Aizvērt

Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm

2018. gada 14. februārī, 18:56
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ziņo par ziemas olimpiskajām spēlēm
Sapulce. Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas žūrijā priekšā sēž arī latvietis Gatis Gūts (otrais no kreisās).
Foto: Jāņa Miņina arhīvs
Kuldīdznieks Jānis Miņins, kurš tagad trenē Polijas bobslejistus, cik spēj, „Kurzemnieka” lasītājus informē par notiekošo ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, DienvidKorejā, kas notiek no 9. līdz 25. februārim.
14. februāris

J.Miņins: „Pēc pāris dienu pārtraukuma arī bobslejam beidzot pirmās aktivitātes – treneru sapulce, kurā tiek izlozēta treniņu kārtība. Rīt sāksies pirmie treniņbraucieni un ierindā būs visas komandas, izņemot mājiniekus, kuri pirmajā dienā nebrauks (spēlē paslēpes), lai citiem nerādītu labāko un ātrāko trajektoriju, lai mēs pēdējos četros braucienos nepaspētu viņu trajektoriju noskatīties un atkārtot vai uzlabot. Tā mājiniekiem ir normāla prakse, it sevišķi jaunajās trasēs.

Interesanta tradīcija olimpiešu vidū ir mainīties ar valstu olimpiskajām nozīmītēm. Braucot uz spēlēm, katram delegācijas dalībniekam tiek iedots pārdesmit nozīmīšu jeb pinu, kā tos sauc sportistu vidū. Spēļu laikā savējās tiek mainītas pret citu valstu nozīmītēm, lai mājās atvestu smuku kolekciju atmiņai. Visvairāk iecienītas ir ekskluzīvo vai ziemai neraksturīgo sporta veidu valstis vai tādas, kuru delegācijā ir viens sportists. Tie tiek uzrunāti un ķerti visur. Pārsvarā šo maiņu piekopj tie, kuri olimpiskajās spēlēs ierodas pirmo reizi. Tā ir laba piemiņa.

Vēl interesanta īpatnība – pa visu ciematu izvietoti automāti ar sporta un gāzētajiem dzērieniem, tikai atšķirība tā, ka var ņemt, cik grib un ko grib, un viss par velti – naudas vietā vienkārši jāpieliek čips, un dzeramais ir tavs. Šādi automāti noteikti patiktu Kuldīgas skolēniem, bet ne visiem vecākiem, jo arī kolu tajos var ņemt, cik grib. Kafijas cienītājiem šeit atpūtas telpās ir speciāls siltais skapītis, kur tasītes tilpuma pudelītēs var dabūt vairāku veidu kafiju. Maniem sportistiem tas ir populārākais.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: