Aizvērt

Rozentāls atgriežas un uzvar

2018. gada 22. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Rozentāls atgriežas un uzvar
Eiropas kausa izcīņā spēkavīriem kuldīdznieks Māris Rozentāls ar 12 reizēm ir pirmais automašīnas vilkšanā no zemes.
Foto: Māra Rozentāla arhīvs
Eiropas kausa izcīņā spēkavīriem svara kategorijā līdz 105 kg par uzvarētāju kļuvis kuldīdznieks Māris Rozentāls, kuram šī bija spoža atgriešanās sportā pēc rokas traumas.
Polijā startēja astoņi atlēti no Latvijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Austrijas, Slovākijas un Lietuvas, sacenšoties piecos vingrinājumos.


„GRIBĒJĀS MANDRĀŽU”

„Pēc traumas sadziedēšanas atkal gribējās izjust mandrāžu – sacensību garšu,” atzīst atlēts. „Bija uzaicināts vērā ņemams sastāvs, piemēram, Arnolda Švarcenegera kausa un otrās vietas ieguvējs, Eiropas kausa pērnā gada ieguvējs. Sākumā nedomāju, ka varēšu cīnīties par medaļām, no otras puses – disciplīnas bija parocīgas, vienīgi baidījos no baļķa celšanas.” Pirmajā vingrinājumā bija jānes 280 kg grods. Kuldīdzniekam tā nav mīļākā disciplīna, taču Māris bija piektais. Otrais uzdevums – baļķu celšana. Pacēlis 130 kg, Māris bija sestais: „Jutu, ka varu vēl, bet apzinājos, ka neesmu kārtīgi uzsildījies, tāpēc neriskēju, lai atkal negūtu savainojumu.” Atlēts atzīst, ka pēc pirmajiem diviem pārbaudījumiem jutās vīlies: „Nesapratu, kas un kā notika, bet biju tikai sestajā vietā. Vai četriniekā neiekļūšu?”

Automašīnas vilkšanā no zemes (350 kg) – 12 reizes un pirmā vieta: „Šis vingrinājums man ir parocīgs, un pēc tā pacēlos uz 4. vietu.” Riepas velšanā Māris bijis otrais, tikai divas sekundes desmitdaļas zaudējot 1. vietai, un kopvērtējumā jau pakāpies uz otro pozīciju. Beidzamā vingrinājumā kuldīdznieks 160 kg akmeni pacēlis četras reizes un bija pirmais gan šajā pārbaudījumā, gan kopvērtējumā (31 punkts).

Otro vietu ar 29,5 punktiem ieguva Krievijas atlēts Ivans Šatovkins, bet trešo ar 29 punktiem – ukrainis Volodimirs Rekša.


PASAULE GAIDA

Vakar Māris jau devās uz Ukrainu, lai piedalītos Eiropas spēkavīru čempionātā Ultimate Strongman Championship svara kategorijā līdz 105 kg.

„Vasara solās būt sacensībām bagāta. Pēc sešu gadu pārtraukuma 30. jūnijā startēšu Latvijā sacensībās Talsos, pēc tam atkal došos uz Poliju – uz Eiropas kausa izcīņas posmu. Savukārt augustā notiks pasaules čempionāts Čehijā. Tur viena no disciplīnām būs vilkme no zemes – gribu būt pirmais vēsturē, kas tajā izrautu 400 kg. Šim svaram jau esmu ļoti tuvu. Vēl ir uzaicinājums uz Ķīnu,” stāsta atlēts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi