Aizvērt

Lai piešauta roka un acs

2018. gada 20. aprīlī, 03:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Lai piešauta roka un acs
Rolands Kļava no Talsu mednieku kluba "Bebra kungs" izmēģina spēkus šaušanā pa mežacūku (35 m).
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgas novada atklātais čempionāts un Latvijas kausa izcīņas 1. posms disciplīnās "Skrejošā mežacūka" un "Skrejošais alnis" stenda šautuvē Rumbas pagastā pulcēja vairāk dalībnieku nekā citugad.
Mednieki atbraukuši no Kuldīgas, Raņķiem, Talsiem, Straupes, Saldus un Rīgas. Dalībnieki tika vērtēti meistaru, amatieru un jauniešu klasē, spēkiem mērojās arī komandas. Šaušanā pa mežacūku un sportingā startēja četri cilvēki komandā, aļņa šaušanā – trīs. Varēja pārbaudīt iemaņas arī disciplīnā Rumbas sportings. Galvenais tiesnesis Gunārs Freimanis priecājas, ka tā ir iespēja patrenēties un krāt punktus Latvijas Šaušanas federācijas kausa izcīņai. Pirmo posmu varēts noturēt Kurzemē, jo šeit ātrāk nožūst pļavas un arī laiciņš sestdien bija lielisks.

Plaši pārstāvēts bija Talsu medību klubs Bebra kungs. Ilggadējs tā biedrs un šaušanas sporta entuziasts Rolands Kļava uzskata, ka sacensībās savu prasmi vajadzētu pārbaudīt visiem, kuri iet medībās. Labāk patrenēties stendā, nevis, medījot neprasmīgi, mežā savainot dzīvniekus, viņš uzsver.


Kas ir sportings?
Šaušana ar gludstobra ieroci pa lidojošiem māla šķīvīšiem, kas imitē putna lidojumu. Attīsta koordināciju, acumēru un spēju koncentrēties. Bez sportistiem vismaz pāris reižu gadā to dara arī mednieki, lai uzlabotu iemaņas pirms pīļu sezonas. Demokrātisks sporta veids, jo vīrieši, sievietes un jaunieši netiek vērtēti atsevišķās kategorijās. Treniņi un sacensības notiek sertificētu tiesnešu un instruktoru uzraudzībā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: