Aizvērt

Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm

2018. gada 8. februārī, 10:38
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm
Foto: Jāņa Miņina arhīvs
Kuldīdznieks Jānis Miņins, kurš tagad trenē Polijas bobslejistus, iespēju robežās „Kurzemnieka” lasītājus informēs par notiekošo ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Korejā, kas notiks no 9. līdz 25. februārim.
Trešdiena, 7. februāris

Jānis Miņins: „Šodien pirmie neoficiālie treniņbraucieni. No rīta atkal mīnus 20 – nekā patīkama sportistiem, jo tādā laikā pagrūti laukā iesildīties, tāpēc saviem audzēkņiem aizliedzu stumt startu ar pilnu jaudu, lai nebūtu traumu. Daudzas komandas rīkojas tieši tāpat. Šādā temperatūrā pat sildošās smēres diži nepalīdz.

Kā jau pirmajos braucienos, visiem bija daudz kļūdu un diezgan nestabili braucieni, bet tas tikai normāli. No latviešiem man patika, kā Oskars Ķibermanis pieveica to trases daļu, kurā viņu redzēju, un tur izbrauca gandrīz vislabāk. Neiztika arī bez kritieniem – krita Beļģijas un Kanādas ekipāža. Sportisti veseli, tehniku salabos, un rīt visi būs uz strīpas. Beļģu sieviešu ekipāžas stūmēja pēc kritiena pat vēl smaidīja un jokoja, ka beidzot var sevi saukt par īstu bobslejisti, jo kritusi pirmo reizi mūžā (bobslejā nerakstīts likums: kamēr neesi kritis, par īstu bobslejistu sevi saukt nevari). Tāpēc meitenei gandarījums šoreiz bija lielāks nekā sāpes un pāris zilumu.

Trasē ir daudz āķīgu vietu, kuras grūti izbraukt, un nedaudz lielākas priekšrocības ir lielajām komandām, kuru treneri var nosegt lielāku trases daļu – nofilmēt un uzreiz piekoriģēt trajektoriju nākamajam braucienam. Mēs mazajā Polijas komandā varam nofilmēt un koriģēt trasē divas vietas no 16, bet, piemēram, Vācija uzreiz astoņas, un piloti trasi apgūst ātrāk. Mazās komandas cenšas kooperēties, ja viens otram neesam konkurenti, lai arī nedaudz spētu turēt līdzi lielajām. Šoreiz sadarbojamies ar Beļģiju, jo mēs nekonkurējam un spējam trasē nosegt vismaz piecas vietas.”
Komentāri
Osnk
2018. gada 10. februārī, 14:17
Ļoti jau interesē kā veicas poļiem un beļğiem, olimpiskās spēles nav kurorts, kur +20, mazie vienmēr meklēs attaisnojumu...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi