Aizvērt

Bočes spēli popularizēs pasaulē

2018. gada 19. februārī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Bočes spēli popularizēs pasaulē
Kurzemes bočes kausa izcīņā 1. vietu savā grupā izcīnīja "Speciālā sporta centra" komanda (fotogrāfijā pa labi). Vidū 3. vietas ieguvēji – Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiāles "Gudenieki" komanda, bet kreisajā pusē 2. vietas ieguvēji – Liepājas BJC "Vaduguns" klubiņš "Pasaulīte".
Foto: Nadijas Strazdiņas arhīvs
Līdz pat nākamā gada beigām Kuldīgas biedrība "Speciālais sporta centrs" (SSC), ko izveidojusi fizioterapeite Nadija Strazdiņa, piedalīsies programmas "Erasmus+" projektā "Sports together, active forever*". Pirmais pasākums – divu dienu seminārs – notiks mēneša beigās Kuldīgā.
Projekts, kurā iesaistītas divas sabiedriskās organizācijas no Rumānijas, kā arī pa vienai no Latvijas un Spānijas, piedāvās apgūt vai uzlabot zināšanas par bočes spēli. „Šis ir novatorisks sporta veids, ko Starptautiskā Olimpiskā komiteja un starptautiskās sporta federācijas pagaidām nav atzinušas,” skaidro N.Strazdiņa. „Tāpēc projekta koordinatori rumāņi rosina izveidot bočes mācību programmu augstskolām, lai topošie sporta skolotāji zinātu, kas tas ir, un varētu mācīt skolēniem. Mērķis ir panākt, lai bočes paveids, ko spēlē ar kaula bumbām, ar laiku tiktu iekļauts paralimpisko spēļu programmā. Bočes veids ar ādas bumbām šajā programmā jau ir.”

Iecerēts celt sporta skolotāju kompetenci, apgūt jaunas mācību metodes. Bet ne mazāk svarīgs nolūks ir izglītot Kuldīgas novada jauniešus un iesaistīt viņus brīvprātīgajā darbā – sacensībās un citos pasākumos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jau piecus gadus SSC sadarbojas ar Kuldīgas 2. vidusskolu, koordinatore ir skolotāja Laila Meirupska. Seminārā jaunieši dalīsies pieredzē, kā viņi palīdz organizēt un vadīt sacensības. Savukārt divus gadus centra partneris ir Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, kura audzēkņi projektā būs brīvprātīgie gidi.

22. un 23. februārī Kuldīgā notiks seminārs. Pirmā diena paredzēta tikai projekta grupai, bet nākamajā var piedalīties sporta skolotāji, pulciņu vadītāji, aprūpētāji, brīvprātīgie un citi, kuri organizē fiziskas aktivitātes un vēlas pilnveidot zināšanas. „Pirmajā daļā viesnīcas Metropole konferenču zālē runāsim par bočes noteikumiem, inventāru, ekipējumu, tiesnešu darbu, brīvprātīgo pienākumiem, sportistu pārbaudi divizionēšanai utt. Otrā daļa būs praktiska nodarbība manēžā.”

N.Strazdiņa pastāstīja, ka bočes treniņi notiek katru piektdienu manēžā 12.30–14.00. Aktīvākie sportisti varēs piedalīties sacensībās 2019. gada decembrī Spānijā.

* Sporto kopā, esi vienmēr aktīvsKURZEMES BOČES KAUSA IZCĪŅĀ

10. februārī sacensībās ar ādas bumbām Kuldīgā jaunākajā grupā uzvarējusi komanda Dzirciems, bet vecākajā mājinieki – Speciālā sporta centra (SSC) komanda.
Sacīkstes rīkoja SSC. Piedalījās 11 komandas divās grupās – dalībnieki ar intelektuālās attīstības traucējumiem vai psihiskām saslimšanām no astoņiem līdz 18 gadiem un no 19 gadiem.BOČES SACĪKSTES KULDĪGĀ

14. aprīlī 10.00–15.00 Kurzemes sacensības (ar kaula bumbām) vieglatlētikas manēžā.
Aprīlī notiks arī valsts mēroga sacīkstes (ar kaula bumbām) vieglatlētikas manēžā.
Uzvarētāji dosies uz Eiropas bočes sacensībām 18.–21. maijā Luksemburgā.
Sacensību datumi un laiki vēl var mainīties.23. februārī 9.30 bočes seminārs viesnīcā Metropole un vieglatlētikas manēžā: gaidīti sporta skolotāji, pulciņu vadītāji, aprūpētāji, brīvprātīgie un citi, kas organizē fiziskas nodarbes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi