Aizvērt

Desmitgadē – Latvijas un manēžas rekords

2018. gada 24. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Desmitgadē – Latvijas un manēžas rekords
Foto: Aivars Vētrājs
Starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās "Kuldīgas Katrīnas kauss" 1000 metru skrējienā Latvijas rekordu laboja Līga Velvere (2:45,96), bet manēžas rekords 60 metros pieder Raienam Šīldsam no Jamaikas (6,70). Ap 200 pašmāju un ārzemju vieglatlētu no 17 valstīm sacentās 12 disciplīnās.
DISCIPLĪNĀS LABĀKIE

60 m vīriešiem kuldīdznieks Mikus Pētersons ierindojās 15. vietā (7,18), sievietēm līdere bija Sindija Bukša (7,43), diemžēl pāragra starta dēļ sacensības beidzās Kristīnei Grīnbergai.
400 m Austrim Karpinskim gan sacensību rekords, gan sezonas labākais laiks (47,88), sievietēm pirmā bija Lilī Bekforda no Lielbritānijas (55:54,4).
1000 m uzvarēja Baltkrievijas sportists Jauheni Janukovičs (2:26,77), Kuldīgas pārstāvim Janekam Rumbergam 19. rezultāts (2:46,27).
60 m/b pirmais Rahibs Rafiks Mammadovs no Azerbaidžānas (8,00), sievietēm Grēta Kerekeša no Ungārijas (8,24).
Kārtslēkšanā uzvarēja Norvēģijas sportists Eiriks Greibroks Dolve (5,40 m), kuldīdzniekam Nikam Samauskim ar 4,20 m – 7. vieta (tāllēkšanā ar 6,48 m viņš 11. pozīcijā). Sievietes startēja kopā ar vīriešiem, dāmām pirmā bija Ildze Bortaščenoka (3,80 m).
Tāllēkšanā uzvarēja Mikita Lapatenka no Baltkrievijas (7,46 m), sievietēm Lauma Grīva (6,33 m).
Augstlēkšanā līdere – Taisija Roslava no Baltkrievijas (1,81 m), bet kuldīdzniece Krista Brasla ar 1,60 m bija septītā.


DAUDZ JĀSTRĀDĀ, PLĀNI LIELI

L.Velverei nu pieder telpu rekords trīs distancēs, tostarp 600 un 800 m. Katrīnas kausā 1000 metros iegūto viņa laboja par 1,15 sekundi. Līga smaida: „Pirmais kilometrs karjerā! Pirmās sacensības ir treniņš – atskaites punkts, kur atrodos un pie kā vēl jāstrādā.” Sportistei nedaudz vairāk par gadu ir cits treneris – Viktors Lācis, ar sadarbību skrējēja ir apmierināta, jo par to liecinot rezultāti. Par manēžu Kuldīgā viņa saka: „Pērn ievēroju, ka distances malā ir daudz augsto konusu. Tie man traucēja skriet, jo vēroju tos, nevis koncentrējos skrējienam. Runāju ar treneri, vai var aizvietot ar mazajiem. Šogad tas izdarīts, un par to paldies organizatoriem. Viss pārējais Kuldīgā ir tieši tā, kā jābūt elites sacensībās.”

A.Karpinskis, kurš uzvarēja 400 m distancē, stāsta: „Skrējiens bija tehniski sarežģīts, cīņa līdz galam. Izskrēju personīgo rezultātu un esmu laimīgs. Taču treniņi jāturpina, jo priekšā starts gan Rīgas, gan Latvijas čempionātā.”

Daudzcīņnieks N.Samauskis startēja gan kārtslēkšanā, gan tāllēkšanā. Kuldīdznieks mācās Murjāņu sporta ģimnāzijas 12. klasē un par sacensībām atzīst: „Nedaudz no līdzsvara izsista tas, kas abas disciplīnas notika gandrīz vienlaikus. Pieskrēju pie kārts nomērīt marku (attālumu, cik tālu jāskrien – aut.), tad atkal pie tāluma. Beigās jutos noguris un nevarēju parādīt labāko, taču beigās abās disciplīnās bija personīgais rezultāts. Tuvākās sacensības ir čempionāts daudzcīņā, bet vasarai – gribu kvalificēties pasaules čempionātam U-20 grupā, līdz tam pietrūkst 500 punktu.”

Laba vēlējumus un godalgas sportistiem pasniedza Latvijas Vieglatlētikas savienības jaunā prezidente Ineta Radeviča. Šeit viņa jūtoties lieliski: „Agrāk pati biju dalībnieku vidū, nu varu sportistu startu vērot no malas. Savienībā izveidojusies draudzīga, enerģiska komanda ar sportisku pieredzi. Uzskatām, ka vieglatlētikā ir spēks, un strādājam ar skatījumu nākotnē.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi