Aizvērt

Patriotisks gars un norūdīšanās

2017. gada 17. novembrī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Patriotisks gars un norūdīšanās
Sporta spēlēs "Spēks un daile" V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 7.b klases pārstāves Marija Ausmane un Nikola Terpa vienā no stacijām Veckuldīgas pilskalnā.
Foto: Aivars Vētrājs
Šogad Lāčplēša dienas militarizētajās sporta spēlēs "Spēks un daile" piedalījās 24 komandas jeb 17 pamatskolas un septiņas vidusskolas.
Sacensības tradicionāli Veckuldīgas pilskalnā rīkoja Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljons un Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs (BJC). Komandām astoņās stacijās jāizpilda dažādi uzdevumi – tie bija šaušana mērķī, granātu mešana, cietušā pārvietošana, riepu nešana un citi. Pirmā finišēja Alsungas pamatskolas 8. klases komanda, un dalībnieki stāstīja, ka spēlēs piedalījušies arī iepriekšējos gados. Georgs Stašaitis atzina: „Mēs darbojamies jaunsargos, un tādas spēles noteikti vajadzīgas, lai pārbaudītu savas prasmes. Šoreiz daži uzdevumi mainījušies, vairāk jāskrien, ir grūtāk.” Marija Ausmane no V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 7.b klases stāsta, ka komandai vislabāk veicies šaušanā, jo visi kādreiz to jau esot darījuši. „Spēles ir ļoti interesantas, bet nogurdinošas, jo vajadzīgs spēks. Tomēr tādās rodas lielāks patriotiskais gars, un fiziskās nodarbes arī vienmēr ir labas.”

BJC jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece skaidro: „Protams, aktīvas ir Kuldīgas skolas, bet tālākie, kas pie mums atbraukuši, ir no Nīkrāces, Alsungas, Skrundas un Brocēniem. Balvās ir dāvanu kartes Stendera picērijā, un uzvarētāju komanda saņems ceļojošo kausu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi