Aizvērt

"Ziemas kauss" beidzas pavasarīgi

2018. gada 28. martā, 00:00
Raksta autors: Edgars Peterlevics
Uzvara visos trijos braucienos Andrim Neilandam ļāva izcīnīt uzvaru standarta auto klasē.
"Wurth" Ziemas kausa izcīņas ceturtais un pēdējais posms sestdien Kandavas lauksaimniecības tehnikuma automācību poligonā notika trasē pilnīgi bez sniega, un tas ļāva aizvadīt ātrus braucienus.
Tieši ar Kuldīgas tehniskā sporta kluba rīkoto posmu beigusies Latvijas ziemas autosprinta sezona. Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs, arī sestdien bija ap 70 dalībnieku. Sacīkstes norisinājās iepriekšējā posma mājvietā, šoreiz dalībniekiem pieveicot tādu pašu trases konfigurāciju, taču pretējā virzienā. Pēdējā posmā bija ievērojami vairāk aizmugures piedziņas automašīnu, un skatītājus tas priecēja ar agresīvu sānslīdi. Diemžēl visi no Kuldīgas startējušie šajā klasē tehnisku iemeslu dēļ bija spiesti izstāties.

Otro posmu pēc kārtas standarta automašīnu klasē 1. vietu izcīnīja kuldīdznieks Andris Neilands (Honda Civic), kurš uzvarēja visos trijos braucienos. Priekšpiedziņas automašīnām gan ar radžotām riepām, gan bez radzēm 2. vietu ieņēma Andis Gluškovs (VW Golf). Arī viņam identisks rezultāts salīdzinājumā ar 3. posmu. Priekšpiedziņas auto klasē bez radzēm 3. vietu izcīnīja Arvis Bērziņš (VW Golf), savukārt klasē ar radzēm viņš palika uzreiz aiz pjedestāla.

Prasmīgi Ziemas kausā turpināja piedalīties Laura Gluškova, kura junioru klasē ar VW Golf ieguva 2. vietu. Dāmu ieskaitē viņa uzvarēja divos braucienos, taču otrajā neveiksme ar izbraukšanu ārpus trases liedza ierindoties augstāk par 3. vietu.

Pēc izstāšanās trešajā posmā sestdien ierindā atkal bija Jānis Sala, kurš ar Audi 90 Quattro starp pilnpiedziņas automašīnām gan ar radžotām riepām, gan bez radzēm ieņēma 2. vietu. Šādu stabilitāti J.Sala šosezon parādījis gandrīz visos posmos, izņemot trešo, kad nācās izstāties tehnisku iemeslu dēļ.