šogad – pēc 18 gadu pārtraukuma. Toreiz man pašai bija astoņpadsmit, izcīnīju ceturto vietu. Nu sperts solis augstāk, un ir bronzas medaļa. Esmu atkal šaham pievērsusies nopietni: ne tikai mācos par treneri, bet arī individuāli trenējos pie lielmeistara Ilmāra Starostīta no Rēzeknes, ar kuru sazināmies skaipā.”

Gan čempionāta atklāšanā, gan noslēgumā piedalījās vēl viena mūsu novadniece – lielmeistare, vairākkārtēja Latvijas čempione (1998., 1999., 2000., 2001. g.) Dana Reizniece-Ozola, kura labākajām pasniedza balvas un kausus.
Komentāri
Gunita ex Kutuļska.
2017. gada 13. oktobrī, 18:16
Apsveicu ar lielisko sasniegumu!Manas dārgās bērnības draudzenītes no šaha kluba.Daudz jaunu panākumu nākotnē.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi