Aizvērt

Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm

2018. gada 12. februārī, 15:11
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm
Kuldīdznieks Jānis Miņins, kurš tagad trenē Polijas bobslejistus, cik spēj, „Kurzemnieka” lasītājus informē par notiekošo ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, DienvidKorejā, kas notiek no 9. līdz 25. februārim.
12. februāris

J.Miņins: „Bobsleja komandām pēc atklāšanas vēl ir neliels pārtraukums trasē, jo oficiālie treniņi sāksies tikai 15. februārī. Pašlaik visi aizvada fiziskos treniņus, komandu treneri un mehāniķi darbojas garāžās ar bobiem, kur aktuālā tēma ir kamera on board – jaunums: tieši olimpiskajām spēlēm paredzētas kameras, kas tiek iemontētas boba purnā. Un jau pirmajos oficiālajos treniņos tām jābūt iestiprinātām visos bobos, lai to darbību var pārbaudīt pirms sacensībām.

Organizatori izdalīja kameras katrai komandai, parādīja, kur aptuveni montēt, un tālākais ir pašu ziņā, tāpēc katra atrod savu veidu, kā iemontēt. Tā kā kameru izvietošana rezultātu neietekmē, daudzu komandu mehāniķi dalās informācijā, kā kurš kameru ielicis un kā nevajag likt.

Tos, kuri mazāk zina par jaunumiem bobslejā, varu painformēt, ka jau pāris sezonas bobos tiek iemontētas speciālas ātruma ņemšanas kastītes, tā sauktās Omegas kastes, kas brauciena laikā no boba raida signālu, cik liels ātrums tiek uzrādīts. Tāpēc arī uz bobu purna var redzēt mazas antenas. Tagad būs arī kameras, kas raidīs videosignālu.

Mūsu komandā šis ir brīdis, kad vēl varam pastrādāt ar četrinieku stūmējiem un izmēģināt sauso lēkšanu (garāžā atstrādāt ielēkšanas tehniku.) Parasti pirms sacensībām to dara katra komanda.

Daudzi sportisti, ar ko runāju, jau nevar sagaidīt, kad varēs sākt oficiālos treniņus un kad viss notiks straujāk. Daži nervozē un brīvajā laikā drudžaini staigā pa ciematu, bet citi, kas vairāk pieredzējuši, laiku starp fiziskajiem treniņiem izmanto tam, lai izbaudītu visu apkārt notiekošo.

Vēl viena interesanta lieta, ko šeit trasē var novērot arī kamanām, ir neprecīzs ātrums trasē – tas mēdz atšķirties pat par 7 km/h. Sevišķi pēc 9. virāžas līkajā taisnē. Tas saistīts ar to, ka attālums starp laika ņemšanas acīm ir diezgan īss un to vietu var izbraukt pa īsāko vai pa garāko ceļu, tāpēc var redzēt, ka braucēji, kuri atsitas pret apmali, joprojām ir ātrāki, un tie, kuri izbrauc tīri, pat ir lēnāki, bet, kad skatāmies pēc sekundēm, viss ir otrādi.

Bet bobslejam būs nedaudz atšķirīgi, jo ātrumu mērīs sensors, kas ievietots bobā un ir precīzāks.”
Komentāri
bargā
2018. gada 12. februārī, 16:31
Jautājums nevietā un arī visai neveiksmīgs.
Jautājums
2018. gada 12. februārī, 16:21
Runā, ka olimpiādes laikā plānots izlietot vairākus tūkstošus prezervatīvu, varbūt Polijas izlases treneris var padalīties ar ziņām kā viņa izlases večiem veicas šajā jomā, jo trasē jau viņu ne uz ko daudz nevar cerēt!?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi