Aizvērt

Kopā ar pasaules labākajiem

2018. gada 29. janvārī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Kopā ar pasaules labākajiem
Kuldīgas BMX riteņbraucējs Krists Kaņuks gatavojas prestižajām pasaules mēroga sacensībām "Simple Session" Tallinā nedēļas nogalē.
Foto: Krista Kaņuka arhīvs
„Sapnis par šīm sacensībām man bijis jau no paša sākuma,” saka kuldīdznieks, BMX riteņbraucējs Krists Kaņuks, kurš nedēļas nogalē Tallinā startēs pasaules mēroga sacīkstēs "Simple Session".
3. un 4. februārī arēnā Saku tajās piedalīsies pasaules labākie skeitborda un BMX frīstaila sportisti. Disciplīnā BMX Street, kurai raksturīgi tehniski sarežģīti, virtuozi triki, kvalificējies arī Krists.

Ar BMX viņš sācis nodarboties 2009. gadā: „Mācījos Vilgāles pamatskolā. Vienam puisim bija BMX ritenis, un es arī tādu gribēju. Vecāki tolaik domāja, ka tā ir mana kārtējā iegriba uz diviem mēnešiem, jo ilgi nevarēju saprast, kādu sporta veidu izvēlēties. Sākumā tiku pie slikta velosipēda, bet, kad vecāki saprata, ka man tas tiešām iet pie sirds, dabūju labāku.

Pagājuši ir deviņi gadi, un beidzot esmu ticis uz Simple Session. Kvalificēties tām nebija viegli – mēģināju to paveikt trīs gadus. BMX frīstaila līmenis Latvijā nemitīgi aug, un konkurence ir liela. 2016. gada vasarā dienu pirms festivāla Ghetto Games Ventspilī salauzu celi, un tas liedza ar sportu nodarboties veselu gadu. Bet jau nākamā gada oktobrī spēju pierādīt, ka vietu šajās sacensībās esmu pelnījis.” Rīgas skeitparkā Monsterparks sezonas noslēguma sacīkstēs skeitparka sporta veidiem Krists ieguva ceļazīmi uz Tallinu. 

„Mans mērķis ir labi startēt, jo tā var sevi pierādīt un varbūt nonākt sponsoru redzeslokā. Sacentīšos ar pasaules labākajiem, centīšos iekļūt finālā. Uz Tallinu braukšu kopā ar ģimeni – tā mani ļoti atbalsta.” Krists pašlaik strādā Rīgā: „Mans sapnis ir kļūt par profesionāli un pelnīt naudu ar BMX, nevis kādā darbavietā strādāt astoņas stundas.”BMX FRĪSTAILĀ IR TRĪS DISCIPLĪNAS:
* BMX Park, kurā brauc pa skeitparka rampām,
* BMX Street triki tiek rādīti uz ielas – kāpnēm, margām utt.,
* BMX Dirt izpilda lēcienus pa smilšu rampām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi