Aizvērt

Klinta Tukumā tiek pie uzvaras

2018. gada 18. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Klinta Tukumā tiek pie uzvaras
Pēdējā vilkmes piegājienā Klinta Āboliņa ar jaunu personīgo rekordu spēja izcīnīt uzvaru.
Foto: Kristaps Jansons
Trīs Kuldīgas sportisti Tukuma sporta skolā vietējā pauerliftinga kluba "Gold Barbell" atklātajā kausa izcīņā spiešanā guļus un vilkmē no zemes iesaistījās sacensībā par godalgām, un Klinta Āboliņa savā grupā pat tika pie uzvaras.
Kuldīdzniekiem tās bija pirmās sacensības šogad, kas aizvadītas treniņa nolūkā, gatavojoties atbildīgākiem startiem turpmākajos mēnešos. Tukuma klubs Gold Barbell sacensības rīko otro gadu, taču šoreiz ievērojami audzis dalībnieku skaits – ap 100. Tas daļēji skaidrojams ar to, ka šogad komandām sniegta iespēja sezonas kopvērtējumā disciplīnā Push&Pull cīnīties par galveno balvu – profesionālu guļus spiešanas solu.

Pēc gada pauzes pauerliftinga sacensībās atgriezās K.Āboliņa, kura Kuldīgas komandā Prospeed ļoti spraigā cīņā disciplīnā Push&Pull (spiešanā guļus un vilkmē no zemes) ieguva uzvaru sieviešu konkurencē Open jeb pieaugušo grupā svara kategorijā līdz 75 kg. Klinta guļus spēja pacelt 50 kg, un tas bija par 10 kg mazāk nekā konkurentei. Taču vilkmē no zemes kuldīdzniece pacēla 125 kg, sasniedzot personīgo rekordu. Šo divu elementu summā tika pievarēti 175 kg, un ar sīvāko konkurenti tas bija identisks rezultāts, taču kuldīdzniece ir ievērojami vieglāka, tādējādi ieguva uzvaru.

Svara kategorijā līdz 90 kg grupā Open 3. vietu izcīnīja kuldīdznieks Edgars Peterlevics, kurš spiešanā guļus pacēla 175 kg, bet vilkmē no zemes – 255 kg, kas ir jauns personīgais rekords. Šajā svara kategorijā izvērtās sīva cīņa par otro vietu, taču neveiksmīgs trešais piegājiens spiešanā guļus, kurā Edgaram nepadevās uzcelt 185 kg, liedza iegūt sudraba godalgu.

Maija beigās E.Peterlevics dosies uz Franciju aizstāvēt savu pērn izcīnīto Eiropas čempiona titulu spēkā trīscīņā ar ekipējumu.


Andris Dilāns, trešais komandas Prospeed sportists, Tukumā veiksmīgi startēja Open grupā svara kategorijā līdz 100 kg. Viņš ieguva 5. vietu, taču spēja parādīt augstvērtīgus rezultātus: spiešanā guļus sasniegts jauns personīgais rekords – 170 kg, bet vilkmē no zemes pacelti 240 kg. Šis A.Dilānam ir vien otrais gads, kad pēc ilgākas pauzes viņš atgriezies sacensībās, taču rezultāti progresē, un drīz arī viņš spēs cīnīties par godalgotām vietām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: